Skocz do zawartości
arekgl00

Błąd REJECT HELO_DYNAMIC_SPLIT_IP

Polecane posty

Witam,

mam problem z wysyłaniem maili, część maili mam odbijanych z zewnętrznego serwera z komunikatem:

"Helo command rejected: HELO_DYNAMIC_SPLIT_IP Dynamic/residential IP; spam source (dial-up or DSL line). Please use your ISP's SMTP"

 

"wydaje mi się", że to jest problem w reverse IP serwera ns2222222.ip-22-22-22.eu

 

Reguła postfixa na serwerze zewnętrznym, która odrzuca to:

/\d+\.\S+\d+[^\d\s]\d+[^\d\s]\d+[^\d\s]/

 

w pewnej części dopasowuje ona "ns2222222.ip-22-22-22.eu", jednak nie w całej (być może wystarczy to na załapanie się na próg filtra - reguła znaleziona na: http://www.lemat.priv.pl/index.php?m=page&pg_id=90 )

 

Jednak nie wiem czy na pewno jest to źródło problemu, oraz czy można bezpiecznie zmienić reverse IP w panelu OVH.

 

Jeśli moje przypuszczenia okażą się prawidłowe,

1) Proszę o informację jakie następstwa/niebezpieczeństwa niesie za sobą zmiana reverse w panelu OVH, na taki który nie będzie powodował takich problemów ?

2) W jaki sposób dobrać wybrać taki Revers ?

3) Czy taką zmianę można wykonać bezpiecznie na serwerze produkcyjnym, aby nie zakłócić pracy serwera i usług ?

4) Czy wystarczy zmiana revers wyłącznie w panelu w polu revers, (revers pojawia się także w wielu miejscach na serwerze, dodam że jest to serwer dedykowany) ?

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez arekgl00 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reverse dns powinien być dobrany w następujący sposób rev.domena.pl->IP->PTR->IP, czyli musisz utworzyć na serwerze dns:

 

rev.domena.pl. A xxx.xxx.xxx.xxx

 

Następnie ustawić rev.domena.pl w panelu OVH, może to zakłócić inne usługi na serwerze, ale nie musi, zależy od konfiguracji.

 

Problem może też wynikać ze źle ustawionych rekordów mx dla domeny. Jak zwykle wróżymy z fusów, przydałaby się nazwa domeny z której wysyłasz pocztę.

 

EDIT:

Za pomocą jakiego hostname zgłasza się twój serwer pocztowy?

header Relay HELO'd using suspicious hostname (Split IP)

HELO_DYNAMIC_SPLIT_IP

 

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekgl0

Zmieniłem HELO na mail.domena.pl, wcześniej zgłaszał się jako własnie ns2222222.ip-22-22-22.eu i dlatego otrzymywałem podany wyżej komunikat, jednak to nie do końca rozwiązało problem ponieważ sprawdzane są także revDNS

i teraz otrzymuję komunikat:

 

Client host rejected: RDNS_DYNAMIC_SPLIT_IP Dynamic/residential IP; spam source (dial-up or DSL line). Please use your ISP's SMTP

 

 

 

Moja domena przechodzi pozytywnie "dnsinspect.com" tak więc nie jest to problem MX

Tak więc muszę zmienić REVERSE DNS

 

Czy potrzebuję informacji, jak w praktyce wygląda zmiana reverse DNS w jaki sposób zrobić to bezpiecznie, aby usługi działały w sposób ciągły, PLESK, Apache, MySQL, poczta (Ubuntu Server 12.04.2 LTS)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×