Skocz do zawartości
ednet

rootbox.com - nowa marka WDC.PL

Polecane posty

Dziś dzwonili do mnie z www.ROOTBOX.COM. Okazuje sie że jest to nowa marka www.WDC.pl.

Może kogoś to zainteresuje.

 

O dziwo na ich stronie podali ceny co w przypadku WDC może dziwić :)

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tylko pomylił im się "VPS" z serwerem dedykowanym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uwagę zasługuje:

- podanie cen netto

- SLA 100% :P

- optymistycznie wyglądający licznik uruchomionych serwerów który może dojść do 6ciu cyfr, w chwili pisania posta pokazuje 1414, pewnie razem z 14 latami działania ładna synergia liczb

- transfer bez limitu i bez gwiazdki, ale bez podanej przepustowości

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest nowa usługa, rootbox ma jakieś 2-3 lata, teraz zmienili layout, jak korzystałem z tego na samym początku to tam trudno było mówić o jakimś SLA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ich irc dowiedziałem się:
CPU - AMD Opteron bądź Intel Xeon - taktowane od 2 do 3 ghz
ten nielimitowany transfer według nich rzeczywiście jest nielimitowany, można trzaskać ile sie chce... na łaczu 100mbps
SLA - według supportu 100% ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jakiś czas temu dostałem maila od WDC że zaczynają oferować takie usługi. Jakoś Listopad/Grudzień o ile dobrze pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest rdzeń tylko vCPU to nie jest to samo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak SLA 100% ALE jak mówi § 6 pkt 1 Regulaminu "W celu wykonywania Usługi z należytą starannością rootbox ma prawo do robienia krótkich przerw technicznych związanych z obsługą i konserwacją systemu, o których poinformuje Abonenta pocztą elektroniczną." ;) i wszystko jasne.... Czyli w przypadku kiedy serwer leży wysyłają do klienta informację, że mają "krótką przerwe techniczną związaną z konserwacją systemu" ;) Tak to każdy sobie może powiedzieć że ma SLA 100%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już korzystał z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Copyright 2014 rootbox is a registered trademark and brand of Warsaw Data Center

 

Ktoś wie gdzie ta marka jest zarejestrowana? Bo żadnym rejestrze nie mogłem znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie ta marka jest zarejestrowana? Bo żadnym rejestrze nie mogłem znaleźć.

 

No a gdzie mógłby ten znak towarowy być zarejestrowany? Urząd Patentowy RP.

 

Zgłoszenie: TOW: 400195, 2012-05-09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No a gdzie mógłby ten znak towarowy być zarejestrowany? Urząd Patentowy RP.

 

Zgłoszenie: TOW: 400195, 2012-05-09

 

Dzięki. W wyszukiwarce nazw zastrzeżonych której używałem tego nie było, ale znalazłem w innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

http://rootbox.com/pl

 

1420 serwerów dedykowanych czy VPSów?

Gdzie jest info na jakim porcie stoją serwery?

Jaka lokalizacja/datacenter?

Nic nigdzie nie jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://rootbox.com/pl

 

1420 serwerów dedykowanych czy VPSów?

Gdzie jest info na jakim porcie stoją serwery?

Jaka lokalizacja/datacenter?

Nic nigdzie nie jest napisane.

 

Lokalizacja DC jest podana w formie domyślnej tu: http://rootbox.com/pl/terms Ciekawe mianowicie jest to że jak jesteś zainteresowany ofertą jako klient posługujący się jedynie językiem angielskim dalej musisz znać podstawy polskiego: http://rootbox.com/en/terms Druga sprawa wzorowanie się na digitalocean - elementy szaty graficznej, podział cenowy i techniczny - już nie przejdzie bo tylko nieświadomi ludzie skorzystają z oferty tworu który nie potrafi zadbać o podstawy jak np pełna lista systemów operacyjnych, możliwości panelu zarządzania a przede wszystkim cena która jest większa. Wydaje mi się chodź mogę się mylić jest to falstart i bardziej polega pewnie na przetestowaniu rozwiązań które mają służyć docelowo jak projekt będzie skończony. Osobiście uważam że rozpisywanie się w obecnej chwili na temat usługi która nie jest gotowa - bo tak wygląda, nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoba zza granicy i tak nie jest w stanie nic tam kupić, bo nie można podać kodu pocztowego w formularzu zamówienia

 

Pole "kod pocztowy" nie może być puste i musi być w formacie 00-000.

 

edit:

 

ok po błędzie w formularzu automatycznie zmienia kraj na Polska i wtedy jest walidacja kodu pocztowego polskiego - tylko nie każdy akurat zauważy, że się kraj w formularzu zmienił sam.

 

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja DC jest podana w formie domyślnej tu: http://rootbox.com/pl/terms Ciekawe mianowicie jest to że jak jesteś zainteresowany ofertą jako klient posługujący się jedynie językiem angielskim dalej musisz znać podstawy polskiego: http://rootbox.com/en/terms Druga sprawa wzorowanie się na digitalocean - elementy szaty graficznej, podział cenowy i techniczny - już nie przejdzie bo tylko nieświadomi ludzie skorzystają z oferty tworu który nie potrafi zadbać o podstawy jak np pełna lista systemów operacyjnych, możliwości panelu zarządzania a przede wszystkim cena która jest większa. Wydaje mi się chodź mogę się mylić jest to falstart i bardziej polega pewnie na przetestowaniu rozwiązań które mają służyć docelowo jak projekt będzie skończony. Osobiście uważam że rozpisywanie się w obecnej chwili na temat usługi która nie jest gotowa - bo tak wygląda, nie ma najmniejszego sensu.

Po wejściu w link byłem pewny, że to po prostu reseller DO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zakładałem wątek to licznik wskazywał 1414 serwerów.

nie wiem czy to dużo czy mało......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd z posta nr 17 powyżej został poprawiony. Dziękujemy za uwagi.

Usługa jest jak najbardziej w fazie produkcyjnej, serwery są dedykowane dla profesjonalistów i mają gwarantowane zasoby. Mamy całkiem sporo zadowolonych klientów! :)

Zapraszamy do rozmowy na kanale IRC ( http://webchat.freenode.net/?channels=rootbox.pl ) lub twitterze @rootboxpl oraz do korzystania z naszych usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
serwery są dedykowane dla profesjonalistów

 

Ładna manipulacja słowna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnio aktywny Dzisiaj, 18:30"

Odpowiedzi w kwestii łącza nie ma, czyli po prostu są to serwery bez łącza. Trzeba było tak od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misiek08,

 

My ludzie marketingu jesteśmy "bez łącza" ;-)

Za to nasi administratorzy mają łącze 24/7 i są dostępni na kanale IRC całą dobę: http://webchat.freenode.net/?channels=rootbox.pl

Zachęcamy do kontaktu z nimi, bo czują się samotni otoczeni jedynie przez Wasze serwery...

 

Odpowiadając na Twoje pytanie...

Serwery rootbox w naszej zacisznej serwerowni nie mają limitów transferu i są wyposażone w port FastEthernet, który zapewnia 100Mb/s

 

pozdrawiam,

Basia

rootbox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładna manipulacja słowna ;)

 

hehe.. masz rację :)

te serwery są dedykowane inaczej .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×