Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hint2

Porównanie Polskich Ofert Hostingu

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym zaprosić Was na stronę http://hosting.internetowy.org/ - znajdziecie tam tabelę porównawczą i trochę informacji na temat niektórych polskich firm oferujących hosting. Baza wciąż rośnie :) Można dodawać opinie i oceniać poszczególne firmy, do czego zachęcam!

 

Będę wdzięczny za opinie dotyczące strony porównawczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze troche do poprawienia

 

np takie pole jak "Reakcja" jest za mało opisane

 

Treść maila który wysłałeś i odpowiedzi też są ważne.

Bo może ktoś odpowiedzieć w minute linkiem do oferty , a innego zapytasz o pakiet niestandardowy co może wymagać np zapytania kogoś wyżej niż konsultant siedzący w BOK.

 

Cena 1GB i 100MB miejsca też może wymagać dopowiedzenia , bo średnia może nie być tu najlepszym rozwiązaniem jeżeli ktoś sprzedaje od kont po 100mb/1GB do serwerów 120GB/1000GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np takie pole jak "Reakcja" jest za mało opisane

 

Treść maila który wysłałeś i odpowiedzi też są ważne.

Bo może ktoś odpowiedzieć w minute linkiem do oferty , a innego zapytasz o pakiet niestandardowy co może wymagać np zapytania kogoś wyżej niż konsultant siedzący w BOK.

 

Masz rację. Pytania dotyczyły doprecyzowania tego, czego nie mogłem znaleźć na stronie z ofert - mod_rewrite, crona, itd. Być może rzeczywiście wkrótce pojawi się jakieś dodatkowe wyjaśnienie dotyczące korespondencji. Już w dymku widać czas wysłania zapytania.

 

Cena 1GB i 100MB miejsca też może wymagać dopowiedzenia , bo średnia może nie być tu najlepszym rozwiązaniem jeżeli ktoś sprzedaje od kont po 100mb/1GB do serwerów 120GB/1000GB

 

To oferta serwerów wirtualnych, więc raczej parametry nie sięgają tak wysokich transferów i pojemności. Pomysł średniej wynika stąd, że czasem najtańsze pakiety są relatywnie drogie, a za to te najlepsze mają świetny stosunek ceny do parametrów. Przedstawianie wszystkich rodzajów abonamentów wydaje mi się trochę bezzasadne, bo oferty jednak czasem się zmieniają i zainteresowani mogą zajrzeć na stronę danej firmy. Wszystkie podane średnie mają charakter informacyjny. Mam tylko trochę kłopotu z tym, jak traktować pakiety z nielimitowanym transferem/pojemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czasie wysłania zapytania widzę że wysyłałeś tuż przed północą czyli poza godzinami pracy biura . O właśnie może warto zaznaczyć w jakich godzinach jest support. Jakie jest łącze 10/100mbit

 

A wogóle ja bym sie jeszcze zastanowił czy jeszcze nie dać zastrzezenia ze niektóre firmy mogą korzystać aż nadto z oversellingu co może sie dla klienta źle skończyc. A tu prawdy Ci firmy nie odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucić okiem na archiwum pl.comp.www, tam było kilka dyskusji na temat tego, co powinien oferować porządny hosting. Oczywiście wyszłaby Ci z tego większa tabelka, ale przy odpowiednim oskryptowaniu etc., mógłby powstać bardzo interesujący serwis z dużą liczbą odwiedzin i wysokim PR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po czasie wysłania zapytania widzę że wysyłałeś tuż przed północą czyli poza godzinami pracy biura . O właśnie może warto zaznaczyć w jakich godzinach jest support. Jakie jest łącze 10/100mbit

 

Czasem trudno doszukać się informacji o godzinach pracy.

A wysyłałem maile późno właśnie dlatego, żeby sprawdzić, gdzie dostanę odpowiedź w nocy - sam parę razy potrzebowałem _natychmiastowej_ rekacji administracji, więc uznałem, że innym też może się przydać :)

 

Co do łącza - jest miejsce na informację na temat stosowanego sprzątu, platformy, itd., prawdopodobobnie w niedalekiej przyszłości uzupełnię te dane.

 

A wogóle ja bym sie jeszcze zastanowił czy jeszcze nie dać zastrzezenia ze niektóre firmy mogą korzystać z oversellingu co może sie dla klienta źle skończyc. A tu prawdy Ci firmy nie odpowiedzą.

 

W tego typu sprawach liczę na opinię użytkowników - jeśli coś jest nie tak z serwerami, oni pierwsi to zauważą.

 

Dzięki za uwagi :)

 

Możesz rzucić okiem na archiwum pl.comp.www, tam było kilka dyskusji na temat tego, co powinien oferować porządny hosting. Oczywiście wyszłaby Ci z tego większa tabelka, ale przy odpowiednim oskryptowaniu etc.,

 

Tabelka ma już maksymalną szerokość, jaką IMO można wyciągnąć, żeby mieściła się u większości odwiedzających, ale trochę jeszcze można upchnąć w tooltipach, zresztą - dla każdego hostingu można zobaczyć szczegóły już nie w tabelce, tylko na osobnej stronie (klik w nazwę).

 

Jeśli chodzi o archiwum pl.comp.www - jedyne, co IMO mógłbym z tego wyciągnąć, to jakiś zbiór porad typu "jak dobrze wybrać hosting". Konkretnych opinii nie chcę przepisywać, bo wszystko się zmienia - poczekam aż internauci sami pododają swoje opinie i oceny - do każdej będzie podana data (co IMO jest ważne - firmy mogą się poprawiać i pogarszać), a z ocen zamierzam wyciągać średnią i robić dodatkowy ranking, ale to dopiero jak trochę tych ocen przybędzie :)

 

mógłby powstać bardzo interesujący serwis z dużą liczbą odwiedzin i wysokim PR :)

 

Na to właśnie liczę :) Sam często wybieram hosting dla siebie lub klientów i myślę, że taka strona może się przydać. Jestem jednak minimalistą i zwolennikiem maksymalnej prostoty, więc chciałbym, żeby główne porównanie było jak najbardziej czytelne i proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 uwagi:

- przydalyby sie informacje na temat lokalizacji, w jakiej znajduja sie serwery

- szerokosci kolumn to porazka - informacje o SAFE_MODE to u mnie najszersza (przynajmniej na oko) kolumna, a zawiera tylko V lub X. Pomysl o obroceniu opisow kolumn o 90st. Zmiescisz dzieki temu wiecej informacji w 'przystepnej' szerokosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 uwagi:

- przydalyby sie informacje na temat lokalizacji, w jakiej znajduja sie serwery

 

Dzięki za propozycję, postaram się w najbliższym czasie uzupełnić te informacje.

 

- szerokosci kolumn to porazka - informacje o SAFE_MODE to u mnie najszersza (przynajmniej na oko) kolumna, a zawiera tylko V lub X. Pomysl o obroceniu opisow kolumn o 90st. Zmiescisz dzieki temu wiecej informacji w 'przystepnej' szerokosci.

 

Myślałem o odwróceniu o 90st., ale po sprawdzeniu okazało się, że nie wygląda to najlepiej. Chyba jednak wrócę do tego pomysłu ze względów praktycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka ma już maksymalną szerokość, jaką IMO można wyciągnąć, żeby mieściła się u większości odwiedzających, ale trochę jeszcze można upchnąć w tooltipach, zresztą - dla każdego hostingu można zobaczyć szczegóły już nie w tabelce, tylko na osobnej stronie (klik w nazwę).

Masz błędne założenie - nie pakuj wszystkiego w jedną tabelkę. Nigdy nie da się wyświetlić w niej wszystkich informacji, a zbyt duże napakowanie informacjami zmniejsza czytelność. Pomyśl raczej o czymś w stylu http://www.webhostingunleashed.com z wieloma opcjami wyszukiwania.

Jeśli muszą to być (przynajmniej tymczasowo) tabelki, to rozbiłbym je na kilka porównań:

- podstawowe parametry konta - powierzchnia, transfer, cena etc.;

- dodatkowe parametry konta - możliwość testowania, minimalny okres zakupu, ilość domen / kont pocztowych etc.;

- technikalia - lokalizacja serwerów, uptime, wiaderko z Internetem etc.

- ficzery - mod_rewrite, safe mode, cron, wersje PHP i MySQL, rzeczy dodatkowe jak np. Ruby etc.;

 

Docelowo jednak ideałem byłaby rozwinięta wersja http://www.webhostingunleashed.com/searchForm.php w prostej wersji podstawowej (cena, powierzchnia, transfer) oraz zaawansowanej (dziesiątki parametrów dla maniaków). Serwis z dużą ilością aktualnych danych będzie bardzo popularny, a i powinno się dać na nim zarobić :)

 

Jeśli chodzi o archiwum pl.comp.www - jedyne, co IMO mógłbym z tego wyciągnąć, to jakiś zbiór porad typu "jak dobrze wybrać hosting".

Tam był kiedyś wątek, w którym ludzie wypisywali rzeczy konieczne / przydatne / mile widziane / zbędne dla dobrego hostingu. Nie mogę go znaleźć, ale była to całkiem pokaźna lista rzeczy do wrzucenia na stronę.

Oczywiście porady na temat wybierania hostingu są dla takiego serwisu obowiązkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz błędne założenie - nie pakuj wszystkiego w jedną tabelkę. [...] z wieloma opcjami wyszukiwania.

 

Tak, masz rację - w takim razie spróbuję główną tabelkę przekształcić na taką z podstawowymi informacjami. A wyszukiwanie - nawet nie pomyślałem, a w sumie można zrobić formularz wyboru "elementów koniecznych", które klient musi mieć na serwerze i po tym filtrować :)

 

Jeśli muszą to być (przynajmniej tymczasowo) tabelki, to rozbiłbym je na kilka porównań:

- podstawowe parametry konta - powierzchnia, transfer, cena etc.;

 

Właśnie trochę się nad tym zastanawiam - myślisz, że warto zestawić poszczególne rodzaje abonamentów danych firm, czy firmy jako takie?

 

Serwis z dużą ilością aktualnych danych będzie bardzo popularny, a i powinno się dać na nim zarobić :)

 

Całkiem przyjemna perspektywa :) Ale wcześniej będę musiał chyba znaleźć grafika do tego :)

 

Oczywiście porady na temat wybierania hostingu są dla takiego serwisu obowiązkowe :)

 

Będą, na pewno :)

 

Bardzo dziękuję za tyle cennych porad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślisz, że warto zestawić poszczególne rodzaje abonamentów danych firm, czy firmy jako takie?

IMHO lepsze są abonamenty i to z przynajmniej trzech powodów:

1. Bardzo często oferty droższe nie są tylko przemnożeniem x2, ale mają dodatkowe ficzery etc. Wszystko to może wpływać na wyliczanie ceny 1GB transferu czy innych średnich. Nie wspominam już o zaawansowanym przeglądzie ofert :)

2. Podanie konkretnego abonamentu ułatwi porównania bezpośrednie ofert. To kolejna rzecz, którą można przygotować - wybierz 2-5 ofert i porównaj obok siebie.

3. Aktualizacja abonamentów będzie chyba łatwiejsza od aktualizacji całości. Łatwiej też będzie odsyłać do konkretnego miejsca na stronie ISP, co może przełożyć się na reklamy etc.

 

Bardzo dziękuję za tyle cennych porad :)

Ależ proszę bardzo. Kolejna porcja będzie uzbrojona w FAV, bo tym się moja firma zajmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMHO lepsze są abonamenty i to z przynajmniej trzech powodów:

[...]

 

Przekonałeś mnie :) Jak tylko skończę skrypty na zamówienie, przerobię to w ten sposób.

 

Ależ proszę bardzo. Kolejna porcja będzie uzbrojona w FAV, bo tym się moja firma zajmuje :)

 

Pozostaje mi liczyć, że tu nie występujesz w imieniu firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały remont na stronie. Wyrzuciłem globalne statystyki dla każdego z hostingów i dodałem możliwość zdefiniowania listy pakietów hostingowych dla każdej firmy. Poza tym myślę, że teraz strona przedstawiająca daną firmę wygląda lepiej.

 

http://hosting.internetowy.org/ - liczę na jakieś uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa chyba wyciąganie średniej oceny na stronie głównej. Pierwszy z brzegu hosting ma jedną opinię i ocenę 4, natomiast na stronie głównej przy wszystkich pozycjach mamy "n/a"

 

Również pola "Pakiety hostingowe" bym zrobił ciut bardziej czytelne - jakieś większe odstępy pomiędzy linijkami czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie działa chyba wyciąganie średniej oceny na stronie głównej. Pierwszy z brzegu hosting ma jedną opinię i ocenę 4, natomiast na stronie głównej przy wszystkich pozycjach mamy "n/a"

 

Średnia będzie wyciągana dopiero po 10 opiniach, bo wtedy to ma sens. Dlatego zachęcam do dodawania swoich ocen!

 

Również pola "Pakiety hostingowe" bym zrobił ciut bardziej czytelne - jakieś większe odstępy pomiędzy linijkami czy coś...

 

Hmm.. Dzięki za uwagę, być może przeniosę je na osobną stronę i zrobię porównanie w formie tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto decyduje o tym jakie firmy widnieją w spisie? Na razie strasznie mało. Przydałoby się dodawanie z przejściem przez moderację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie decyduje, dodawane sa wszystkie firmy, na jakie trafie, albo ktore zostana zgloszone przez formularz kontaktowy - wystarczy przeslac adres firmy hostingowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×