Skocz do zawartości
gozwei

Duży i bezpieczny storage

Polecane posty

Poszukuję usługi "chmurowej", która pozwoli mi bezpiecznie przechować dane przez kilka lat. Danych w tej chwili mam 170GB, a docelowo będzie zapewne z 2TB. Ma to być wyłącznie backup - dane raz wgrane i jak dobrze pójdzie nigdy nie pobrane, tylko na koniec usunięte.

 

Zapewne są serwisy, które za rozsądne pieniądze oferują taką usługę - możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże firmy to np. google disk.

AWS S3

Dropbox

 

AWS ma chyba najlepsze api, zeby zrobić sobie automatyczne backupowanie.

 

Osobiście ważnych danych nie wrzuciłbym na taki storage bez zaszyfrowania ...

 

Są mniejsze firmy, ich zaletą są niższe ceny, ale nie wiadomo jak z trwałością ich storage. Nie słyszałem, żeby ktoś stracił dane z AWSa (jeśli sam ich nie skasował ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://hubic.com/en/offers/ ? Masz wersję darmową by zobaczyć czy tobie odpowiada. W przypadku dużych powierzchni:

 

Looking to store high or very high volumes of data? The 1 TB offer is perfect for you! You get 1000 GB storage space for all file types with no limit other than your quota. The 1 TB offer is scalable by the TB, up to 100 TB. It's transparent, as you pay only for the online data storage you need.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AWS S3

Nie S3, tylko Glacier. Ale gdybyś kiedykolwiek potrzebował jednak odzyskać te dane, to bardzo uważnie przeczytaj cennik, bo odzyskując zbyt szybko możesz łatwo nabić rachunek na wiele tysięcy dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glacier to jakby podopcja S3. Napisałem ogólnie bo pytający musi zapoznać się z opcjami AWSa i wybrać najlepszą dla siebie. Też wydaje mi sie, że tu Glacier będzie najlepszy, chociaż pytający nie określił jak szybko w razie awarii chce odzyskać dane. Z Glaciera szybko znacyz drogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×