Skocz do zawartości
Winkiel

Porównianie serwerów Mintshost.pl do ofert innych firm

Polecane posty

Jeżeli maszyna matki ma 2x Intel Xeon E5520 2,2 GHz, to wychodzi na to, że bez overlessingu mogą na tej maszynie postawić od 8 do 16 takich vpsów ? Około ?

 

Czy ty zdajesz sobie sprawę ile taka maszyna kosztuje? Jak to wyliczyłeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo oferty vps lifetime, potraktujcie to jako test marketingowy a nie "super ofertę". Ilość jest limitowana bo na jednej matce może być tylko jeden taki serwer.

 

 

Co do pozostałych przepychanek, kto jest bardziej PRO to taka dyskusja nie ma sensu.

 

Firmy mogą realizować swój cel biznesowy (zysk) wieloma sposobami. Zdobycie przewagi konkurencyjnej można osiągnać na wiele sposobów i nie ma tutaj jednego uniwersalnego modelu. Jedni "chowają" się za dużymi firmami i próbują uszczknąć trochę z ich wizerunku, inni budują coś własnego. Dla jednych najważniejsza jest marka, dla innych użyteczność i cena. Każdy produkt i filozofia ma swoich nabywców.

 

To klienci mają głosy i oceniają działania firm.

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ty zdajesz sobie sprawę ile taka maszyna kosztuje? Jak to wyliczyłeś?

 

 

Przecież zadałem pytanie, nic nie pisałem o cenie tej maszyny. Zapewne coś około 600-800 netto m/c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka maszyna w dzierżawie może kosztować tyle co napisałeś, jeśli jest to zakup na firmę to są to już grube pieniądze pow 10 tysięcy złotych (pisze tu o poważnym sprzęcie, nie jakiś składak z Allegro).

 

Jeśli maszyna w dzierżawie kosztuje 800 złotych, to policz sobie ile minimum VPS za 20 złotych musiałbyś umieścić tak, aby tylko maszyna się zwróciła. Czyli maszyna 800 złotych daje nam to minimum 40 serwerów VPS, tylko po to, aby maszyna wyszła na zero.

Do tego dolicz koszty administracji, amortyzacji maszyn czy oprogramowania, wykonywania kopii zapasowych itp itd.

Firma ma zarabiać, nie ma to znaczenia czy jest to firma hostingowa, fabryka, taksówkarz czy hydraulik. Każdy robi biznes po to, aby zarabiać.

 

Cel (czyli dochód danej firmy) jednak można osiągnąć wieloma sposobami, np obniżyć ceny i "wpuścić" więcej klientów na serwer, ale to samo jednak możesz osiągnąć w inny sposób np podwyższając trochę ceny, ustalając pewne reguły i wtedy Twoja firma idzie już na konkretny target filtrując ten mały "narybek klienteli". Co to daje?: Po prostu nie musisz dawać aż tak dużego oversellingu (bo niestety jest on wszędzie i tego nie da się uniknąć), maszyny nie są tak mocno obciążone i się nie zużywają w ten sam sposób.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka maszyna w dzierżawie może kosztować tyle co napisałeś, jeśli jest to zakup na firmę to są to już grube pieniądze pow 10 tysięcy złotych (pisze tu o poważnym sprzęcie, nie jakiś składak z Allegro).

 

Jeśli maszyna w dzierżawie kosztuje 800 złotych, to policz sobie ile minimum VPS za 20 złotych musiałbyś umieścić tak, aby tylko maszyna się zwróciła. Czyli maszyna 800 złotych daje nam to minimum 40 serwerów VPS, tylko po to, aby maszyna wyszła na zero.

Do tego dolicz koszty administracji, amortyzacji maszyn czy oprogramowania, wykonywania kopii zapasowych itp itd.

Firma ma zarabiać, nie ma to znaczenia czy jest to firma hostingowa, fabryka, taksówkarz czy hydraulik. Każdy robi biznes po to, aby zarabiać.

 

Cel (czyli dochód danej firmy) jednak można osiągnąć wieloma sposobami, np obniżyć ceny i "wpuścić" więcej klientów na serwer, ale to samo jednak możesz osiągnąć w inny sposób np podwyższając trochę ceny, ustalając pewne reguły i wtedy Twoja firma idzie już na konkretny target filtrując ten mały "narybek klienteli". Co to daje?: Po prostu nie musisz dawać aż tak dużego oversellingu (bo niestety jest on wszędzie i tego nie da się uniknąć), maszyny nie są tak mocno obciążone i się nie zużywają w ten sam sposób.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli , jak duży overselling muszą mieć że wyprzedają tak te maszyny i ciągle informują o swojej jednej maszynie matce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli , jak duży overselling muszą mieć że wyprzedają tak te maszyny i ciągle informują o swojej jednej maszynie matce ;)

 

Gdzie masz taką informację o jednej, ostatnia matka jaką wstawiali pod openvzty ma nr 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Mintshost.pl - taki kwiatek można zobaczyć na ich stronie z ofertą serwerów dedykowanych "Przepustowość 100 MBit/s"

Kurcze przypomniała mi się rozmowa z dawien dawna (początki mintshostu) gdy pytałem się o stawki za VPS (o rzeczy wykraczające za standardowe pakiety np. o dodatkowy RAM itd.).

I w ofercie VPS (wtedy był tylko openVZ - i inna strona - moim zdaniem dużo fajniejsza, bo przynajmniej była w 100% oryginalna) było napisane 20MB/s i mówiłem że powinno to być poprawione. O ile rozmowa o tym jak powinno być napisane (w sensie 20Mb/s albo 20Mbps zamiast 20MB/s) zdawała mi się trochę, jakbym rozmawiał z człowiekiem, który w ogóle nie ma pojęcia "o co mi k****a chodzi", to po dosłownie minutce zostałem zapytany "Czy wg Pana powinno być tak jak teraz?" (dokładnie jak było to nie pamiętam bo to na prawdę było duuuuuużo czasu temu), zobaczyłem, że jest napisane na stronie 20Mb/s. W sumie nie wiadomo czy lepiej pochwalić za "szybką interwencję" czy skarcić za... Brak elementarnej wiedzy? Marketing? W sumie sam nie wiem...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz czasami nie wiadomo o co komu chodzi czy o prędkość czy o nominał za prędkością itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie masz taką informację o jednej, ostatnia matka jaką wstawiali pod openvzty ma nr 21

Czytając "serwer matka" a nie "serwery stoją na maszynach (...)" wnioskuję, że jest jeden serwer matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przepraszam, ale tak zrozumiałem wypowiedź. Jeśli chodzi o sprzęt DELL, zostało to ujawnione dopiero niedawno, więc jest możliwe, że owe instytucje o tym nie wiedziały. W każdym razie jestem ciekaw jak się sytuacja rozwinie.

 

Nie ma problemu, sprawa faktycznie jest ciekawa. Trzeba także zauważyć, że teraz kiedy sprawa wyszła na jaw to te korporacje będą robiły wszystko aby sprzęt był czysty na ile to tylko będzie możliwe w stosunku do NSA, a to z tego względu że cały świat IT patrzy im w tym momencie na ręce. Dodatkowo nawet gdyby tak nie było to instytucje finansowe i publiczne nie zrezygnują z takiego sprzętu ze względu na chociażby serwisy Critical (4h), które są świadczone przez te firmy zazwyczaj bezproblemowo i dają tzw. "dupochron" dla szefów IT pod względem SLA dla dostępności systemów korporacyjnych. Dodatkowo dostępność, skalowalność i stabilność takich rozwiązań tylko pomaga pracować i utrzymywać wysokie SLA wszystkim komórkom IT w korporacji.

Warto zwrócić także uwagę na ciekawy przypadek firmy Huawei i ogólnoświatowego poglądu, że ich sprzęt może mieć elementy szpiegowskie przekazujące informacje do Chin. Ciągle nadal firmy boją się tego sprzętu. Okazuje się jednak, że takie przekonanie jest typowo medialne. Sprzęt Huawei w tym momencie jest w corach sieci w dużej części operatorów GSM/LTE na świecie a także w wielu firmach publicznych i instytucjach finansowych, także w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co jęczycie (Przedstawiciele firm), każda osoba ma swój rozum i ona sama wybierze do jakiej firmy się udać.

 

Na rynku GameHostingu udzielam się w FiberHost i często między firmami sobie pomagamy, ostatnio miałem dość miłą rozmowę telefoniczną z konkurencyjną firmą (MagnetX - Bardzo miły Pan), ale zrozumcie że rynek jest bardzo duży i klientów dla każdego wystarczy a z roku na rok nowi dochodzą wraz z rozwojem IT. Więc nie rozumiem po co ta rozwijająca się kłótnia... Każdy oferuje to co może i jego zadaniem jest sprawdzenie czy przy sprzedaży czegoś prawie za darmo nie zniszczy swojego "biznes planu".

 

Co do jazdy po MintsHost nie rozumiem po co wygadujecie takie głupoty jak nawet żadnej usługi nie mieliście. Poczytajcie czy to na facebooku czy na innych stronach jakie zdanie mają stali klienci. Prywatnie posiadam kilka usług w kilku firmach (i tych lepszych i tych gorszych) i moja ocena co do MintsHost przy bardzo długiej współpracy jest bardzo dobra - cena tutaj idzie w parze z bardzo wysoką jakością :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×