Skocz do zawartości
teppic

Strona a'la kwejk. Czy warto?

Polecane posty

Tak mam. Start najpewniej za tydzień. Plus mam ciekawy pomysł na zarabianie na tej stronie. Ale to już muszę zebrać masę odwiedzających i wtedy ten pomysł będzie miał sens;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę z podobną tematyką a la kwejk, nie tylko formą ale i tym co tam będzie wyświetlane, to nie warto, bo naroiło się tego typu stron już za dużo i już raczej jest zmierzch tych stron bo coraz denniejsze, coraz mniej staranne i z coraz głupszym humorem a to zniechęca ludzi do przeglądania tych stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na prawdę z podobną tematyką a la kwejk, nie tylko formą ale i tym co tam będzie wyświetlane, to nie warto, bo naroiło się tego typu stron już za dużo i już raczej jest zmierzch tych stron bo coraz denniejsze, coraz mniej staranne i z coraz głupszym humorem a to zniechęca ludzi do przeglądania tych stron

 

Prawda. Sam ostatnio wpadłem na kolejny już network takich stron - każda oddzielnie dedykowana takiej czy innej "tematyce". Za Kwejkiem stoi akurat siła przyzwyczajenia - to najpopularniejsza taka strona i jeszcze długo, długo będzie ona adresem, który ludzie odruchowo będą wklepywać aby popatrzeć sobie na jakieś "śmieszne obrazki". To dobry przykład siły marki. Nie jestem bywalcem Kwejka, wręcz przeciwnie, ale zdarzy mi się zajrzeć i przyznaję, czasem trafiają się "perełki" (a to "czasem" chyba wystarcza, aby wielu użytkowników wpadało stosunkowo regularnie w nadziei na zobaczenie kolejnej porcji czegoś fajnego), ale czuć także wyziew treści na poziomie "gimbazy". O ile sam Kwejk szybko nie spadnie w rankingu Gemiusa, a tyle kolejne takie strony nie mogą już teraz liczyć na porównywalny sukces...

Edytowano przez Dustie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było. Niestety moja strona się spóźnia(jak zwykle) ale pewnie już niedługo będzie. Będzie to serwis z pytaniami ale podany w bardzo oryginalnej formie i z ciekawą ofertą reklamy(ale to pewnie potem jak już uzbieram milion userów<marzy>;)).

 

Myslałem o podrobieniu serwisu z memami i aż pluję sobie w brodę, że nie kupiłem na czas domeny memy.pl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Memy są dosłownie wszędzie i mam wrażenie, że kolejna taka strona to wysiłek na marne. Są już liderzy, są też mniejsi gracze... Chyba że naprawdę masz temat, którego naprawdę, naprawdę nikt jeszcze nie wziął na tapetę - tu muszę przyznać, że kilka małych niszy dostrzegam, parę luk z potencjałem na pewno by się znalazło, ale czy coś faktycznie by z tego było to już pytanie do wróżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, by w tej chwili był to dobry biznes. Zarobki są z tego niskie, lepiej wziąć się za jakąś dobrą niszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się wziąłem za niszę. Stworzylem rok temu serwis upiorne.pl ale niestety jako że to niszowa tematyka(creepypasty) to po prostu to na siebie nie zarabia. Dlatego teraz wolę stworzyć coś dla głupich. Bo jak to kiedys jakis tam guru powiedział: "Ja tworzę dla większości a nie moja wina, że głupich ludzi jest więcej". Czy coś w tym stylu;).

 

Prawda jest taka, że niestety ludzie chcą oglądać w internecie głupie rzeczy a nie poważne.

 

Myslę, że jednak memy dopiero co raczkują i tak naprawdę nie ma serwisu wiodącego. I wziąłbym sę za to już teraz ale tego nie zrobię z bardzo prozaicznego powodu... nie mam ciekawej nazwy na serwis a jedyna sensowna już jest(memy.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się wziąłem za niszę. Stworzylem rok temu serwis upiorne.pl ale niestety jako że to niszowa tematyka(creepypasty) to po prostu to na siebie nie zarabia. Dlatego teraz wolę stworzyć coś dla głupich. Bo jak to kiedys jakis tam guru powiedział: "Ja tworzę dla większości a nie moja wina, że głupich ludzi jest więcej". Czy coś w tym stylu;).

 

Prawda jest taka, że niestety ludzie chcą oglądać w internecie głupie rzeczy a nie poważne.

 

Myslę, że jednak memy dopiero co raczkują i tak naprawdę nie ma serwisu wiodącego. I wziąłbym sę za to już teraz ale tego nie zrobię z bardzo prozaicznego powodu... nie mam ciekawej nazwy na serwis a jedyna sensowna już jest(memy.pl).

 

Nie, ludzie chcą oglądać w internecie to co ich interesuje, a że głupich jest więcej to na inteligentniejszych już nie patrzysz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że jednak memy dopiero co raczkują i tak naprawdę nie ma serwisu wiodącego/

 

Trudno się z tym zgodzić, jest kilka wiodących serwisów, z kwejk.pl i demoty.pl na czele, pod tym względem temat jest ogarnięty.

 

Same memy wydają się powoli wchodzić w fazę "przejrzewania" - to taka moja obserwacja amatorsko-psychologiczna: w końcu ile można znosić ironii i sarkazmu, po pewnym czasie zaczyna przez to przebijać rzeczywistość i śmianie się z tego, co naprawdę jest smutne albo wkurzające zaczyna męczyć. To już abstrahując od tego, czy materiał jest głupi czy błyskotliwy (taki jest rzadziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o strony ze śmiesznymi obrazkami i całej tej tematyce to według mnie najlepsze były Komixxy.pl

Pamięta je ktoś jeszcze? Oczywiście mowa tutaj o ich "wersji" sprzed 3-4 lat a nie o obecnej którą opanowała gimbaza :)

Seria Pulp Fiction :D

 

A jeżeli chodzi już o tworzenie jakiegoś serwisu to wątpię czy plagiaty mają jakiś większy sens. Nawet przenoszenie wersji zagranicznych do nas skoro i tak duża część osób bez problemu je obsługuję.

 

A ludzi zawsze najłatwiej przyciągnąć rozdając coś za darmo. Tylko z drugiej strony konkursów jest już tyle, że wątpię czy ktoś jeszcze podchodzi do nich bez patyka. Po szumie z Lockerz zrobiło się tego od chu chu i jeszcze trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli by nagradzać pieniędzmi userow za wrzucanie rzeczy na stronę? Ale oczywiscie tylko tych co by wrzucili najciekawsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli by nagradzać pieniędzmi userow za wrzucanie rzeczy na stronę? Ale oczywiscie tylko tych co by wrzucili najciekawsze rzeczy.

 

Było już takie coś i poniosło klęske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może pojsc tradycyjnie i założyc po prostu sklep internetowy a'la agito.pl;P Jak myslicie ile trzeba miec funduszy by się na to porwać? Pytam całkiem poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep odpada;P

Już niedługo startuje moja nowa strona. Będzie to serwis z pytaniami userów. Wiem, że jest ich tyle co kopii kwejka ale moj ma w sobie oryginalny pomysł.

 

Mam pytanie: na jakie frazy w AdWords najlepiej promować ten serwis? Bo "pytanie, pytania" to chyba mało kto wpisuje w google;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo Kwejka, wskoczyłem na tam dziś zrobić mały rekonesans i co widzę? Chyba skończyła się pobłażliwość Google (albo okres ugodowy z co większymi, potężniejszymi wydawcami), bo boxy reklamowe po bokach już nie są w "pływających" divach... ciekawe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep odpada;P

Już niedługo startuje moja nowa strona. Będzie to serwis z pytaniami userów. Wiem, że jest ich tyle co kopii kwejka ale moj ma w sobie oryginalny pomysł.

 

Mam pytanie: na jakie frazy w AdWords najlepiej promować ten serwis? Bo "pytanie, pytania" to chyba mało kto wpisuje w google;P

 

Sądzę, że coś w stylu "zadaj pytanie" itp ale łatwa przeprawa to Cię nie czeka w konkurencji. np. z onetem ;) Może lepszym rozwiązaniem będą reklamy na fb? Tam sobie dobierzesz dokładną grupę docelową i powinno chwycić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... akurat to, czy treści są ciekawe, to kwestia subiektywna - wierzymy, że takie były, ale koniec końców to publika zdecydowała. Wiele rzeczy, które odnoszą sukces, to efekt przeczucia, intuicji. Potem ludzie próbują to kopiować kierując się chłodnymi kalkulacjami - i jak wiadomo, nie zawsze to popłaca, jeśli w ogóle. Może jeszcze na samym początku jest sens klonowania pomysłów, ale co najwyżej za pierwszym, drugim, trzecim, czwartym razem... ale nie setnym, czy nawet tysięcznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej osób mówi, że to kiepski biznes tym większa szansa dla Ciebie. Jeśli liczysz, że na forum dostaniesz odpowiedź czy warto to się mylisz. Nawet gdy ktoś myśli, że warto to w moment ściągnie skrypt i sam to odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej osób mówi, że to kiepski biznes tym większa szansa dla Ciebie. Jeśli liczysz, że na forum dostaniesz odpowiedź czy warto to się mylisz. Nawet gdy ktoś myśli, że warto to w moment ściągnie skrypt i sam to odpali.

 

Bez przesady. Wiele osób dawno myślało o tym samym i dzielą się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Ewentualnie sami już wcześniej myśleli, że warto, i już próbowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że dla jednej osoby coś nie jest szansą w cale nie oznacza, że tej szansy nie ma.

 

Taki miał być przekaz z mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devzan chcę po prostu stworzyć stronę, jakiej brakuje mi w internecie. To samo było z upiorne.pl, ktore stworzyłem bo nie bylo w Poslce strony która skupiałaby w jednym miejscu creepypasty i miała styl a'la kwejk i demotywatory. A chciałem poczytac sobie straszne historyjki do poduszki nie "topiąc się" w forach internetowych.

 

Teraz chcę stworzyc cos a'la zapytaj i wykop ale, chcę by to wyglądalo jak ja chcę i w formie jakiej chcę. Wymienione serwisy mnie po prostu nudzą w formie jakiej są przedstawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponowinie. Mój serwis jest już na wykończeniu. Start 24 marca.

Trwało to naprawdę długo ale myślę że warto.

Będzie to coś innowacyjnego, coś co istnieje w UK a w Polsce jeszcze tego nie zauważyłem.

Zamierzam nie szczędzić kasy na promocję i stąd pytanie: na początek Adwords i facebook tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×