Skocz do zawartości
SpeedTester

speed-tester.tk - Zmierz prędkość swojego łącza!

Polecane posty

Witajcie,

 

Chciałbym prostą ocenę mojej strony http://speed-tester.tk

Możemy tu sprawdzić prędkość swojego łącza na dwóch serwerach automatycznie ustawianych na bazie geolokalizacji tzn. jesteśmy bliżej serwera w Warszawie - dostajemy serwer w Warszawie, jesteśmy bliżej serwera w Poznaniu - dostajemy serwer w Poznaniu.

Jeśli cokolwiek jest do poprawy, piszcie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonana strona przejrzysta ale coś masz nie chalo z serwerami bo internet mam 60 mb a pokazało mi że mam 31 :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery testowe mają rurkę 100mb/s może trafiłeś jak ktoś inny też testował :P mi tam pokazuje dobrze mniej więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może coś z serwerem w poznaniu (o ile mnie z warszawą łączy) bo u mnie jest około 36mb/s (czyli tyle ile powinno być) i 4mb/s uploadu (ideolo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj że skrypt można pobrać stad:

https://www.v-speed.eu/

za darmo całkowicie lub full wersje za opłata

Z tego co widze jest to wersja darmowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszelkie aspekty wyglądu strony, to zawsze mnie zastanawia czemu upload potrafi pokazywać na tych testach poprawnie a download zawsze zaniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena .tk; gotowy skrypt zaimplementowany na stronie; serwery z rurką 100mb/s bez zadnego sensownego loadbalancingu przez co wyniki są przekłamane, co tu dużo pisać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

czemu upload potrafi pokazywać na tych testach poprawnie a download zawsze zaniża.

Bo łącza są asymetryczne. Jeśli serwer ma 100mb/s rurkę to nie jest łatwo mu obsłużyć kilku klientów z 40mb/s downloadem. Mogą się zdażyć spadki prędkości itp.
Za to przy uploadzie nie ma tego problemu - 4 czy nawet 10 mb to tyle co nic... (np neostrada 20mb/s ma 1mb/s - troszkę różnicy jest co nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo łącza są asymetryczne. Jeśli serwer ma 100mb/s rurkę to nie jest łatwo mu obsłużyć kilku klientów z 40mb/s downloadem. Mogą się zdażyć spadki prędkości itp.

Za to przy uploadzie nie ma tego problemu - 4 czy nawet 10 mb to tyle co nic... (np neostrada 20mb/s ma 1mb/s - troszkę różnicy jest co nie?)

 

Nie chodzi o to jakie jest łącze tylko o to że nawet jak robię test na serwerze ulokowanym w Indiach to DL jest dużo niżej niż posiadam, natomiast UP jest zawsze w okolicach 20mbps czyli maks ile mogę wyciągnąć. Można powiedzieć że im dalej ode mnie tym gorszy DL a UP zazwyczaj jest bez zmian. Owszem można zwalić to na obciążenie serwera/łącza w danym czasie ale w nocy jak robię test jest dużo luźniej na łączach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj że skrypt można pobrać stad:

https://www.v-speed.eu/

za darmo całkowicie lub full wersje za opłata

Z tego co widze jest to wersja darmowa.

 

 

Ta wersja jest darmowa, jednak posiada funkcję https://www.v-speed.eu/multi_server_service, która jak napisałem w pierwszym poście umożliwia testowanie łącza z możliwością geolokalizacji.

 

 

Domena .tk;

 

Co ma do tego domena .tk? Zarejestruję domene .pl tylko wtedy, gdy ta strona będzie miała charakter komercyjny [tak wiem, .com = commercial, jednak .pl służy praktycznie do tego samego i nie ma tutaj różnicy]. Nie mam zamiaru dopłacać do tego projektu, wystarczy że opłacam z własnej kieszeni serwery testowe. Domena .tk nie odbiega funkcjonalnością od domeny .pl - ma tylko inne rozszerzenie.

 

Oba serwery mają łącza 100 Mb/s i są w stanie przyjąć jednorazowo połączenia tylko o takiej prędkości maxymalnej, potem będzie stopniowo zaniżał wyniki pobierania. Wkrótce planuję przenieść stronę na inne serwery co na pewno poprawi jakość łącz, bo będą one miały aż 1 Gb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego domena .tk? Zarejestruję domene .pl tylko wtedy, gdy ta strona będzie miała charakter komercyjny [tak wiem, .com = commercial, jednak .pl służy praktycznie do tego samego i nie ma tutaj różnicy]. Nie mam zamiaru dopłacać do tego projektu, wystarczy że opłacam z własnej kieszeni serwery testowe. Domena .tk nie odbiega funkcjonalnością od domeny .pl - ma tylko inne rozszerzenie.

 

Oba serwery mają łącza 100 Mb/s i są w stanie przyjąć jednorazowo połączenia tylko o takiej prędkości maxymalnej, potem będzie stopniowo zaniżał wyniki pobierania. Wkrótce planuję przenieść stronę na inne serwery co na pewno poprawi jakość łącz, bo będą one miały aż 1 Gb/s.

No.. przy tych serwerach, to domenka pl jest tak kolosalnym wydatkiem, że faktycznie nie ma sensu jej kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie ma co oceniać. Każdy może ściągnąć skrypt i wrzucić do oceny. Na tej stronie najważniejszy jest pomiar - a skrypt darmowy więc nie widze sensu w ogóle oceny takiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×