Skocz do zawartości
nonamexxx

szukam shella/vps/etc

Polecane posty

Witam

Jakiś czas temu znalazłem ciekawą nisze, prowadziłem bloga (WP) na którym linkowałem do RS. Udało mi się nawet zarobić kilka nigdy nie wypłaconych dolarów na Adsense.
Postanowiłem pomysł reaktywować na porządnie.
Wtedy wszystko ściągałem i upowałem przy pomocy domowego łącza.

Potrzebny jest mi serwer na którym będą zainstalowane/będę mógł zainstalować/obsługa zainstaluje bez dodatkowych opłat programy do uploadowania plików i klient torent. Dodatkowo będę musiał jeszcze te pliki przepakowywać więc potrzebne jest jakieś środowisko graficzne chyba. Nie mam też pojęcia czy coś linuxowego czy windows, generalnie nie znam się - obsługiwałem do tej pory tylko ftp.

 

Jakie łącze? Upując na np. egofiles 10 czy 30 plików po 100mb na raz będę czuł różnice pomiędzy 100mbps a 1gbps? Jeśli tak, to o jakiego stopnia może być to róznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH albo sprint datacenter bo Ty nie dość że dysk zajedziesz pakowaniem to jeszcze łącze będziesz ładował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie?
To ludzie mają jakieś shelle po 25zł i seedują 24/7, przepakowują, konwertują filmy i tak dalej?

edit/ nie bede na tym serwerze dzialal tyle, co osoby zarabiające na ppd, choć na tej samej zasadzie.

Edytowano przez nonamexxx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh ty chcesz konto na serwerze do seedowania =] Zobacz na mydevil, a jak masz taki dostęp to reklamy będziesz mieć na zamkniętych tracerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie do seedowania, ale do uploadowania na serwisy typu Rapidshare, masowo, tj. kilka(naście) plików na raz, ale z małą częstotliwością. Klient torrent owszem będzie i będę go używał, ale też nie 24/7. Drugi post to było tylko porównanie, przeczytaj jeszcze raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak czy inaczej serwer VPS ale nie wiem czy długo posiedzisz na nim jak będziesz tak po IO latał. Co do łącza to dostaniesz transfer i będziesz musiał się go trzymać. Bez limitu są oferty ale nie podałeś budgetu a znają życie chcesz najtaniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nonamexxx: pierwszy post napisales [dosc] chaotycznie.

 

Na kazdym (zamknietym) trackerze masz oferte kont shellowych. Zapoznaj sie z ich oferta. Dostepne sa rowniez narzedzia o ktorych piszesz. No chyba, ze oczekujesz iz ktos ci napisze pelna instrukcje krok po kroku "co z czym sie je".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz, [mniej] chaotycznie :)

Potrzebny serwer na którym odpalę torrenta, pobiorę plik, przepakuje po swojemu, wrzucę przez ftp na catshare/egofiles/rapidgator.

 

Tego się trzymajmy, olać poprzednie posty, transfer, łącze.

Gdybym chciał pobierać torrenty i wrzucać je na inne trackery, wystarczyłby shell. Czy jeśli chce je wrzucać przez ftp też wystarczy shell czy potrzebuje vps? Jakieś linki konkretne by się przydały.

Dziękuje za dotychczasowe próby zrozumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są shelle ze środowiskiem graficznym z tego co kojarzę - nawet na windowsach chyba widziałem. Te polskie to nawet często chomikboxa mają zainstalowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×