Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jasiek07

problem z Serwerem/Apache

Polecane posty

Przed 30 minutami na moim serwerze pojawil sie dziwny problem. Strona www ktora na nim stoi nagle przestala sie ladowac (tj. laduje sie w nieskonczonosc bez zadnego bledu, poprostu bez konca oczekiwanie).

Najpierw postanowilem sprawdzic zasoby serwera czy cos sie nie posypalo i wywnioskowalem ze tutaj problem nie lezy (pingi do serwera jak i od niego jak najbardziej w porzadku, ogromny zapas ramu, procek tez moze w 15% max skacze - co i tak nieduzo zwazajac na to ze streamuje z serwera wideo live).

 

Postanowilem sprawdzic baze, poszedl reset bazy mysql, nic sie nie zmienilo.

No i poszedl reset Apache - i co? Strona sie zaladowala. Mija kilka minut i strona znow zamula by zaladowac sie po 2-3 minutach. Strone odwiedza teraz ok 120 osob.

 

Pingi jak wspomnialem i reszta parametrow jest ok. Co jest grane z tym apaczem? Po resecie apache znow wraca do normy na chwile. Co proponujecie z tym zrobic?

 

Dodam ze wczoraj przenioslem strone na obecny serwer ze starego. Strona w joomli. Moze cos nie tak poszlo przy konfiguracji? Chociaz dziwne bo wczesniej to sie nie dzialo (chociazby godzine temu). Wydaje mi sie ze apache sie sypie gdy troche wiecej ludzi sie zaczyna pojawiac. Co na to poradzic?

Licze na pomoc i rady,

pozdrawiam

 

 

edit. zresetowalem apache i strona nadal muli , wiec sam juz nie wiem co tu sie dzieje. Z czym problem

Edytowano przez jasiek07 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż konfiguracje /etc/apache2/apache.conf, bo najpewniej tam jest nic nie ruszone, stąd działa jak działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic tam nie grzebalem. Cos nie tak?


w zasadzie to apache mialem zainstalowane juz na serwerze co mnie zdziwilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że stronę odwiedza 120 osób , jest jedno ale odwiedza czy to są boty? Druga sprawa na jakim to sprzęcie działa? Ilość pamięci ram? Proponuję zapoznać się z tym: http://cloudinservice.com/tune-apache-performance-using-mpm-prefork-module/

 

+ to:

 

http://www.genericarticles.com/mediawiki/index.php?title=How_to_optimize_apache_web_server_for_maximum_concurrent_connections_or_increase_max_clients_in_apache

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6gb ramu 8 rdzeni 1gbs lacze

 

moj stary serwer utrzymywal 400 osob plus streamy (ktore ciagly wiekszosc zasobow)

 

przestudiuje to, choc nie wierze ze przy 100 osobach apache peka, cos musi byc nie tak


poza tym mam wgrane vnc i moge operowac po maszynie bez problemu, nie przycina ani nic z tych rzeczy, jak wspominalem tu nie chodzi o zasoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6gb ramu 8 rdzeni 1gbs lacze

 

moj stary serwer utrzymywal 400 osob plus streamy (ktore ciagly wiekszosc zasobow)

 

przestudiuje to, choc nie wierze ze przy 100 osobach apache peka, cos musi byc nie tak

poza tym mam wgrane vnc i moge operowac po maszynie bez problemu, nie przycina ani nic z tych rzeczy, jak wspominalem tu nie chodzi o zasoby

 

Przy źle skonfigurowanym serwerze apache się "wysypie" przy dwóch osobach. Według twojej obecnej konfiguracji jak najbardziej prawidłowo się zachowuje czekając na zwolnienie zasobów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu nie chodzi o zasoby, tu chodzi o konfigurację.

Czy ilość zasobów nie pomoże mu prawidłowo dobrać konfiguracji?!

wiec co powinienem zrobic? Zmienic konfiguracje? Moze ktos mi z tym pomoc?

 

Ja osobiście nie mam czasu się grzebać po cudzych serwerach ale daj ogłoszenie tu:

 

http://www.webhostingtalk.pl/forum/16-oferty-pracy-zlecenia/

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wstawilem configa ze swojego starego serwera i narazie przynajmniej strona dziala. To najwazniejsze, ale mimo wszystko zalezaloby mi na tym zeby zoptymalizowac apacza. Mozecie cos doradzic. Artykuly jakies polecacie wiem ze znajde w internecie ale spytac nie zaszkodzi - artykul artykulowi nierowny.

pozdro


 

Ja osobiście nie mam czasu się grzebać po cudzych serwerach ale daj ogłoszenie tu:

http://www.webhostingtalk.pl/forum/16-oferty-pracy-zlecenia/

 

Rozumiem, ale zalezaloby mi na tym zeby ogarnac temat bo robie to dla zajawki a nie dla kasy wiec zlecenia raczej odpadaja. Chce sie zaglebic w temat. Dzieki za pomoc, poczytam conieco o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×