Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Ja sobie bardzo dobrze radzę z ich niemieckojęzycznymi emailami, komunikatami, menu ...

To obsługa klienta z HE sztywnieje na widok więcej niż jednego zdania w języku Szekspira i albo pisze wtedy nie na temat albo "bezpiecznie" milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uczyłem się języka niemieckiego przez 9 lat, i mimo wszystko nie wiele rozumiem z tych wypowiedzi hosteurope. Też mi powiesz że chodziłem na wagary, no bez przesady ale raczej 9 lat bym nie prze wagarował. Translator nawet czasem nie radzi sobie z ich skrótami i slangiem. Wydaje mi się jednak, że ich zachowanie jest odrobinę nie odpowiednie. Otóż, gdy napiszesz do nich po angielsku nie doczekasz się odpowiedzi w tym języku tylko cały wywód po niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

malu to buc jesteś : ) nie ma innej rady

w 9 lat to małpę japońskiego nauczysz, hehe

 

ja z HE i po angielskiemu (dużo lat nauki : ) i w mojej łamanej niemczyźnie (4 lata w podstawówce : ) się dogadam - jak chcę profesjonalnie brzmieć, to wysyłam mejla mojej kobiecie i "idzie" mejl pięknym "Goethe'm" : )

 

BTW. pomagam w kontaktach z HE jakby co - nistety tylko przy nowych zamówieniach (kodzik polecający : )

 

chłopaki jakieś podk....ne są, spokojnie! HE rulez : )

 

EDIT: Co do tego, że HE nie chce się głowić nad "więcej niż jednym zdaniem w języku Szekspira" to mam dwie teorie na ten temat:

 

1. Stopień opanowania j. angielskiego przez piszącego jest taki, że te kilka zdań to jakieś nielogiczne bzdury : )

2. Trzeba im pisać dosłowne, szybkie pytania zamiast ściemniać "na około" - przecież oni są informatykami, a nie filozofami : )

heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chłopaki jakieś podk....ne są, spokojnie! HE rulez : )

 

nie jest rulez... ;p

 

EDIT: Co do tego, że HE nie chce się głowić nad "więcej niż jednym zdaniem w języku Szekspira" to mam dwie teorie na ten temat:

 

1. Stopień opanowania j. angielskiego przez piszącego jest taki, że te kilka zdań to jakieś nielogiczne bzdury : )

2. Trzeba im pisać dosłowne, szybkie pytania zamiast ściemniać "na około" - przecież oni są informatykami, a nie filozofami : )

heh

 

 

hmmm.. Ja zauważyłem, że tylko chyba Pani za biurkiem umie dobrze odpisać po ang. bo jak prześle dalej pytanie do technika to już jest kiepsko, albo całkiem po niemiecku... technik powinien pisać do Pani, która zna ang i wtedy ona tłumaczy go z niemieckiego na angielski nam i po krzyku.

Jeżeli oferują usługi na całą kule ziemską to tak powinno być (co to ku** ma być? że szwaby mają każdego w dupie? a my mamy się uczyć 15 języków czy co? bo gorsi niby jesteśmy? no najsss...) i nie co do tego żadnych wątpliwości.

Ja też uczyłem się niemieckiego 6 lat i nic nie umiem (chociaż w ostatniej klasie LO miałem 5 :) ) po prostu nie interesował mnie ten język i tyle (miałem i mam go w dupie dalej :) )

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz.. oni są firmą niemiecką.. wiadomo - powinni mieć angielski jako drugi "urzędowy"... ale nie trzeba było się op..ć na lekcjach - teraz wychodzi dopiero to całe postkomunistyczne pokolenie ze szkół i widać efekty... policzyć nie umieją, powiedzieć nie umieją, napisać bez błędu nie umieją... echhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To prawda że często nie rozumieją co się do nich pisze. Wysyłałem im maile dotyczące płatności jednorazowej za cały rok. Odpisywali mi coś w stylu że zmienili mi płatność na roczną i w nastepnym rachunku dostane już od początku do końca.... chwila... ja już opłaciłem za 6 dni czerwca, za lipiec i niedawno jak mi dali ponaglenie to za sierpień, mam płacić podwójnie ? Bez sensowne to troche... Dodatkowo sprawę komplikuje to że wysłałem im opłatę dwa dni temu przelewem i do dziś nie mają tego zaksięgowane... następnym razem wezmę VPS w kraju w którym urzędowo posługują się angielskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Dodatkowo sprawę komplikuje to że wysłałem im opłatę dwa dni temu przelewem i do dziś nie mają tego zaksięgowane...

 

lol.. i myślisz, że tak szybko to zaksięgują przelewem z Polskiego banku? To troszkę idzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ostatnio szło dwa dni :) Chyba że mi nie zaksięgują bo tym razem rozłożyłem opłaty na obie strony, nie mam tyle kasy zeby co miesiąc 115 PLN płacić za opłaty międzybankowe - rozłożyłęm opłaty na obie strony i może dlatego nie chcą zaksięgować, ogólnie to wolałbym chyba mieć już VPS w UK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozłożyłęm opłaty na obie strony i może dlatego nie chcą zaksięgować,

Ale o czym w ogóle rozmawiamy. Przecież oni takich fikołków nie mogą traktować poważnie. Oni prowadzą poważny interes i mają głęboko w d.. czy Ty masz pieniądze czy nie na przelew. Nie żle mnie rozśmieszyłeś Niedługo niektórzy waćpanowie szlachcice będą pisać ze niemieckie firmy są bee... bo im właściciel serwerowni nie chce umyć samochodu w weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie - kombinują, dorzucają, przerzucają, dopłacają, mejlują... heh i kto to widział, że jakieś opłaty za przelew? Powtarzam jeszcze raz - mBank ludzie, nie jakieś złodziejskie gówna - 50 gr przelew.. albo Visa Virtual, zasilasz i spokojnie czekasz aż ściągną kasiorkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: opłaty za przelew międzynarodowy to inna broszka niestety i jeśli bank niemiecki jest pokroju naszych "Banków Spółdzielczych" (a często te wszystkie niemieckie serwerownie maja konta w jakiś "Stasparkasse") to przelew oprócz tego, że idzie tydzień to potrafi być obciążony przez pośredników po drodze kosztami rzędu 8-10 euro niezależnie od kwoty (czyt. wysyłasz 5 euro, a po mieisącu z konta spada Ci 10 euro dodatkowych opłat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(czyt. wysyłasz 5 euro, a po mieisącu z konta spada Ci 10 euro dodatkowych opłat).

 

Gdzieś w tym temacie o HE pisałem właśnie ile mi zabrali za taki przelew.. :) z mbanku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - a jak obciążasz kosztami odbierającego to z kolei prowizje są mu potrącane od przesłanej kwoty i pieniedzy dochodzi mniej.. I są to koszty znacznie większe niż 2-3% prowizji za transakcje kartą, dlatego nie mogę zrozumieć, dlaczego wiele niemieckich serwerowni tak lubi ten sposób rozliczeń. Chyba tylko Hetzner z tych popularniejszych w miarę normalnie obsługuje wszelkiego rodzaju karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam jeszcze raz - mBank ludzie, nie jakieś złodziejskie gówna - 50 gr przelew.. albo Visa Virtual, zasilasz i spokojnie czekasz aż ściągną kasiorkę...

 

Bidne geszeftsfirery z HE nie potrafią pobrać pieniędzy z eKarty, dokładnie to z dwóch eKart należących do różnych osób. Nie pytali o CVV, a jak poprosiłem ich żeby spróbowali jeszcze raz i podałem CVV, to nie wiedzieli co z tym zrobić.

Od roku płacę im wypukłą kartą, której pełne dane musiałem wysłać faksem na ichnim formularzu. Teraz się trzęsę ze strachu na myśl, że jakiś hotentocki złodziej skorzysta z tego faksu i mnie oskubie robiąc zakupy na Gran Canaria. Raz mieli problem nawet z tą kartą i trzeba było Ueberweisung z mBanku wysłać, płacąc 8 EUR opłat manipulacyjnych za przelane 16 EUR. Nie wspomnę w jakim formacie mają na dokumentach numer swojego konta i jak się on ma do naszych realiów bankowych.

 

Ostatnia faktura jaką otrzymałem z HE ma swój unikalny numer i opiewa na 0 euro i 0 centów.

Wysłałem dzisiaj emaila z pytaniem co to ma być, oraz z prośbą o nie przedłużanie umowy ponad obecną terminówkę. Napisałem to po angielsku i przedukałem na niemiecki dwie godziny sprawdzając składnię, gramatykę i słownictwo. Odpisali, jak zwykle jednym zdaniem wielkości standardowego SMS'a i jak zwykle nie całkiem na temat. Tłumacząc na polski: "HE otrzymało pieniądze bians zobowiązań jest zerowy, niestety za późno (dostali pieniądze ? ) i umowa zostałą rozwiązana." Oczywiście rozwiązano bez powiadomienia (może coś jeszcze przyjdzie), oczywiście serwer nadal działa (pewnie kiedyś wyłączą), nie wiem tylko po co jest ta wesoła faktura z zerową kwotą.

 

Może jednak to jest normalna firma, tylko ja mam pecha do Szwabów z Kolonii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

patryk, jarek - pierwsze słyszę, nigdy w życiu nie zapłaciłem więcej niż 50 groszy za przelew, raz posłałem kasę do HE przelewem własnie - też 50 groszy.. ja nie wiem co Wy robicie, że wam pobiera tyle...

gag70.. z eKarty nie, ale tego rozszerzenia do e-płatności lub Visa Virtual (nowe wcielenie rozszerzenia) - jak najbardziej TAK

 

mBank + Visa Virtual = 25 zł (bodajże) rocznie, przelewy za 50 groszy i zero zmartwień

wpisujesz rozszerzenie jako kartę do HE, zasilasz pi razy drzwi po kursie średnim + 10 procent błędu i czekasz, aż wezmą..

ile trzeba to wałkować? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można konto w CitiBank zrobić i płacić przelewem wtedy nie pobiorą kasy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No i jeden problem z głowy na jakiś czas :( Dziś kasa dotarła i w KIS zostało to odnotowane. Następnym razem też się podzielę z nimi opłata na spółkę :( Dobrze że następnym razem przyjdzie rachunek całościowy za pozostałe 10 miesięcy... Jeżeli $ się tak dalej będzie umacniał to raczej z Chpeapvps.co.uk nie skorzystam... HE ma naprawdę dobre serwery, nie zaliczyłem żadnego padu z ich strony (Pomijam cbandowe przygody), wszystko szybko i ładnie działa. Niestety komunikacja z klientem jest tragiczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zauważ, że Ojro też skoczy, jeśli dolar skoczy... to wszystko jest dobrze obmyślane, nie martw się : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli $ się tak dalej będzie umacniał to raczej z Chpeapvps.co.uk nie skorzystam...

Już dziś taniej wychodzi płacąc w funtach. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sponsi - wiem, dlatego tak bardzo zależało mi na płatności rocznej, euro i dolar nie mogły iśc non stop w dół, zastanawiam się czy nie kupić 100$ za 220 PLN a sprzedać za 280 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk, jarek - pierwsze słyszę, nigdy w życiu nie zapłaciłem więcej niż 50 groszy za przelew, raz posłałem kasę do HE przelewem własnie - też 50 groszy.. ja nie wiem co Wy robicie, że wam pobiera tyle...

np. z mBanku. Koszt przelewu zagranicznego z mBanku to 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to dziwna sprawa... ja tam nigdy nic takiego nie zapłaciłem, heh...

ale przez Visa Virtual gdy ciągnie automat - nieee... już na pewno nie

a w HE można wpisać VV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam ten temat i nie mogę wyczytać czy po zakupie VPS jest jakaś dodatkowa opłata instalacyjna? Jak jest z opłacaniem, bo z tego co widzę to samo pobiera pieniądze, więc w jakim banku trzeba mieć konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czytam ten temat i nie mogę wyczytać czy po zakupie VPS jest jakaś dodatkowa opłata instalacyjna? Jak jest z opłacaniem, bo z tego co widzę to samo pobiera pieniądze, więc w jakim banku trzeba mieć konto?

Jezeli wykupisz na rok to nie ma.

Jesli na czas nieokreslony to chyba jakies 19Eur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy umowie na 12 miesięcy - nie ma

przy umowie comiesięcznej - jest (19,99 ojro przy VPSach)

 

Ja polecam mBank + Visa Virtual (bodaj 25 PLN rocznie za to rozszerzenie) i przelewy za 0,50 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×