Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Jak wygląda sytuacja z nie opłaconym po roku serwerem na kolejny rok ? Przyślą kilka powiadomień i odpuszczą czy będą spamować ?

 

nie wiem jak jest w Hosteurope ale ogolnie w niemieckich firmach musisz wypowiedziec umową 1-2 miesiace przed końcem uslugi. Jak nie wypowiesz umowy to trwa ona dalej.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda sytuacja z nie opłaconym po roku serwerem na kolejny rok ? Przyślą kilka powiadomień i odpuszczą czy będą spamować ?
nie wiem jak jest w Hosteurope ale ogolnie w niemieckich firmach musisz wypowiedziec umową 1-2 miesiace przed końcem uslugi. Jak nie wypowiesz umowy to trwa ona dalej.

Ed

 

 

 

tak to jest jak nie czyta się strony/umowy ;)

 

Kündigungsfrist			  4 Wochen zum Vertragsende

 

czyli 4 tyg do końca umowy. Wypowiadasz w Panelu KIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tak, jeno mój problem polegał na tym że nie mogłem się zalogować do KIS, a przypominanie hasła nie zadziałało. Tudzież zmiana danych była niemożliwa.

 

P.S jarek - czytać to ja czytałem całą, jeno niewiele z doń zrozumiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napislem do HE z pytaniem o moc procesora w poszczegolnych pakietach VPS. Odpowiedzieli, ze dokladnej informacji nie sa w stanie mi podac, gdyz dany wirtualny system sterowany jest wg nastepujacych parametrow: http://faq.hosteurope.de/index.php?cpid=13281 .

 

Czy ktos z Was na podstawie tych parametrow jest w stanie chociaz w przyblizeniu okreslic moc CPU w poszczegolych pakietach VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napislem do HE z pytaniem o moc procesora w poszczegolnych pakietach VPS. Odpowiedzieli, ze dokladnej informacji nie sa w stanie mi podac, gdyz dany wirtualny system sterowany jest wg nastepujacych parametrow: http://faq.hosteurope.de/index.php?cpid=13281 .

 

Czy ktos z Was na podstawie tych parametrow jest w stanie chociaz w przyblizeniu okreslic moc CPU w poszczegolych pakietach VPS?

Dziwne, bo wg tego co piszą to mają chyba wirtualizację Parallels na której jak najbardziej się da wszystko określić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@BOSS Twoje forum lezy w HE?

K24? Tak ... i pada częściej od deszczu w Polsce :) Ogólnie ostatnio sporo problemów z serwerem matką i dc było. Cześć rzeczy i tak mam już na http://statnet.pl na XENie ... i święty spokój.

 

HE ma ogólnie dość dziwne limitowanie CPU chyba per rdzeń więc jak serwer matka ma dajmy na to 4x4 rdzenie to masz X z kazdego rdzenia a nie łącznie (X+X+X+X)^2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada tam ktos VPS z oferty 4.0? Jak to wreszcie jest z tym procesorem?  

 

Mam XL 4.0 i jestem z niego zadowolony. Co do podziału CPU to widzę, że moje procesy rozkładają się po wszystkich widocznych w systemie procesorach (16 = 2 x 4 rdzenie z HT), ale pojedyncze zadanie potrafi w 100% obciążyć jeden rdzeń (np. kompresja pliku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odpowiedź już się pojawiła, ale za bardzo nie mam czasu na wałkowanie tematu:

 

Jak to jest u nich z limitem transferu na VPS'ach? Konkretnie na tym najtańszym lub przed-najtańszym. Da się wyciągnąć ze 2-3TB / mc? I jak z prędkością łącza, tzn. wiem że nie ma gwarancji, ale ile średnio da się wyciągnąć, czy jest jakieś ograniczenie?

 

I jeszcze jedno: są tam jakieś "krzaczki" dla osób z Polski, czy coś w tym stylu? Kompletnie nie znam niemieckiego (tylko rosyjski i angielski...), a wolałbym się w nic nie wpakować. Oczywiście wiem o terminie wypowiadania umowy. Da się z nimi dogadać po angielsku / polsku (to drugie to raczej na 100% nie, ale warto się spytać ;)). Panel administrowania vps'em jest też po niemiecku, czy można zmienić język? Jak to pierwsze to Google Translator jakoś sobie radzi?

 

Sorry za odkop, ale nie ma sensu zakładać nowy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie odpowiedź już się pojawiła, ale za bardzo nie mam czasu na wałkowanie tematu:

 

Jak to jest u nich z limitem transferu na VPS'ach? Konkretnie na tym najtańszym lub przed-najtańszym. Da się wyciągnąć ze 2-3TB / mc? I jak z prędkością łącza, tzn. wiem że nie ma gwarancji, ale ile średnio da się wyciągnąć, czy jest jakieś ograniczenie?

 

I jeszcze jedno: są tam jakieś "krzaczki" dla osób z Polski, czy coś w tym stylu? Kompletnie nie znam niemieckiego (tylko rosyjski i angielski...), a wolałbym się w nic nie wpakować. Oczywiście wiem o terminie wypowiadania umowy. Da się z nimi dogadać po angielsku / polsku (to drugie to raczej na 100% nie, ale warto się spytać ;)). Panel administrowania vps'em jest też po niemiecku, czy można zmienić język? Jak to pierwsze to Google Translator jakoś sobie radzi?

 

Sorry za odkop, ale nie ma sensu zakładać nowy temat.

 

Z transferem problemów być nie powinno - 50Mbit gwarantowane. W ciągu tygodnia nie należy przekroczyć transferu na to pasmo, bo przytną dokładnie do tylu (poza tym jest kilkaset Mbit). Łącze jest bardzo dobre.

 

Kontakt z supportem po angielsku, panel klienta również taki można mieć (chyba trzeba się z nimi skontaktować, to ustawią - część jest przetłumaczona już).

 

Panel do administracji (Virtuozzo) jest także po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niq, co do " ciągu tygodnia nie należy przekroczyć transferu na to pasmo, bo przytną dokładnie do tylu (poza tym jest kilkaset Mbit)." można prosić o dokładniejsze wytłumaczenie? Tzn. musiałbym przez cały tydzień wykorzystywać 50mbps łącza, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niq, co do " ciągu tygodnia nie należy przekroczyć transferu na to pasmo, bo przytną dokładnie do tylu (poza tym jest kilkaset Mbit)." można prosić o dokładniejsze wytłumaczenie? Tzn. musiałbym przez cały tydzień wykorzystywać 50mbps łącza, tak?

 

Chyba tak to działa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy nadal wysyłają te listy aktywacyjne, nawet w przypadku tego najtańszego VPSa i do Polski? Szczerze mówiąc mieszkam na przysłowiowym zadupiu i jestem pewien, że zanim by dotarł, to trochę czasu by to zajęło.

 

Opcjonalnie są jeszcze jakieś hostingownie oferujące vpsy w EU za taką cenę i dostepem do takiego lacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zmiany pakietu do osób które już to robiły.

 

Od maja 2008 posiadam Virtual Server Linux XXL 3.0, place za to 29,99 EUR, od jakiegoś czasu nie potrzebuje już tej wielkości serwera i tylko na darmo place kasę nie wykorzystując jego 1/4 mocy.

W KIS Administration > Virtual Server > Aufträge > Produktwechsel mam opcje zmiany do L, XL, MAX 3.0 i wszystkie z tych nowych czyli 4.0.

 

Z tego co gdzieś w ich FAQ wyczytałem to za zmniejszenie pakietu biorą 10 EUR, a jak jest z migracją z 3.0 do 4.0?

Czy dane zostają przeniesione i IP się nie zmienia?

Osobiście chętnie bym zmigrował do Virtual Server Linux XL 4.0, prawie polowe taniej i parametry chyba podobne do tego co mam teraz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

Z tego co gdzieś w ich FAQ wyczytałem to za zmniejszenie pakietu biorą 10 EUR, a jak jest z migracją z 3.0 do 4.0?

Czy dane zostają przeniesione i IP się nie zmienia?

Osobiście chętnie bym zmigrował do Virtual Server Linux XL 4.0, prawie polowe taniej i parametry chyba podobne do tego co mam teraz.

 

 

Niestety tak dobrze nie ma. W przypadku zmiany z 3.0 na 4.0 uruchamiają nowego VPS (obok tego starego) i dają tydzień czasu na skopiowanie zawartości między VPSami a następnie starego VPSa kasują. Oczywiście wraz z nowym VPSem idzie nowy adres IP, nowsza wersja systemu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłemprzez KIS migracje z XXL 3.0 na L 3.0 Administration > Virtual Server > Aufträge > Neuinstallation i od 4 dni mam komunikat "Zur Zeit ist eine Neuinstallation nicht möglich. Versuchen Sie es zu einem späteren Zeitpunkt erneut oder wenden Sie sich an unseren Kundenservice."

 

Do servera nie ma dostępu.

 

O co kaman? Pisałem wczoraj do nich @ i zero odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy HE obciąża karty? Dziś aktywowałem kodem z listu swój serwer VPS, a nadal nie pobrali kasy z mojej karty. To możliwe, że coś jest z nią nie tak, czy po prostu trzeba czekać? Boję się tej pierwszej możliwości, bo dałem im dane do mojej karty debetówki w mbanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś 7-10 każdego miesiąca - tak było ze dwa lata temu, gdy ostatnio coś u nich miałem.

Na pewno przyjdzie mail jeśli nie dadzą rady ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te niemieckie serwerownie. Korzystam już z VPS'a a nadal mi z karty kasy nie ściągnęli, nawet za setup.

 

Płaci ktoś z was może elektronikami (debetówki z niewypukłymi cyferkami, najlepiej jakby ktos mial w mBanku)? Bo jak nie to będe musiał zakładać eKartę, bo jakość serwera jest po prostu cudna za tą cenę.

 

I tak w ogóle, w Host-Europe nie ma już tego-czegoś, że dostaje się dostęp do 16 rdzeni. Przynajmniej ja dostałem dostęp do pełnego rdzenia Intel Xeona:

 

root@lvps46-163-76-120:~# cat /proc/cpuinfo
processor   	: 0
vendor_id   	: GenuineIntel
cpu family  	: 6
model       	: 44
model name  	: Intel(R) Xeon(R) CPU       	X5670  @ 2.93GHz
stepping    	: 2
cpu MHz     	: 2926.088
cache size  	: 12288 KB
physical id 	: 1
siblings    	: 12
core id     	: 0
cpu cores   	: 6
apicid      	: 32
fpu         	: yes
fpu_exception   : yes
cpuid level 	: 11
wp          	: yes
flags       	: fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm syscall nx pdpe1gb rdtscp lm constant_tsc ida nonstop_tsc arat pni monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr sse4_1 sse4_2 popcnt lahf_lm
bogomips    	: 5852.17
clflush size	: 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management: [8]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy którą opcję kupiłaś... to jest Linux? Ale MAX? Bo jeśli nie MAX to masz dzielony proc. Oni w pewnej chwili trochę zrobili z tym porządek i ten MAX jest wporzo. Masz Pleska, czy adminujesz sam, czy DA też?

 

No tak mają, że najpierw zakładają, potem ściągają... ale najpierw Cię weryfikowali pocztą zwykłą, nie?

 

Ja płaciłem Visą Virtualną, najlepsza opcja IMO. Nie jestem pewien, czy oni tak sobie normalnie pociągną z Elektrona... chociaż teraz chyba też można normalnym Elektronem, coś mi mignęło kiedyś gdzieś. Ja wolę mieć taki bufer, żeby mi ktoś nie pociągnął kasy bez sensu z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wziąłem na Ubuntu z PLESKiem (debiana z nim niestety nie mają). Jest to pakiet zwykły Virtual Server Linux XL 4.0 za 16,99EUR / mc, więc to nie MAX. Plesk świetna sprawa, dostałem za darmo licencję na 10 userów, a dosyć szybciej przeniosłem dzięki niemu dane.

 

Tak, dostałem w wyjątkowo błyskawicznym tempie list zwykły. Wysłali z Niemiec 25 marca, a dzisiaj z rana był u mnie (zwykły, niepolecony i niepriorytetowy). Jakimś cudem przez weekend też poczta niemiecka przewozi? : o

 

Najwyżej jak nie ściągną z elektronika mojego, to wezmę jakąś wirtualkę. Offtopując - co polecasz może? To coś z BGŻ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy HE obciąża karty? Dziś aktywowałem kodem z listu swój serwer VPS, a nadal nie pobrali kasy z mojej karty.

 

Zazwyczaj w pierwszy piątek miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

draker z tą pocztą to po prostu normalność europejska, to u nas jest chory system.. dlatego tak bombowo poszło...

ściągną, ściągną : )

 

ja używam tandemu eKarta z mBanku + Visa Virtualna i choć ta druga kosztuje mnie jakieś 25zł rocznie, to warto, bo mam bufor - ładuję, płacę gdzie chcę i jak chcę, rozliczenie w dolarach. Polecam.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×