Skocz do zawartości
Igorek

Telefon - podróbka z chin

Polecane posty

Zastanawiam się nad kupnem tego oto telefonu. Jest to rzecz jasna podróbka, czy warto wydać te 300 zł. Żadnych negatywów gość ogólnie nie ma jeśli chodzi o telefony

http://allegro.pl/galaxy-s4-i9500-i9550-i9505-5-1ghz-android-i3832903747.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot wysyłany jest z Singapuru i w tym momencie mogą pojawić się problemy, ponieważ na opakowaniu widnieje zastrzeżony znak towarowy, należący do firmy Samsung. Zasady postępowania z takim towarem w trakcie kontroli celnej definiują: rozporządzenie Rady WE nr 1383/03 z 2003 roku (Dz. Urz. WE z 19 października 1992 r. nr L 302 z późn. zm.) oraz Porozumienie w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (Załącznik 1C do Porozumienia ustanawiającego Światową Organizację Handlu - Dz. U. z 1996 r. nr 32, poz. 143). Celnicy mogą działać na wniosek pokrzywdzonego (właściciela znaku towarowego) bądź z urzędu - podejmuje się kroki mające na celu zatrzymanie towaru bądź zawieszenie jego dopuszczenia do obrotu, a także informuje właściciela znaków towarowych o przysługującym mu prawie do złożenia zawiadomienia o domniemanym popełnieniu przestępstwa. Jeżeli właściciel nie skorzysta z tego przywileju, to towar jest dopuszczany do obrotu. W przeciwnym wypadku może oznaczać to poważne kłopoty dla osoby, która dopuściła się sprowadzenia takiego produktu do kraju (w wypadku w/w aukcji jest to kupujący).

 

W tym miejscu należy nadmienić także, że w 2007 roku znowelizowano ustawę Prawo własności przemysłowej (Dz.U. z 2003 r., nr 119, poz. 1117 ze zm.). Względem osób handlujących tego typu produktami nowe przepisy przewidują karę grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także przepadek materiałów, narzędzi i innych środków, które były przeznaczone do popełnienia przestępstwa, nawet jeżeli nie należały do sprawcy (art. 306).

 

Osobiście proponuję więc sobie dopuścić i kupić oryginalny produkt...

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalni mnie niestety nie stać. Dlatego myślę nad tym produktem. A teraz założenie hipotetyczne jeśli nie było by nazwy samsung na urządzeniu, bo tylko chyba o tą ci chodzi to wtedy produkt jest jakby legalny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Galaxy - względem urządzeń z tej serii koreański konglomerat rości sobie cały wachlarz praw majątkowych. W tym miejscu warto nadmienić, że ochronie może podlegać nie tylko nazwa, ale również wzór użytkowy (np. wygląd obudowy - telefon z aukcji to ewidentna kopia Samsunga).

 

Generalnie prawa majątkowe w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej są bardzo mocno chronione, a osoby naruszające je - surowo karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli załóżmy, że zamówiłem ten oto telefon na allegro nie świadom, że jest to podróbka. To mimo wszystko mogą się mnie czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mogli byście polecić z dotykowym ekranem najlepiej 3,5 cala w zwyż im większy tym lepszy

odtwarzacz mp3, slot na kartę pamięci, system android, dyktafon, wifi, usb, oraz bardzo mile widziany GPS. Coś tak w granicach do 350 zł ewentualnie nie dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neo v lub arc s
Różnią się wielkością i taktowaniem procesora.
Jeśli chciałbyś mógłbyś dorzucić stówkę to dostaniesz pentagram combo z czterordzeniowym prockiem i 1GB ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najlepiej szukać używanych słuchawek - znajdziesz coś całkiem fajnego w dobrym stanie. Moje typy:

- LG P990,

- HTC Sensation,

- Samsung Galaxy S pierwszej generacji (brak oficjalnego wsparcia producenta, ale całkiem pokaźna scena developerów-amatorów).

 

Z nowych:

- LG Swift L3 II (E430),

- produkty firmy Alcatel z serii One Touch,

- Samsung Galaxy II mini,

- dość pozytywne opinie zebrał także GoClever Quantum 4 oraz Kruger&Matz Move (polskie marki klepane w Chinach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoClever Quantum coś mnie bardziej przekonuje. Może ktoś coś więcej na jego temat się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalni mnie niestety nie stać. Dlatego myślę nad tym produktem

 

Ale toto ma tylko 256 MB RAM. Nie sądzisz, że ciut za mało - to jest ilość jaką ma stara Spica.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? mam 512MB ram i w androidzie to już jest małoo.
O ile starsze jak 2.3.4 sobie radziły ok, to 4.0 to sieka - przynajmniej w wydaniu od Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

256 ramu nie da rady... !! Bedzie taka sieka, ze wyrzucisz przez okno... nie bierz tego :)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 300 zł na podróbkę SGS4 z 256 (!) MB ram można kupić porządny, używany i 2x lepszy telefon w tej cenie.

 

Zastanów się tylko czy warto bo za 300 zł naprawdę mało co można kupić, lepiej dołożyć drugie tyle i dopiero się rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odrzuciłem tą podróbkę z chin, za to mój kolega ją kupił. Ja przymierzam się jednak do tego GoClevera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze? mam 512MB ram i w androidzie to już jest małoo.

 

ROM-y do telefonów Samsunga są dla przykładu kilkukrotnie cięższe od czystego Androida, więc wszystko zależy od producenta - stężenie dodatkowego oprogramowania, gadżetów i interfejsów/skórek w systemie, a także stopień jego optymalizacji pod konkretne urządzenie mogą być różne, dlatego nie radzę sugerować się tym parametrem bez uzyskania opinii o płynności działania od użytkowników danego telefonu.

 

 

Ale toto ma tylko 256 MB RAM. Nie sądzisz, że ciut za mało - to jest ilość jaką ma stara Spica.

 

Pamięć pamięcią, ale w przypadku tzw. podróbki na wsparcie producenta w sferze oprogramowania raczej nie ma co liczyć, scena też może nie być zbyt aktywna. Pojawi się nowa wersja zielonego robocika, wprowadzająca wiele nowych funkcjonalności i zostajesz na lodzie, pojawi się jakaś wymagająca gra - to samo (posiadacze Motoroli Razr wiedzą o co chodzi). Androida nie wystarczy pobrać z Sieci i zainstalować, ROM musi być skompilowany pod konkretne urządzenie, głównie ze względu na sterowniki.

W przypadku telefonów znanych firm sprawa wygląda zupełnie inaczej - nawet, gdy producent zarzuci wsparcie dla konkretnego modelu, szanse na interwencję ze strony demosceny są dużo większe. Galaxy S pierwszej generacji jest tu sztandardowym przykładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na telefonie oprócz gps, map przeglądarki poczty e-mail i jakieś 2-3 gierki nic więcej nie potrzeba. Dlatego chyba jednak skuszę się na tego goclevera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

ROM-y do telefonów Samsunga są dla przykładu kilkukrotnie cięższe od czystego Androida, więc wszystko zależy od producenta - stężenie dodatkowego oprogramowania, gadżetów i interfejsów/skórek w systemie, a także stopień jego optymalizacji pod konkretne urządzenie mogą być różne, dlatego nie radzę sugerować się tym parametrem bez uzyskania opinii o płynności działania od użytkowników danego telefonu.

 

 

Pamięć pamięcią, ale w przypadku tzw. podróbki na wsparcie producenta w sferze oprogramowania raczej nie ma co liczyć, scena też może nie być zbyt aktywna. Pojawi się nowa wersja zielonego robocika, wprowadzająca wiele nowych funkcjonalności i zostajesz na lodzie, pojawi się jakaś wymagająca gra - to samo (posiadacze Motoroli Razr wiedzą o co chodzi). Androida nie wystarczy pobrać z Sieci i zainstalować, ROM musi być skompilowany pod konkretne urządzenie, głównie ze względu na sterowniki.

W przypadku telefonów znanych firm sprawa wygląda zupełnie inaczej - nawet, gdy producent zarzuci wsparcie dla konkretnego modelu, szanse na interwencję ze strony demosceny są dużo większe. Galaxy S pierwszej generacji jest tu sztandardowym przykładem.

 

Czysty AOSP po zbootowaniu zajmuje ok. 350 MB, do tego musisz dodać jeszcze kernela. Na moim SGS3, który ma 1 GB ram zajęte mam średnio 350/833, tak więc 1 GB to obecnie minimum, żeby odpalić cokolwiek powyżej 2.3.X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? Wymieniony wcześniej GoClever posiada jedynie połowę z tego, a jednak z opinii użytkowników oraz recenzji wynika, że całość zaczyna "klatkować" dopiero przy uruchamianiu bardziej wymagających gier ze sklepu Play. Telefon ten pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2. KitKat 4.4 także uruchomi się pod 512 MB.

 

Wniosek nasuwa się prosty: pół gigabajta wystarczy - zwłaszcza osobom, które nie przykładają wysokiej wagi do wydajności w wymagających grach.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś samsung z 512 ramu pierwszy raz złapał zamułkę jak powyłączałem mu kilka aplikacji i wszystkie działały w tle przez długi czas i to takie, które pobierały dużo zasobów. A jak zacząłem zwracać uwagę by nie mieć po-włączanego wszystkiego to działał super ale niestety wysuną mi się kiedyś z bluzy i spadł z 10 metrów na beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? Wymieniony wcześniej GoClever posiada jedynie połowę z tego, a jednak z opinii użytkowników oraz recenzji wynika, że całość zaczyna "klatkować" dopiero przy uruchamianiu bardziej wymagających gier ze sklepu Play. Telefon ten pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.2. KitKat 4.4 także uruchomi się pod 512 MB.

 

Wniosek nasuwa się prosty: pół gigabajta wystarczy - zwłaszcza osobom, które nie przykładają wysokiej wagi do wydajności w wymagających grach.

 

Nie nazwałbym tego "comfortable" używaniem, ale zgadza się, system sam w sobie na 512 też da radę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam goclever quantum 4 i naprawdę polecam.

Jakość wykonania jest naprawdę dobra. Jedyny mankament to aparat...

Złota zasada - chcesz zdjęcia, kup cyfrówkę...

 

Edytowano przez czerwony03 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×