Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

Ciekawe domeny

Polecane posty

Gość Filip Nowacki

Witam, przeglądając forum nie spotkałem takiego tematu a myślę, że warto podyskutować :)

Czy znacie jakieś ciekawe lub żadko używane domeny? Nie mówię tu oczywiście o egzotycznych, dla przykładu:

 

.name

.info.

.me

.oraz dużo ciekawych propozycji tutaj: http://www.ovh.pl/domeny/new-gtld/#/preBookingDomainNames

 

A Wy? Jakie domeny poza .pl/.com, etc używacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej takie, które sa zwiazanie z marką lub bezpośrednio z branża;)

 

ups.. pospieszyłem się hehe Oczywiśdcid krajowa wszystko zależy od gusty.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe TLD będą wchodziły stopniowo ale zapowiada się całkiem niezła zabawa :) np .guru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.re [har.dwa.re]

.it [quoth.it]

.ch [vret.ch]

 

Tak między innymi ; )

 

Lubię też:
.io

.in

.im

.pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie domeny używane są czasami do tzw. domain name hacks http://mamstartup.pl/poradnik/2858/domain-hack-zabawa-domena-internetowa Nowe domeny pewnie tylko nasilą takie podejście do tworzenia adresów internetowych. Mimo wszystko warto zabezpieczyć "normalną" wersję adresu (np. ugotuj.to i ugotujto.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.uno (obecnie w fazie Landrush) - dla wielbicieli rzeczonego Fiata :D

no i .ninja będzie wymiatać

 

@KoORNEL domena .us to domena narodowa Stanów Zjednoczonych - United States, nie NY

 

Edytowano przez Ola_DM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

A jak to będzie z domenami .free? Słyszałem, że będą darmowe, jednak nie wiem ile w tym prawdy i wolę się zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Wejdą dopiero w okolicy grudnia, więc jeszcze sporo czasu minie na ustalanie tego.

Jednak gdy będą darmowe, to reputację będą miały taką, jak obecnie domeny .tk - czyli śmieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Web-Support

A to dziwne, na stronach gdzie można te domeny już zarezerwować, było napisane, że wejdą właśnie na początku 2014 i będą darmowe, to ja już nie wiem. W internecie inaczej, na tej stronie inaczej i na stronach z możliwością rezerwacji też inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam info, że domeny .free będą w fazie Sunrise dopiero w kwietniu 2015...no a darmowe bym nie liczyła....nawet peelki regionalne nie są darmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to kiedy w końcu? Ja już nie wiem kogo mam słuchać -.-

Pozostanę jednak przy .ml oraz .com -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym przygarnal jakies nowe gTLD'ki jak wyjda typu .blog .menu zapowiada sie syyytoo, tylko nie ma jeszcze okreslonych cen jako takich;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na stronie ICANN to dla domeny .free wpłynęło pięć aplikacji i jeszcze z tego, co widzę to nie ma informacji czy i któremu podmiotowi została ona powierzona. Wszystkie więc informacje są mocno szacunkowe i póki nie będzie magicznego "Delegated", to możemy się licytować czyjego PartnerRegistrara przecieki są właściwsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena nie jest ważna a człowiek który pozycjonuje, kibel mozna wypozycjonować na fraze prezydent w pierwszym miejscu bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena nie jest ważna a człowiek który pozycjonuje, kibel mozna wypozycjonować na fraze prezydent w pierwszym miejscu bez problemu.

 

Przeczytałeś czego dotyczy ten wątek czy tak bez sensu klepiesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wyleciał z tym postem jak partyzant od Hubala ;) ....

generalnie niektóre ceny są już podane, ale nowe gTLD , które wejdą w dalszym czasie jeszcze nie mają określonych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wyleciał z tym postem jak partyzant od Hubala ;) ....

generalnie niektóre ceny są już podane, ale nowe gTLD , które wejdą w dalszym czasie jeszcze nie mają określonych cen.

 

Tak to jest jak się klepie bez czytania :)

 

Nie wiem czy jestem jedyny, ale te nowe TLD mnie nie ruszają. Ba, ja uważam, że to nawet trochę słaby pomysł. Nie wiem, może czasu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Żeby te nowe końcówki nie skończyły jak .travel czy .eu która miała być taka super i mieli się na nią wszyscy rzucić a wyszło nieco inaczej... Na pewno zacznie się biznes w kupowaniu domen ze słowami kluczowymi jak np sex.tld i podkupowanie nazw domen już istniejących vide nazwa.blog czy home.home :) Jeżeli dany podmiot będzie chciał zabezpieczyć swoją nazwe czy znak towarowy to będzie musiał sypnąć sporą ilość kasy co roku. I biznes się kręci a nazwy domen nie będą wykorzystywane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest czegoś dużo to traci to na wartości. Dużo rozszerzeń rozmyje "rynek domen". Oczywiście o ile ludzie będą myśleli jak chcą reklamujący te nowe domeny. Osobiście wątpię by te domeny się przyjęły szybko w świadomości

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×