Skocz do zawartości
Lokator

Kimsufi - limity transferu, adres ip

Polecane posty

Witam. Orientuje się ktoś jak wygląda aktualna oferta Kimsufi względem zakupu dodatkowych adresów ip i limitu transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super : ) Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia limitu transferu?

 

Wszyscy potrafiący czytać się orientują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity transferu to ja pamiętam u nich dwie serie temu. W zeszłym roku jak weszła seria 2013 zlikwidowali limity transferu, ale ostro pocięli prędkość. Obstawiam, że w tym roku takowych limitów też nie ma. Poprzednim razem były widocznie opisane.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak weszła seria 2013 zlikwidowali limity transferu

 

A przepustowość to nie czasem pewnego rodzaju limit?

Przepustowość to raczej nie limit transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepustowość to raczej nie limit transferu...

 

Krzysiu, przeczytaj swoją wypowiedź n razy, do momentu aż zrozumiesz gdzie palnąłeś, ok? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz samochód z gwarancją bez limitu kilometrów to będziesz się kłócił, że przez powiedzmy 2 lata nie da się przejechać więcej niż 2 lata x 365 dni x 24godziny x prędkość maksymalna kilometrów? Więc jednak jest limit kilometrów?

Przy wyborze serwera albo zakładasz, że starczy ci 10GB transferu bo przerzucisz max ileśtam plików ale z szybką prędkością (powiedzmy dostajesz 1Gb/s rurkę)
Albo dostajesz wąską rurkę jeśli wiesz że większa prędkość niż np 10mb/s nie jest ci potrzebna.
Osiągniesz wtedy "limit"? nie nie osiągniesz bo takowego nie ma.I nie martwisz się że nagle odetną ci usługę "bo limit TRANSFERU" ogranicza cię limit prędkości łącza.

Już nie mówiąc o tym, że raczej się już tu przyjęło, że jeśli chodzi o limit, to chodzi o limit transferu (jako o maksymalną ilość danych przesłanych) a nie o maksymalną przepustowość łącza

ps. Takie gadki z braki argumentów czasem schodzą do tekstu "nie prędkość tylko szybkość" czy tam na odwrót więc od razu mówię, że fizykiem nie jestem i nie chce mi się polemizować na ten temat. Ważne że "wiadomo o co chodzi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach, bo za długi, żeby cytować cały

 

Ale niepotrzebnie czytasz między wierszami ;)

 

Założyłem, prawdopodobnie błędnie, że po jakiejś tam określonej wysokości przycinają przepustowość *.

 

* ale tak czy siak, przepustowość łącza zawsze limituje wysokość transferu. Bo jest różnica czy masz rurkę 10Mb czy 100Mb - niby takie samo nolimit, ale wartości inne, co nie? :)

 

Takie teksty typu nolimit to tylko marketing. Ja nie wierzę, że jeśli cały czas by szło maksem, to żadnej blokady by nie było. Ktoś wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeśli kupisz samochód z gwarancją bez limitu kilometrów to będziesz się kłócił, że przez powiedzmy 2 lata nie da się przejechać więcej niż 2 lata x 365 dni x 24godziny x prędkość maksymalna kilometrów? Więc jednak jest limit kilometrów?

 

Przy wyborze serwera albo zakładasz, że starczy ci 10GB transferu bo przerzucisz max ileśtam plików ale z szybką prędkością (powiedzmy dostajesz 1Gb/s rurkę)

Albo dostajesz wąską rurkę jeśli wiesz że większa prędkość niż np 10mb/s nie jest ci potrzebna.

Osiągniesz wtedy "limit"? nie nie osiągniesz bo takowego nie ma.I nie martwisz się że nagle odetną ci usługę "bo limit TRANSFERU" ogranicza cię limit prędkości łącza.

 

Już nie mówiąc o tym, że raczej się już tu przyjęło, że jeśli chodzi o limit, to chodzi o limit transferu (jako o maksymalną ilość danych przesłanych) a nie o maksymalną przepustowość łącza

 

ps. Takie gadki z braki argumentów czasem schodzą do tekstu "nie prędkość tylko szybkość" czy tam na odwrót więc od razu mówię, że fizykiem nie jestem i nie chce mi się polemizować na ten temat. Ważne że "wiadomo o co chodzi".

 

Jeżeli kupisz samochód z silnikiem 1.6 to wiadomo że przy tej samej wadze samochód z silnikiem 2.5 3.0 będzie szybszy :)

 

I w tym samym czasie (biorąc warunki laboratoryjne nie realne dla PL) to jadąc autostradą tym drugim samochodem przejedziesz więcej KM niż tym pierwszym jadąc 90-100% prędkości maksymalnej. Na takiej samej zasadzie zadziała tutaj "ograniczenie" transferu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mi nie przycieli transferu na kebabie, aczkowiek nie jade stale na max - obecnie wygląda to tak:

 

 

root@ovh:~# vnstat

rx / tx / total / estimated
bond0: Not enough data available yet.
ip6tnl0: Not enough data available yet.
eth0:
Dec '13 202.45 GiB / 4.32 TiB / 4.52 TiB
Jan '14 43.97 GiB / 1.28 TiB / 1.32 TiB / 3.31 TiB
yesterday 3.78 GiB / 117.61 GiB / 121.39 GiB
today 445.67 MiB / 11.24 GiB / 11.67 GiB / 31.25 GiB

dummy0: Not enough data available yet.
tunl0: Not enough data available yet.
root@ovh:~#

 

 

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie teksty typu nolimit to tylko marketing. Ja nie wierzę, że jeśli cały czas by szło maksem, to żadnej blokady by nie było. Ktoś wie coś na ten temat?

 

 

Zgadza sie ale taki marketing nolimit to w polskich DC w ovh zrobienie 20TB na 100Mb/s łaczu nie jest zadnym wyczynem i nikt sie do niczego nie przyczepi

Dlatego OVH jakis czas temu poprzycinało łacza gigabitowe bo dziesiatki TB za pare stówek to nie był interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale niepotrzebnie czytasz między wierszami ;)

 

Ogólnie rzecz biorąc nie widzę potrzeby by cytować cały post który jest nademną - po to własnie są te cytaty by odnieść się do jakiegoś fragmentu, lub bardziej nałożyć na niego nacisk.

 

 

Założyłem, prawdopodobnie błędnie, że po jakiejś tam określonej wysokości przycinają przepustowość *.

 

Takie teksty typu nolimit to tylko marketing. Ja nie wierzę, że jeśli cały czas by szło maksem, to żadnej blokady by nie było. Ktoś wie coś na ten temat?

 

Ale my nie rozmawiamy o tym "jak jest w wielu firmach" tylko o konkretnej opcji "noł limit" i jeśli takowego limitu nie ma to NIE MA i nie limituje go nic. Nie mówię oczywiście o krzakach tylko o szanujących się firmach.

 

 

 

* ale tak czy siak, przepustowość łącza zawsze limituje wysokość transferu. Bo jest różnica czy masz rurkę 10Mb czy 100Mb - niby takie samo nolimit, ale wartości inne, co nie?

 

Mój przykład z samochodem - nie ma limitu kilometrów? nie ma, a za dużo nie nasiepiesz.

 

 

I w tym samym czasie (biorąc warunki laboratoryjne nie realne dla PL) to jadąc autostradą tym drugim samochodem przejedziesz więcej KM niż tym pierwszym jadąc 90-100% prędkości maksymalnej. Na takiej samej zasadzie zadziała tutaj "ograniczenie" transferu

Biorąc realne warunki a nie laboratoryjne w sieci też nigdy nie osiągniesz max prędkości przez np. maksymalnie wykorzystaną prędkość serwera z którym się łączysz. To tak jak "limit prędkości", nie uważasz?

Masz samochód z prędkością maksymalną 300km/h ale masz limit 140

Masz serwer z rurką 1000000mb/s ale serwery do których się łączysz obsłużą max 10mb/s

 

A wracając bardziej do tematu i do tekstów typu:

 

Ja nie wierzę, że jeśli cały czas by szło maksem, to żadnej blokady by nie było.

 

To je OVH, tu cie nie wyrzucą. Jak AntyDDoS dają do kebabów za 20zł i odpierają na prawdę spore ataki, to w tym przypadku coś by zrobili? Bez przesady. Oni tego nie liczą jak małe dc "on nam zjada całe 100mb/s cały czas! to nas kosztuje 300zł a on ma serwer za 200zł miesięcznie!"

 

Tu jest taki efekt skali, że ty sobie nawet nie wyobrażasz. takie 100mb/s to jest dla nich tyle co nic. Jeden będzie siepał - trudno, ważne że 100 innych kebabów nie generuje ruchu.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×