Skocz do zawartości
lou.

Wybór procesora dedyk.

Polecane posty

Witajcie!

Chciałbym wydzierżawić serwer dedykowany w OVH. Planuję w dalszym ciągu rozwijać swoją wiedzę w obsłudze serwerów linux.

Dziś jednak mam mały problem z wyborem procesora. W ofercie kimsufi jest 6 serwerów w tej samej puli cenowej.

Moie pytanie brzmi : jaki procesor waszym zdaniem jest najlepszy z owej oferty.

Core™2 Duo E6550

Core™2 Duo E7200

Core™2 Duo E7300

Core™2 Duo E7400

Core™2 Duo E7500

 

Ostatni pakiet to :Core™2 Duo E8400 / Xeon E3110 - obstawiam, że któryś z tych procesorów jest najlepszy.

 

Jeżeli jest ktoś, kto posiada jakiś serwer z tej oferty lub zna się na procesorach to prosiłbym o pomoc :)

 

Ps. Mógł by ktoś wytłumaczyć lub polecić w jaki sposób ocenic trwałość danego serwera. Pytam ponieważ z takim serwerem może być niezbyt kolorowo.

 

Dziękuje!

Edytowano przez lou. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te procki są prawie jak z kalkulatorów ;) Trwałość czego chcesz oceniać? To tylko sprzęt, który sie psuje. Płyta z prockiem może działać latami, a w tym czasie dyski wymienisz kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer będzie tak naprawdę o użytku "domowego"

Uruchomie tam jakąś mała stronę www i może ts3.

 

Chodzi mi głównie o monitoring oraz w jaki sposób wykryć daną usterkę =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tutaj, więc domyślam się, że chcesz wyciągnąć ze sprzętu jak najwięcej. Sporych różnic nie będzie, ale jak chcesz korzystać z tego dedyka przez dłuższy okres czasu i rozwijać to co chcesz na nim mieć to warto zainteresować się tematem : )

 

Wygoogluj poszczególne procesory - na pierwszej stronie pojawią się linki do oficjalnej strony Intela z dokładną specyfikacją procesora. Sprawdź jakie mają taktowanie, cache oraz jakie technologie obsługują - zorientuj się co daje dana technologia i zastanów się czy jest Ci ona potrzeba - > wybierz najlepszy dla Ciebie procesor : )

 

Co do monitoringu sprzętu to nie siedzę w temacie.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E6550 posiada ciut wiecej cache niż procesory z serii E7
Wszystkie procesory z serii E7xxx różnią się tylko taktowaniem, dlatego wybrałbym najwyższy model z nich (e7500) jeśli miałbym wybierać tylko z serii e6xxx i e7xxx.

Najlepszy jest e8400 bo ma ciut wyższe taktowanie a do tego bardzo duży cache...
Dodam od siebie że to był prawie najwydajniejszy procesor ze wszystkich core 2 duo (od niego był lepszy tylko e8500 i e8600).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te procki są prawie jak z kalkulatorów ;)

Core2duo są stare, ale to zdecydowanie nie są procesory jak z kalkulatora. Kompletnie nietrafiony opis.

 

Serwer będzie tak naprawdę o użytku "domowego"

Uruchomie tam jakąś mała stronę www i może ts3.

Jeśli chcesz hostować pliki albo statyczne strony www, to wystarczą te mocniejsze atomy. To samo pod seedboksa. Jeśli chcesz SSL i jakąś popularniejszą stronę, to wybierz procesor ze wsparciem dla AES-a. Jeśli coś dynamicznego, to już zależy od silnika i odsłon. TS będzie działał na czymkolwiek.

 

Mógł by ktoś wytłumaczyć lub polecić w jaki sposób ocenic trwałość danego serwera.

Co za różnica? Przecież Ty go dzierżawisz. Trwałość sprzętu to problem OVH.

 

Generalnie, nie jest tak, że co chwila musisz go z backupu odbudowywać. To są ich własne składaki, ale nie jakieś kompletne szroty.

 

Monitorowaniem podzespołów też nie musisz się martwić. Jak serwer padnie, to OVH ma jakąś swoją dystrybucję, z której możesz przetestować pamięć, procesor, dyski. Jeśli masz podejrzenia, co do dysku, to smartctl możesz go odpytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, może myślę troche stereotypowo i bałem się, że jak coś się stanie to zostanę z tym sam. Niestety nie jestem specem w tej dziedzinie i mogłbym "dać ciała", a wynajęcie osobnego administratora mija się z celem w tym przypadku.

 

Zastanowie się jeszcze czy rzeczywiście jest sens zakupu takiego serwera i w razie czego podejmę decyzję.

Dzięki za pomoc - jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś uwagę lub może podpowiedzieć jak się kształcić i w jakiej firmie kupić serwer to zapraszam do dalszej rozmowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer będzie tak naprawdę o użytku "domowego"

Uruchomie tam jakąś mała stronę www i może ts3.

 

Chodzi mi głównie o monitoring oraz w jaki sposób wykryć daną usterkę =)

 

Jeśli chcesz jedynie utrzymywać serwer i uczyć się zarządzać systemem Linux'owym i usługami to najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem byłby serwer dedykowany w chmurze, gdzie masz dedykowane zasoby serwera oraz dodatkowe funkcjonalności oferowanej przez platformę wirtualizacyjną. Znacznie wygodniejsze w zarządzaniu ponieważ zupełnie odpadają Tobie kwestie sprzętowe.

 

Natomiast jeśli chcesz się uczyć wykrywać z poziomu systemu operacyjnego usterki sprzętowe to bardziej interesujące dla Ciebie powinny być dane na temat płyty głównej aniżeli procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A mam też na celowniku ofertę biznes-hostu. Dokładnie chodzi o tą ofertę :http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

 

Jak myślicie - lepiej wybrać ovh i mieć fizyczny serwer czy VPS z dobrym supportem (parametry VPS nie są aż tak złe). Są plusy i minusy tych 2 firm dlatego proszę Was o pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem się zapytać co wy sądzicie na ten temat - moje pytania mogą czasem mieć trochę nie poważny kontekst, ponieważ nie jestem ogarnięty w tych kwestiach. Gdybym był osobą, która się tym zajmuje za co dzień i wiąże z tym życie na pewno miał bym wyrobiony jakiś własny stereotyp.

 

Myślę, że się nie gniewacie jeżeli czasem wyskoczę z jakimś "rarytasem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na OpenVZ nie masz de facto nic zagwarantowane, współdzielisz wszystkie zasoby z X/XX innymi osobami.

Na własnym serwerze jesteś sam.

 

To powinno mówić samo przez się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ważne jaki dedyk, ale zawsze dedyk.

 

Kiedyś miałem kimsufa na testy z jakimś Atomem (1 albo 2 rdzenie chyba), 4GB ram i jeden dysk. Nie liczac większej ilości ramu to sam procek bił na głowę nie jednego VPSa w podobnej cenie lub nawet dwa razy droższego.

 

Masz zagwarantowaną moc obliczeniową a przy VPSie na OpenVZ masz zagwarantowany chyba tylko koszt dzierżawy serwera :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dedyk zawsze będzie dedykiem. Myślę, że jak trochę poczytasz to poradzisz sobie z podstawową konfiguracją. Jeśli nie, to na pewno ktoś z forum pomoże za darmo, albo za kilka groszy. Jedynym mykiem w tym przypadku jest kopia zapasowa - pomyśl o niej.

 

Lokalizacja FR do tego rodzaju usług jest bardzo dobra. Jeżeli posiadasz domenę w OVH to skorzystaj z DNS Anycast - strona będzie śmigała tak jakby stała na komputerze obok : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×