Skocz do zawartości
Unikat

VPS pod serwer Minecraft

Polecane posty

Witam.

 

Zamierzam kupić VPS`a pod serwer Minecraft.

 

Zastanawiałem się nad czymś takim :

 

https://mintshost.pl/panel/cart.php?gid=14

 

Oferta : VPS Standard KVM - 59zł / mc

 

Czy taki VPS będzie dobry ? Zamierzam postawić serwer SkyBlock - mało pluginów ( Podstawowe + kilka dla urozmaicenia gry ) - slotów ok. 60-80. Oprócz tego chcę także postawić na tym ts3 - 32 sloty.

 

Czekam na wasze opinie - propozycje co do wyboru VPS :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do optymalnej gry potrzebne jest przynajmniej 64 MB RAM'u, a przy 70 slotach nawet nie wychodzi 30, gdzie liczę to bez użycia pamięci przez system, ts3 (tutaj ilość używanej pamięci jest niewielka) oraz innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zabraniają serwerów minecraft...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na stronie głównej wręcz zachęcali do zakładania serwerów Minecraft. :) Napisz do supportu, nie będzie problemu z odpaleniem serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami serwerów VPS na stronie - Mintshost.pl
W razie szczegółowych pytań zapraszamy na nasza stronę gdzie nasz konsultant odpowie na Pańskie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami serwerów VPS na stronie - Mintshost.pl

W razie szczegółowych pytań zapraszamy na nasza stronę gdzie nasz konsultant odpowie na Pańskie pytania.

 

 

Oferty inne znam , i tylko ta mnie interesuje na chwilę obecną ( z moim budżetem - chce zakupić kwartalnie ).

Czekam teraz na opinie co do systemu ( czy jakoś tak ) OpenVZ - Nadaje się on pod serwery minecraft ? Mój będzie ( jest ) mało wymagający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oferty inne znam , i tylko ta mnie interesuje na chwilę obecną ( z moim budżetem - chce zakupić kwartalnie ).

Czekam teraz na opinie co do systemu ( czy jakoś tak ) OpenVZ - Nadaje się on pod serwery minecraft ? Mój będzie ( jest ) mało wymagający.

 

W takim razie nie widzę przeciwwskazań do zakupu serwera KVM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie nie widzę przeciwwskazań do zakupu serwera KVM ;)

Ja widzę , kupię za 109 zł miesięcznie serwer z 4gb ram , na którym postawie 70-80 slotów. Jeżeli na OpenVZ nie można postawić serwera do Minecrafta - daruję sobie.

 

Dzięki za odpowiedzi , pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Unikat, mozesz na OpenVZ postawic serwery Minecraft. Tylko Kvm jest wydajniejsze i jak masz procek podany 2ghz to je na pewno masz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko Kvm jest wydajniejsze i jak masz procek podany 2ghz to je na pewno masz.

mhm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi też o to , czy MintHost.pl pozwala na instalację serwera minecraft na OpenVZ :)

Słyszałem coś że nie , jeżeli tak to raczej bym kupił bo naprawdze na 20-25 pluginów i 60-80 slotów chyba by wyciągło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi też o to , czy MintHost.pl pozwala na instalację serwera minecraft na OpenVZ :)

Słyszałem coś że nie , jeżeli tak to raczej bym kupił bo naprawdze na 20-25 pluginów i 60-80 slotów chyba by wyciągło,

 

Warto sprawdzic. Mozesz postawic serwery na openvz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto sprawdzic. Mozesz postawic serwery na openvz...

Tu nie chodzi o fakt "czy działa" tylko o fakt czy firma pozwala na to.
Pamiętam, że MH na początku pozwalał i nie widział problemu z hostowaniem minecrafta co szybko się zmieniło w momencie ich "Wielkiej Wpadki"(o której można nawet na niebezpieczniku było przeczytać). Wtedy jakoś na forum nawet pisali, że nie pozwalają na hosting minecrafta itd.

Jeśli chodzi o porównanie trzymania MC na OpenVZ a innych wirtualizacjach:
Miałem okazję przetestować MC na OpenVZ - przy parametrze max pamięci 512MB(nie pamiętam jak się ten parametr zwał) serwer na start zjadał ~700MB (czyli to zadeklarowane + coś) a na XEN przy deklarowaniu max pamięci 1GB (mimo że tyle miał VPS) proces javy zjadał ~500(czyli tyle ile aktualnie potrzebował).
Wniosek (wyczytany w internetach) - OpenVZ inaczej liczy zapotrzebowanie na pamięć niż inne PEŁNE wirtualizacje, jeśli chodzi o JVM (Wirtualne środowisko Java'y).

Pozdrawiam
Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiu

Chodzi Tobie o tą sytuacje z litego? Czy jeszcze inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi Tobie o tą sytuacje z litego? Czy jeszcze inną?

Jeśli mówiąc "lity" masz na myśli "luty" - to nie wiem. W sumie nie liczę tak miesięcy itd;)
Chodzi mi o ten wyciek danych o którym nawet ten "Hakier" wypowiadał się tutaj na forum. Jakoś po tej informacji jednocześnie z wielkim komunikatem od Mintshostu pojawiło się "oświadczenie" że zabrania się serwowania Minecrafta u nich, chociaż gdy ktoś się pytał o jakiegoś VPS w tym celu, pojawiała się ich oferta z dopiskiem typu "teoretycznie nie pozwalamy na hostowanie minecrafta, ale w tym wypadku możemy zrobić mały wyjątek".
Jak jest u nich teraz - nie wiem.

Pozdr.
Kszysiu

 

 

ps. Mógł to być nawet luty - to w sumie prawie rok temu - śledzę na bieżąco WHT i raczej nic mi uwadze nie ucieka a innej ich wpadki omawianej na tym forum od ich powstania nie kojarzę. Więc myślę, że mówimy o tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwalają na stawianie serwerow minecraft... :) nawet bylo nie dawno w sliderze, ze serwery najlepsze do postawienia własnego serwera minecraft - bierz smialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bardzo, openvz nie daje rady z pamięcią, nadaje sie tylko dla kilku osób o ile masz już takiego VPS pod inny projekt, w innym wypadku to głupota wydawać na to pieniadze. Sto lat temu testowałem jednego i dał radę 30 online przy 8Gb ram :) gdy serwer zjadał ponad 3Gb, powyżej zaczynały sie jazdy i obsługa odpisała jasno, iż ta wirtualizacja tak ma. Jak to ma być skyblock mimo tego, że to pusta mapa stawiaj na cos innego niz openvz, już lepsze nawe na sloty. Masz KVM oferte od mintshost jak nie odpowiada to są inne firmy np jee.pl sored.pl czy tez dedykowane dla mc pukawka czy też inne

 

Założe sie o skrzynke browara z dostawa iż serwer zmodowany który postawie dojedzie maszyne matke (o ile nie jest to jedyny serwe vps który mi zrobicie) w ciagu 24 h :) udało sie to kilka razy z pukawka przy innej zancznie lepszej wirtualizacji da rade z marnym vps openvz :)

 

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety OpenVZ jakoś dziwnie traktuje Jave (jakoś dziwnie zlicza pamięć czy coś - czytałem o tym jakiś czas temu).

Kup sobie coś w pukawce - zapłacisz za slota i nie będziesz się martwił ze nie działa czy coś bo od tego oni są żeby się martwić.
Żeby postawić 60 slotów musisz mieć 4 GB ramu prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do minthost.pl na LiveChat , i otrzymałem informacje że można stawiać serwer na Open VZ więc mnie to cieszy.

 

Co do wypowiedzi @up.

 

Mam vps openvz na biznes-host 512 ram , postawilem na nim minecrafta na 5 slotow , 0 lagow , robie na nim serwer i przy wycinaniu czy kopiowaniu wiekszego obszaru mapy wcale nie zamula , idzie dosyc sprawnie , nie wywala błędów więc wydaje mi się że będzie dobrze. Mam wgrane wszystkie pluginy jakie będę używać na serwerze. Wydaje mi się , że jeżeli na tym działa dobrze , to zadziała na tamtym tak samo.

 

Co do pukawki - miałem u nich kiedyś serwer - zamek PVP ( 95 na 95 ) kopiowałem 4 razy , za kazdym razem wywalalo serwer , mapa była super płaska , niby nie miało być lagów , a ciągle serwer mi wywalało. Zamek przekopiowałem dopiero , gdy postawiłem na hamachi :) serwer był kupowany na wakacjach , i nie wiem czy coś się zmieniło , ale nie mam zamiaru do nich już wracać.

 

Dobra , dzieki wszystkim za wypowiedzi , odpowiedz została udzielona - temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam. - Unikat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz porównywać 5 online do rozbudowanego serwera?

 

E: chyba, że masz zamiar zamknąc za miesiac :)

 

 

@down fiberhost również oferuje cos lepiej niżli openvz

 

Ps. na moim dedyku kopije wklejam czy nawet wysadzam pare milionow klocków bez laga :) jestnawet mod odmulti zadaniowosci wtedy kilkanascie milionow

Edytowano przez rasputin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o fiberhost.pl?

Dużo ludzi ich poleca.

Aktualnie brakuje im wolnych maszyn, ale oczekują na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiberhost - Jedyna oferta : MC ICE.

 

Do wyboru od 10-200 slotów - gdy wybieram max 100 - Nice ...

Inne oferty nie działają.

 

Ale co do hostingu , zastanawiam się nad pakietem OBSIDIAN ( 999 slots max ) - Korzystał ktoś ?

Nie chcę kupować w ciemno , najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto z tego korzystał / korzysta.

Bo jeżeli jest tak , jak piszą , to przy ustawieniu 900 slotów ( multi serwer - 3/4 w jednym ) będzie działać bez lagsów ? Oczywiście plg nie będzie za dużo - same potrzebne i jakies dla fun.

Jeżeli ta oferta jest dobra i polecana , na pewno okaże się lepsza od każdego VPS ( wg mnie ) , lecz jak już wspomniałem - Kto korzystał niech napisze :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×