Skocz do zawartości
Eska

VPS do 800PLN/rok

Polecane posty

Zapłaciłeś 261,79 PLN netto za VPSa na okres dwóch lat, który ma rzekomo 6 rdzeni oraz dostęp do 75GB dysku SSD? To się ledwo zwróci za utrzymanie matki tych VPS'ów przez miesiąc, a podzespoły z gumy nie są. Jeśli naprawdę nie dostrzegasz tutaj potęgi oversellingu lub dopłacania do biznesu, to zostałem w tym momencie podwójnie zamurowany.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie koszt samego 75GB dysku ssd x2 (no bo podobno to jest na raid1) - nawet podziel cenę tej przestrzeni na pół (bo zaraz ktoś powie że przecież oni nie kupują detalicznie) i porównaj ją z ceną którą zapłaciłeś za serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porażające.. jestem niesamowicie ciekaw, jak nisko jeszcze upadnie brak opłacalności

 

Brak opłacalności nie upadnie, brak opłacalności jest wieczny ;)

 

Jednemu się nie opłaca, inny ma sposób na "brak opłacalności", nie ma co się złościć, do czasu aż klienci są zadowoleni wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

defakto jest w tym racja, normalnie taki vps u nich kosztuje 414 rocznie z tego co pamiętam, ale udało mi się załapać na promocję, którą mieli dosłownie chwilowo, stąd te ceny.

Choć 414 to i tak grosze jak za rok imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki vps to kosztuje dużo więcej niż to co podałeś, na dyskach ssd to dosłownie szaleństwo za ta cene. ;-)

 

Szaleństwo to dawać dedyka za tą cenę a taka oferta też była ;)

I nawet dużo osób sobie chwali te dedyki, co więcej wiele by chciało je uzyskać, nikt się nie zastanawia nad "poziomem upadku opłacalności"

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedykowane serwery to są nawet za 15 złotych miesięcznie, tylko trudno je kupić.

OVH postawi kilka kontenerów i Raspberry Pi to wrócą do sprzedaży.

Wtedy to dopiero ceny spadną .... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Szaleństwo to dawać dedyka za tą cenę a taka oferta też była ;)

I nawet dużo osób sobie chwali te dedyki, co więcej wiele by chciało je uzyskać, nikt się nie zastanawia nad "poziomem upadku opłacalności"

 

Różnica między OVH, a polskimi firmami jest taka, że OVH zamawiając już chyba kilka milionów serwerów ma głęboko gdzieś wszelkie koszta związane z prowadzeniem.

 

Własną serwerownie - mają.

Własne rurki i styki - mają.

Własne elektrownie - mają.

 

Teoretycznie więc zapłacić muszą za samego kebaba, a ten przy 1 mln zamówień naprawdę nie kosztuje więcej jak dwie stówki czy trzy. No bo ile wynosi dysk, 2 GB ramu i płyta główna z prockiem kupując 1 mln sztuk? Detalicznie można coś takiego dostać za 5-6 stówek.

Oles pisał, że żeby taki serwer się zwrócił potrzeba bodaj półtora roku, to by się pokrywało z moimi obliczeniami. Rurek mają tyle, że mogą sobie pozwolić, prądu raczej też im nie zabraknie. Skoro oferta jest zachęcająca do kupna i założymy że jeden na 100 klientów zdecyduje się na wyższy pakiet to i tak są do przodu.

 

Kwestia jest tego rodzaju, że ilość zamówień ich rozwaliła na łopatki, i o ile byliby w stanie to zrealizować to oczywiście nie przewidzieli, że Ci sami klienci, którzy płacą 5 dyszek za taki sprzęt, i Ci sami klienci, dzięki którym OVH mogło sobie właśnie na takich ruch pozwolić, zmieniają teraz swoje opłacalne dedyki w nieopłacalne zachęcające kebaby.

 

Oles dostrzegł bankructwo i zaprzestał sprzedaży, co jest racjonalnym wyborem. Dziwie się tylko, że wszystkich dedyków, a nie tych za 15 zł.

 

 

Brak opłacalności nie upadnie, brak opłacalności jest wieczny ;)

 

Jednemu się nie opłaca, inny ma sposób na "brak opłacalności", nie ma co się złościć, do czasu aż klienci są zadowoleni wszystko jest ok.

 

Sytuacji głowanet przytaczać nie muszę chyba. Klient się bardzo cieszy jak musi płacić połowę czy 1/3 normalnej ceny wynajmu serwera. Ale jak się już obudzi z ręką w nocniku, kiedy strona i serwer za miliony nie działa, a firma ogłasza bankructwo, to dopiero się robi nieciekawie. O ile OVH ma wszystko i może sobie pozwolić za serwery dosłownie "za pińć zł", to wiem jakie są polskie realia i wiem, że nawet jakby ktoś chciał to nie może sobie na coś takiego pozwolić, chyba że ma tyle kasy aby postawić sobie elektrownie, rurki, styki, datacenter i jeszcze mieć kasę "na start" na kilkadziesiąt tysięcy serwerów, a i klientów przydałoby się zachęcić konkurencyjnymi cenami.

 

Generalnie bez kilku miliardów nawet nie mamy o czym gadać. A jeśli ktoś by miał te kilka miliardów to na pewno nie pchał by się w coś tak niepewnego jak hosting. Niepewnego w sensie nie mam nic, a postawię sobie w miesiąc wszystko.

 

Wystarczy sobie przeanalizować jak OVH dominuje rynek zachodni na przestrzeni lat, żeby stwierdzić że profitu mają na tyle, że co roku jest nowa serwerownia, nowa elektrownia, kilkadziesiąt styków i kilkaset tysięcy serwerów. O ile nikt się tym głośno nie chwali to wątpię, żeby któraś z polskich firm kiedykolwiek osiągnęła chociaż niewielki procent tego co OVH obecnie.

 

I m.in dzięki tej "przewadze" na rynku mogą sobie pozwolić na może nie profesjonalny co ogarnięty system ochrony Anty-DDoS, na tyle, że jest w pakiecie jako "bonus", a nie że trzeba płacić za niego kilka stówek w innych firmach.

 

Z punktu widzenia klienta OVH jest najlepsze w stosunku moc/cena, jak i pozycje na rynku ma najlepszą, więc szybko nie upadnie. Polskie firmy w pogoni za klientami obniżają ceny, żeby być "konkurencyjne", co się przekłada na jakość sprzętu, jakość obsługi i samej firmy. De facto zamiast oferować więcej niż OVH za większe pieniądze i spełniać potrzeby wszystkich osób, którym jednak OVH nie wystarcza (najczęściej w kwestii supportu) to większość firm właśnie zniża się do poziomu OVH przy czym jeszcze wypadają gorzej niż OVH samo w sobie, no bo jak wiadomo prądu, rurek i serwerów darmowych nie mają.

 

Pozytywnie na koniec, przez dość krótki okres czasu użytkowania mintshost.pl nie mogłem narzekać i gdyby nie ostatnia sprawa z wyciekiem danych to bym pewno nie narzekał i do dziś. Dla mnie firma jest spalona i żeby odbudować moje zaufanie potrzebuje jeszcze przynajmniej kilku lat.

 

Ale same VPSy złe nie były, problem w tym że korzystałem z nich jak mintshost dopiero "wchodził" na rynek, przez co serwery stały puste. Obecnie nie wiem co się tam dzieje, ale chyba mogę zaryzykować i stwierdzić, że polecam, przynajmniej pod kwestią samych serwerów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało spałem w nocy - taka praca w rosyjskiej korporacji - monitoruje serverek, ping nie wyskoczył ponad 10, 100+ ludzi na ts3, latency super niskie.

 

Ze strony klienta jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Czyli to wychodzi jakieś 10 zł netto msc ? :)

 

@Eska: możesz wykonać poniższe polecenia i dać wynik ?

mkdir /home/test && cd /home/test
dd if=/dev/zero of=test bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
dd if=test of=/dev/null bs=1M count=1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

root@afroland:/home/test# dd if=/dev/zero of=test bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 6.54075 s, 164 MB/s
root@afroland:/home/test# dd if=test of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 0.874806 s, 1.2 GB/s

Tutaj mam Permission denied:

root@afroland:/home/test# echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
-bash: /proc/sys/vm/drop_caches: Permission denied
root@afroland:/home/test# sudo echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
-bash: /proc/sys/vm/drop_caches: Permission denied

Za chwilę się temu przyjrzę :)

 

 

 

Edytowano przez Eska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między OVH, a polskimi firmami jest taka, że OVH zamawiając już chyba kilka milionów serwerów ma głęboko gdzieś wszelkie koszta związane z prowadzeniem.

 

 

Trochę nie tak

 

im większa skala działania tym większą uwagę zwraca się na koszta z prostej przyczyny - im większa skala działania tym większe kwoty globalne.

 

Nie zamawiają milionów - całkowita ilość to setki tys. Ile z tego kebabów? pewnie z kilkadziesiąt.

 

Własne łącza, myślisz że posiadanie własnych sieci szkieletowych nic nie kosztuje? ;)

 

Nie możesz oceniać "profitów" nie znając źródeł finansowania i struktury biznesowej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Eska: wynik bardzo ładny, sprawdź ponownie wieczorem.

Nie spojrzałem, że to OVZ, ta druga komenda nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eska: wynik bardzo ładny, sprawdź ponownie wieczorem.

Nie spojrzałem, że to OVZ, ta druga komenda nie zadziała.

 

Tak, to OVZ, ja drugi mądrzejszy próbuję uskutecznić tę komendę.. :)

No póki co wyniki stabilności pingu, maszyna overall, przepustowość łącza, jeden wielki plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wywołać jeszcze cat /proc/cpuinfo ? Ciekawi mnie co tam tak na prawdę siedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
root@afroland:~# cat /proc/cpuinfo
processor       : 0
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 6
model           : 44
model name      : Intel(R) Xeon(R) CPU           L5630  @ 2.13GHz
stepping        : 2
cpu MHz         : 2026.072
cache size      : 12288 KB
physical id     : 0
siblings        : 4
core id         : 0
cpu cores       : 4
apicid          : 0
initial apicid  : 0
fpu             : yes
fpu_exception   : yes
cpuid level     : 11
wp              : yes
flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe syscall nx pdpe1gb rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts rep_good xtopology nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq dtes64 monitor ds_cpl vmx smx est tm2 ssse3 cx16 xtpr pdcm pcid dca sse4_1 sse4_2 popcnt aes lahf_lm ida arat epb dts tpr_shadow vnmi flexpriority ept vpid
bogomips        : 4267.19
clflush size    : 64
cache_alignment : 64
address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
power management:

I wiadomo - tak każdy rdzeń.

 

@patrys

 

Prosiłeś jeszcze raz zrobić test wieczorem, no to siup:

root@afroland:/home/test# dd if=/dev/zero of=test bs=1M count=1024 conv=fdatasync,notrunc
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 5.94805 s, 181 MB/s
root@afroland:/home/test# dd if=test of=/dev/null bs=1M count=1024
1024+0 records in
1024+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 0.53033 s, 2.0 GB/s

Dodam, że wszystko nadal działa bez zmian - czyli bardzo dobrze.

Edytowano przez Eska (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×