Skocz do zawartości
rapex

vps z 1and1.pl pod serwery gier

Polecane posty

witam chciałbym sobie zakupić w promocji na pół roku vps - http://www.1and1.pl/serwery-wirtualne?__lf=Cancel&linkId=hd.subnav.serwery-wirtualne chodzi o ten XXL co o, nim sądzicie? nie mam jakoś doświadczenia w tym, ile pociągnie serwerów gier dany vps, a więc zwracam się do was drodzy użytkownicy o pomoc. jakbym sobie chciał np postawić serwer ts i kilku różnych gier tj. Soldat, CS 1.6 to pociągnie?

Edytowano przez rapex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało w promocji później ojciec zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało w promocji później ojciec zapłaci.

 

po pierwsze ojciec nie żyje, a po drugie po wykupieniu półrocznego promocyjnego abonamentu nikt mi nie karze tego przedłużać. prosze o jakieś odpowiedzi, które coś w niosą do tego wątku, a nie takie jak poprzednia :F

 

Edytowano przez rapex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie o tej wielkiej firmie i zastanów się czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@autor:

Nie zrozumiałeś chyba aluzji - zmuszą Cię do zapłacenia bo kupując podpisujesz umowę :-) Pod to bierz raczej mintshost aniżeli 1and1.pl. W dodatku - VPSy są w Niemczech z tego co się orientuję więc będą lagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tam serwer VPS w opcji L.

 

1. Umowa jest podpisywana na 12mc. Faktury są wystawiane co 3mc. Jeśli nie zapłacisz którejś z nich 1and1 ma prawo Cię o nie ścigać. Czyli tak czy inaczej jesteś zobligowany do zapłacanie całej kwoty.

 

2. Serwery są w Niemczech. Korzystają z dobrych łącz. Nie ma opóźnień.

 

3. Niestety narzucają niskie limity virtualizacji. U mnie problem okazało się łącze, a dokładnie parametry tcpsndbuf i tcprcvbuf. Z tego powodu obawiam się, że usługi klasy proxy, voip, itp. dyskwalifikują ten serwer.

 

Co do Minthost, to aktualnie cały czas mają problemy z stabilnością łącza. Mam tam również VPS i myślę, że po zakończeniu korespondencji z supportem będę również mógł wystawić im opinię. Póki co starają się, ale problemy z łączem ich dyskwalifikują.

Edytowano przez pwoszczyk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytałemn troche opinii i macie rację w związku z tym zrezygnuje z zakupu vpsa w tej firmie.

Bierz KVM w MintsHost.

 

dlaczego KVM? czym to się różni od oferty innych vpsów? jeśli bym wybrał Standard to pociągnie BNC, serwer TS i jakieś serwery gier?


Mam tam serwer VPS w opcji L.

 

1. Umowa jest podpisywana na 12mc. Faktury są wystawiane co 3mc. Jeśli nie zapłacisz którejś z nich 1and1 ma prawo Cię o nie ścigać. Czyli tak czy inaczej jesteś zobligowany do zapłacanie całej kwoty.

 

2. Serwery są w Niemczech. Korzystają z dobrych łącz. Nie ma opóźnień.

 

3. Niestety narzucają niskie limity virtualizacji. U mnie problem okazało się łącze, a dokładnie parametry tcpsndbuf i tcprcvbuf. Z tego powodu obawiam się, że usługi klasy proxy, voip, itp. dyskwalifikują ten serwer.

 

Co do Minthost, to aktualnie cały czas mają problemy z stabilnością łącza. Mam tam również VPS i myślę, że po zakończeniu korespondencji z supportem będę również mógł wystawić im opinię. Póki co starają się, ale problemy z łączem ich dyskwalifikują.

 

nie zauważyłem tego postu ponieważ miałem otwarty ten wątek od wczoraj :P możesz mi doradzić jakąś firmę? interesuje mnie vps co pociągnie BNC, serwer TS i jakieś serwery gier typu Soldat czy Counter-Strike 1.6. dodam, że zamierzam płacić za pół roku z góry ;)

Edytowano przez rapex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej firmy KVM jest o wiele bardziej stabilniejsze i daje więcej możliwości względem bezpieczeństwa. Pingi na serwerach gier są mniejsze, masz swobodę względem iptables (bezpieczeństwo). Przy standardowym vps'ie w MH, czyli openvz twoje serwery odczuwałyby dyskomfort - overselling, czy też generowania sporego obciążenia maszyny przez innych klientów. W przypadku serwerów gier brak rozwiązania problemu ze strony supportu, bo "wszystko jest okej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej firmy KVM jest o wiele bardziej stabilniejsze i daje więcej możliwości względem bezpieczeństwa. Pingi na serwerach gier są mniejsze, masz swobodę względem iptables (bezpieczeństwo). Przy standardowym vps'ie w MH, czyli openvz twoje serwery odczuwałyby dyskomfort - overselling, czy też generowania sporego obciążenia maszyny przez innych klientów. W przypadku serwerów gier brak rozwiązania problemu ze strony supportu, bo "wszystko jest okej".

 

dziękuję Ci za wyjaśnienie, ale czy taki serwer Standard pociągnie tyle co pisałem wcześniej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli openvz twoje serwery odczuwałyby dyskomfort - overselling


KVM nie gwarantuje jego brak - z tego co kojarzę robi się to tak samo prosto i niezauważalnie jak w openVZ.
Różnica leży w poziomie wirtualizacji.
OpenVZ to kontener - dużo niższy poziom wirtualizacji - tak na prawdę twoja "maszyna wirtualna" to jest system działający na tym samym jądrze z którego korzysta maszyna matka (z tego wynikają liczne ograniczenia jak właśnie niektóre elementy przy konfiguracji iptables).
W KVM i XEN masz system zwirtualizowany w pełni - ma on własne zasoby sprzętowe, wszelkie elementy systemu. Zaletą na pewno jest możliwość dowolnej konfiguracji systemu (a nawet zmiany jądra), oraz to, że niektóre rzeczy po prostu chodzą tam lepiej. przykładem może być wszystko co oparte na java'ie z powodu innego zarządzania pamięcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Krzysiu. Oczywiście, że się da. Ja jednak podkreśliłem, że chodzi mi o konkretne vps'y - tzn. te znajdujące się w tej, a nie innej firmie : )

 

W Mints jedynymi usługami, które z czystym sumieniem mogę polecić są vps'y kvm i serwery dedykowane : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki;p Jeżeli już chcesz stawiać serwery gier, to bierz XEN wtedy twoje serwery będą stabilne.

Jak śmiem twierdzić 1and1.pl i 1und1.de to jedna i ta sama firma, szczerze to w Niemczech ta firma jest na wiele większym poziomie niż w PL dodatkowo oferują internet kablowy, miałem okazje korzystać i miód malina, nie można było narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi doradzi jakiś vps co pociągnie to wszystko? dziękuje wam za tak obszerne wyjaśnienie, ale nadal się nie doczekałem odpowiedzi :P rozmawiałem wczoraj z supportem firmy mintshost.pl i nie byli wstanie mi odpowiedzieć czy pociągnie serwery gier.

Edytowano przez rapex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"serwer ts i kilku różnych gier tj. Soldat, CS 1.6 to pociągnie?"

Określiłeś ilość gier, ale nie ilość serwerów. To samo względem konfiguracji serwerów - żadnych informacji.

 

Jak mamy Ci pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no przeciez nie zamiarzam stawiac na nim dwudziestu serwerów :P tylko 3 czy 4 serwery :) mają to być serwery powiedzmy 14-16 slotowe. aktualnie nie mam pojęcia co potrzeba do postawienia serwer cs, ale już mnóstwo poradników widziałem w sieci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradniki są stare, a jak nie są stare to zazwyczaj oparte o przestarzałe informacje. Nie ma w nich uwzględnionych aktualizacji silnika, czy dodatków takich jak np. najnowszy amxx, dproto (dwa protokoły) w CS'ie.

 

Jeśli nie zamierzasz szaleć z nie wiadomo jak wysokimi ticrate i innymi ustawieniami serwerów, znasz się trochę na optymalizacji pracy serwera (nie trzeba dużo), nie masz zamiaru przepakowywać serwerów zbędnym syfem i nie masz zamiaru stawiać tam dodatkowych rzeczy to "Standard" z oferty KVM w MintsHost powinien wystarczeć - http://mintshost.pl/vpskvm.php.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×