Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

[Ważne] Aktualizacja Regulaminu

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Ze względu na dążenie do poprawienia jakości forum zostały podjęte decyzje o aktualizacji regulaminu.

 

Zmiany regulaminu od dnia 21.11.2013 roku:

  • Oferty mogą być wysyłane tylko z kont firmowych (Warunki publikacji paragraf 3, punkt 5)
  • Wszystkie konta firmowe muszą posiadać adres mailowy zgodny z domeną firmy (Regulamin - paragraf 3) Otrzymuje brzmienie: "Konto Firmowe powinno zostać zarejestrowane przy wykorzystaniu adresu e-mail w domenie firmy."
  • Zabronione jest publikowanie w treści postów i sygnaturkach linków do programów partnerskich oraz kodów rabatowych. Wyjątkiem są przedstawiciele firmy linkujący do własnej oferty.
    Warunki Publikacji - paragraf 2, punkt 11 i 13 oraz paragraf 4 punkt 7 i 8 otrzymują brzmienie:
    - "Zabrania się publikowanie odnośników do programów partnerskich (ref linków) w jakiejkolwiek postaci z wyłączeniem linków własnych firm"
    - "Zabrania się publikowania kodów rabatowych w jakiejkolwiek postaci z wyłączeniem kodów własnych firm."
  • Zabronione jest publikowanie ofert sprzedaży wirtualnej waluty dowolnej firmy
    Warunki Publikacji - paragraf 2, punkt 14 otrzymuje brzmienie: "Zabrania się publikowania ofert sprzedaży wirtualnej waluty."

 

W razie niejasności prosimy o informacje i o dostosowanie się do nowych zapisów.

 

Linki:

Regulamin: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Warunki publikacji: http://www.webhostingtalk.pl/page/warunki-publikacji

 

Oczywiście zapraszamy do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko ilu użytkowników usunie te "choinki" ;)

 

Raporty będą leciały - będziecie mieć chociaż robotę. Kasujcie od Bartka po piątaku od choinki :) Ja tam link ze swojej sygnatury już usunąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Choinki kasować, normalne refy malutką czcionką zostawić. Reszta świata nie robi z refów problemów, tylko w PL afera "ja mu nie klikne bo on zarobi a ja nie, buuu...". Podpisy na pół strony likwidować, takie które ledwo widać zostawcie w spokoju, zawsze musimy robić inaczej niż reszta świata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choinki kasować, normalne refy malutką czcionką zostawić. Reszta świata nie robi z refów problemów, tylko w PL afera "ja mu nie klikne bo on zarobi a ja nie, buuu...". Podpisy na pół strony likwidować, takie które ledwo widać zostawcie w spokoju, zawsze musimy robić inaczej niż reszta świata ?

 

Paweł, bo ludzie tutaj nie znają umiaru. Jak może coś zarobić, to te pinć złotych mu klapki na oczy zakłada i stąd te choinki. Wiele osób miało tylko jeden link w sygnaturze, żadnego wciskania refa do posta, ale są i tacy, co w poście z 6 linków, w tym każdy to ref.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz VPS w BH już jakiś czas. Pokaż mi wątek, w którym poleciłeś BH (bo jesteś z nich zadowolony, bo to, bo tamto, bo siamto). Nie mozesz znaleźć? No ja też nie. A w tym czasie zdążyłeś się wypowiedzieć o oszustach, grze w państwa i miasta i jeszcze w paru innych tematach.

A tymczasem w tematach z prośbami kilka osób, które wciskają swoje kody rabatowe i reflinki. Praktycznie te same osoby. Jeszcze mi powiedz, że tu nie chodzi i zarabianie jakichś wplnów i potem handel nimi, ale o to, że są bardzo zadowoleni z usługi. No prosze Cie..

 

Miarka się ździebko przebrała i trzeba było zrobić z tym porządek. To już nie było polecanie tylko SPAMOWANIE. Tylko ciekawe czemu nie było widać klientów z innych firm robiących taki bałagan? Może oni potrafią z głową z tego korzystać?

 

Poza tym nie jesteśmy resztą świata. A jakby tak było, to pewnie byś śmigał w różowych portkach z tęczową czapeczką na głowie, posiadał 1000 refów z różnych firm do polecania i spamowania, a na koniec ..... (wstaw co chcesz) byś z tego miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Paweł, masz VPS w BH już jakiś czas. Pokaż mi wątek, w którym poleciłeś BH (bo jesteś z nich zadowolony, bo to, bo tamto, bo siamto). Nie mozesz znaleźć? No ja też nie. A w tym czasie zdążyłeś się wypowiedzieć o oszustach, grze w państwa i miasta i jeszcze w paru innych tematach.

Ale to źle nie mam choinki w sygnaturce z refami do BH ? Będąc klientem (póki co zadowolonym) BH MUSZĘ mieć tutaj na WHT moje refy na każdym kroku i wręcz nimi świecić ? Bo nie bardzo wiem jak odebrać twój post.

 

A tymczasem w tematach z prośbami kilka osób, które wciskają swoje kody rabatowe i reflinki. Praktycznie te same osoby. Jeszcze mi powiedz, że tu nie chodzi i zarabianie jakichś wplnów i potem handel nimi, ale o to, że są bardzo zadowoleni z usługi.

Wiem, niektórzy zrobili z tego sposób na życie, coś a'la praca na etat, albowiem

 

This is Poland ! ;)

Ale

 

są i tacy, co w poście z 6 linków, w tym każdy to ref.

i to można by jakoś ukrócić.

 

 

Poza tym nie jesteśmy resztą świata

Czasem wychodzi nam to na dobre, dostaję dreszczy na samą mysl że wokół mnie miałby być osoby

 

w różowych portkach z tęczową czapeczką na głowie

Niemniej uważam że należy reformować podpisy a nie je likwidować. Rozumiem argumenty administracji i jestem zmuszony przyznać im ciutkę racji. Nie mam w podpisie żadnych refów, w ogóle mam fajny podpis ale nie zamierzałem robić z niego choinki pomimo że sobie wygenerowałem kody.

 

@Miłosz, jak znajdę jakiś temat gdzie mógłbym polecić komus usługi BH to tak uczynię - bez bawienia się kodami w zaowalony sposób.

 

@Grupa Trzymająca Władzę - pamiętajcie że refiarze, czyli jednostki które z refów uczyniły sens swojego życia zejdą do podziemia i będą spamować na PW. Desperatów nie brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakbyśmy też się tak zachowywali jak na zachodzie, to by nie trzeba było takich zabiegów stosować. ;)

 

Oj to Ty chyba nie widziałeś jak My Polacy zachowujemy się na zachodzie ;)

 

Moim zdaniem dobre zmiany.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Grupa Trzymająca Władzę - pamiętajcie że refiarze, czyli jednostki które z refów uczyniły sens swojego życia zejdą do podziemia i będą spamować na PW. Desperatów nie brak...

Spamowanie na PW także można raportować, za co są przewidziane nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale to źle nie mam choinki w sygnaturce z refami do BH ? Będąc klientem (póki co zadowolonym) BH MUSZĘ mieć tutaj na WHT moje refy na każdym kroku i wręcz nimi świecić ? Bo nie bardzo wiem jak odebrać twój post.

Paweł, problem polega na tym, że dużo młodych ludzi, zaczęło robić w tym biznes. To już nie jest polecanie usług za "drobne", a prawdziwy biznes finansowy. Tu na forum jest dużo osób które pierwszy raz wchodzą szukać oferty, te osoby nawet nie są zarejestrowane często bo szukają tylko jednego serwera. Na forum są bombardowane "opiniami" i refami, i nie są to opinie obiektywne, bo takie być nie mogą.

 

 

 

@Grupa Trzymająca Władzę - pamiętajcie że refiarze, czyli jednostki które z refów uczyniły sens swojego życia zejdą do podziemia i będą spamować na PW. Desperatów nie brak...

 

Grupa trzymająca władzę? :) Paweł bez obrazy, Bartosz jest za bardzo tolerancyjny moim zdaniem i zbyt dużo pozwala na forum, ale jednak on jest tu osobą która ma ostatnie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P

Tylko ciekawe czemu nie było widać klientów z innych firm robiących taki bałagan? Może oni potrafią z głową z tego korzystać?

 

 

 

To nie jest akurat problem klientów BH bo to byłaby niesprawiedliwa ocena sugerująca że nasi klienci są inni niż klienci innych firm. To że kilka osób nadużywało "polecania" nie oznacza, że powinieneś przypisywać to wszystkim klientom.

 

Tam gdzie korzyści są duże rodzi się możliwość nieetycznego wykorzystania. Zauważ, że podobna sytuacja była z DigitalOcean.

 

Niemniej problem był widoczny i zmiany w regulaminie jak najbardziej uporządkują tą kwestię. W obecnym kształcie niektóre działy były pozbawione sensu. Także zmiany w dobrym kierunku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Grupa trzymająca władzę? :) Paweł bez obrazy, Bartosz jest za bardzo tolerancyjny moim zdaniem i zbyt dużo pozwala na forum, ale jednak on jest tu osobą która ma ostatnie zdanie.

@nrm by ujał to słowem sarkazm :)

 

Paweł, problem polega na tym, że dużo młodych ludzi, zaczęło robić w tym biznes. To już nie jest polecanie usług za "drobne", a prawdziwy biznes finansowy.

I jak ktoś mi powie że niektórzy wyjątkowo aktywni są w stanie wyciągnąć x2 najniższa krajowa netto, to jestem w stanie w to uwierzyć.

 

Tu na forum jest dużo osób które pierwszy raz wchodzą szukać oferty, te osoby nawet nie są zarejestrowane często bo szukają tylko jednego serwera. Na forum są bombardowane "opiniami" i refami, i nie są to opinie obiektywne, bo takie być nie mogą.

Tutaj poruszyłeś być może ciekawy temat - ile z tych "gorliwych fanatyków, wyznawców BH" korzysta na co dzień z ich usług realnie, a ile trzepie posty i refy tylko po to aby potem opylić wPLN - tłumacząc na język bardziej zbliżony do normalnego: Ile osób które masowo polecają usługi BH korzysta z ich usług na codzień. Pretensji do firmy BH nie mam, firma nie odpowiada za zachowania swoich klientów za wyjatkiem kiedy łamią oni regulamin. W przypadku refów sytuacja wygląda pewnie trudniej niż wygląda na pierwszy rzut oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO też się troche dało zauważyć. Jednak BH "rzondziło" w tym temacie ;)

 

Niestety polecanie czegokolwiek w obencym kształcie jest bezsensowne. Takie polecenia nie są obiektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrozumiałem że jak widzę baner homecloud zejdę niżej polatam w tematy i widzę

ref

BH

wPLN

(ref)

(ref.)

ref.

OVH

NAJTANIEJ

DROGO

OFERTA

szukam

Słabo nie? Jak sądzicie? Już bym wolał wszędzie baner home clouda w każdym temacie niż powyższe wszystkie zwroty razem wzięte.

 

A tak na poważnie czy zaczną się "normlane" dyskusje relatywne które nie będą opiewały że "czegoś nie wiesz" to jesteś głupi i będą Ciebie gnoić jesteś taki i taki.... Nie było tego jeszcze na początku roku. Co jest powodem zmian? Rynek?Komercjalizacja? Nowe osoby na forum?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Choinkom" mówimy stanowcze nie, ale z drugiej strony nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Można umieścić w regulaminie adnotacje, że w sygnaturce można mieć jeden reflink odpowiednio opisany/oznakowany. Wydaję się, że lepszym rozwiązaniem byłoby zamiast całkowicie zabraniać to monitorować posty i te z choinkami odpowiednio nagradzać. Jednak regulamin się zmienił i pozostaje w takiej postaci jaka jest, więc jak się uspokoją spamerzy to można powrócić w przyszłości do jednego reflinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie to tak zastanawia... Bo skoro tyle ludzi miało te reflinki i poleconych, później sprzedawali wpln na allegro czy tu na forum to kasowali kilka setek. Ktoś się z tego rozliczył z US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze

Nie wiem, czy byli tacy co przekraczali kwotę wolną od podatku. A jeśli przekraczali to, żeby być w zgodzie z US powinni taki podatek odprowadzić [choć i tak uważam, że aparat fiskalny doi nas jak się da, ale to nie jest temat na taką dysputę].

@Łukasz

Podobnie kwiatki były widoczne w postach ;)

Niemniej sytuacja idzie w dobrym kierunku, bo będzie się przyjemniej czytać forum bez spamowania refami i kolorowymi kodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×