Skocz do zawartości
ezekiel

problem z interpretacja regulaminu 1and1 - na moją niekorzyść

Polecane posty

Nie czytając dokładnie regulaminu oferty specjalnej 1and1.pl(https://www.1and1.pl/TcSpecialOfferDomainPLSept13?__lf=Order-Nodomaincheck), wykupiłem tam dwie domeny pl. Były one oddzielnych pakietach/umowach(różne panele administracyjne). W mailach widniały faktury z kwotą 0 zł. Jednakże punkt trzeci mówi, że można wykupić tylko jedną domenę pl za darmo...

 

Czy w takim wypadku będę musiał zapłacić za tą drugą domenę normalnie? Jak zinterpretować ten regulamin?

Czy miał ktoś już do czynienia z takim przypadkiem?

Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Wypowiedzieć?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak napiszesz bezpośrednio do 1and1 i tam zadasz swoje pytanie. Z mojego punktu widzenia wychodzi na to, że jedną możesz mieć za 0 PLN, natomiast jeśli będziesz chciał również drugą domenę to wtedy będziesz musiał ponieść za nią opłatę rejestracyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zawsze pytac u zrodla - przynajmniej ja tak robie - mam problem z dostawca uslug - pisze do ich supportu.

 

Doczytaj regulamin. Moze jest tak, ze jak nie oplacisz faktury na czas to wtedy zamowienie jest (automatycznie) anulowane a umowe uwaza sie za niebyłą. Moze dokonales tylko rezerwacji? A po oplaceniu stajesz sie "wlascicielem".

 

Fajna furtka - moze sie okazac po 3 latach, ze roczne odnowienie domeny bedzie kosztowalo 500zl :D

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbym zrobil to z jednego panelu to by przyszla faktura za rezerwacje. jest tam taka opcja. wyszlo to jakos oddzielnie na te same dane i wszystko jest za 0zl. jednak lepiej sprawdze, bo moga za 3 lata mi kazac zaplacic, a jestem tak naprawde zainteresowany tylko jedna domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest niezly zapis:

 

"Ewentualne błędy systemów, niezależne od 1&1 nie zwalniają Usługobiorcy od uiszczenia opłaty za rejestrację i korzystanie z kolejnych domen."

 

mozesz polec na tym. Ciekawe "zabezpieczenie" sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osoba ze sprzedarzy odpowiedziala mi ze jesli sie to udalo to przez pierwszy rok(okres) mam za darmo.

domeny mozna w kazdej chwili wypowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym zrobić Ci zrzut ekranu i go zapisać, bo po tym co pekus napisał, nie wiadomo co mogą wymyśleć, a ze screenem masz dodatkową linię obrony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e-mail to e-mail. W przypadku problemow natury prawnej od strony dowodowej mail jest slabym ogniwem. Wszelkie umowy, zmiany itd dla swej waznosci wymagaja formy pisemnej.

 

Tak samo, warto jest drukowac regulamin do PDF'a. Uslugodawca w kazdej chwili moze dokonac modyfikacji oferty/regulaminu i w zaleznosci od umowy nie ma obowiazku informowania uslugobiorcy o zmianach.

 

Ja tak mniej wiecej zostalem... wydymany jesli chodzi o domene .AT.

Kupilem w PL na pierwszy rok w promo za 3zl, odnosniki z PL strony byly po szwabsku. W regulaminie Pl rejestratora byla informacja, ze zakup w promo nie zobowiazuje do przedluzenia na nastepny rok - ale zapomnieli wspomniec ze do akcji wkracza pozniej firma windykacyjna z Grazu.

 

Polecam przy okazji lekture na forach prawnych jakie ludzie mieli jazdy. Ja mialem duzo szczescia i troche sprytu wiec wybrnalem z sytuacji, ale w innych okolicznosciach musialbym zaplacic 1000 euro firmie windykacyjnej (za wyslanie jednego monitu o zaplate liczyli sobie <cenzura> 100 euro).

 

Nie wszystkie listy dochodzily, wiec mogli wysylac na niby (zwykle, niepolecone). Po szwabsku nie umiem, wiec ladowaly w segregatorze.

 

W ogole to pedalski za przeproszeniem byl polski rejestrator ktory dawal odnosniki do regulaminow NIC.AT po szwabsku.

 

Zebysmy sie dobrze zrozumieli! Nie kupowalem domeny w OVH.PL!

 

Przyklady:

 

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=11815

 

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/131046-domeny-at/

 

http://forumprawne.org/nowe-technologie/98583-domena-austriacka-brak-wypowiedzenia-abonamentu.html

 

Jedna rada: rozmawialem z kilkoma prawnikami i przy obecnym "zjednoczeniu" z UE nie nalezy ignorowac listow z zagranicznych firm wundykacyjnych.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×