Skocz do zawartości
Gość ASKar

Acer E1-531 - Dodanie nieco ramu

Polecane posty

Gość ASKar

Witajcie Panowie, mam nieco dylemat z wyborem pamięci ram do Acer E1-531 w chwili obecnej posiada jedynie 2GB i jest to stanowczo dla mnie za mało. Dostałem propozycje dokupienia do niego pamięci 4 GB za 129 zł, co mi nie bardzo się kalkuluje, w związku z tym poszukuje jakiejś pamięci DDR 3, którą uciągnie ów laptop, tak aby też nie wbiła mi cenowo noża w plecy :)

 

Ps. z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoce :]

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włożenie większej pamięci nic nie da, ten sprzęt jest tak składany że wykorzystuje się wszystkie podzespoły na maksa. Kiedy procesor zacznie osiągać swoje maksimum możliwości to również pamięć osiągnie limit. Więc tylko niepotrzebnie wywalisz kasę w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Czyli najlepszym rozwiązanie była by wymiana procesora na i3,i5 lub i7 drugiej generacji ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model tego acera chodzi o oznaczenia które znajdują się po 531 bo jest go kilka wersji. Dzięki temu będzie łatwiej coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

AS E1-531-B822G32Mnks - Dokładny modelik ;) - Tylko dziwnym trafem mam taktowanie procesora 1,8 Ghz.

 

Procesor to Intel Celeron CPU 1000M

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dokumentacji technicznej do laptopa powinna byc rozpiska jakie pamieci mozna zastosowac.

 

Przy okazji, pojawila sie dosc ciekawa teoria mowiaca o koniecznosci wymiany procesora a nie dolozenia/wymiany RAM'u... bardzo ciekawa...

 

@robson345: swoja wypowiedz opierasz na tekscie napisanym przez jakiegos gimbusa? przeczytales na jakims specjalistycznym forum? czy sam to wymysliles?

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

W dokumentacji technicznej do laptopa powinna byc rozpiska jakie pamieci mozna zastosowac.

 

Przy okazji, pojawila sie dosc ciekawa teoria mowiaca o koniecznosci wymiany procesora a nie dolozenia/wymiany RAM'u... bardzo ciekawa...

Ze względu na to iż potrzebuje najwyższej wydajności ;) Fedora GNOME lubi zassać nieco ramu, a zależy mi na tym ażeby ona na jednej partycji śmigała, zaś windows lubi nieco pożerać zasoby procesora i trzeba jakoś w miarę to ogarnąć, ale sam nie wiem od czego zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345: swoja wypowiedz opierasz na tekscie napisanym przez jakiegos gimbusa? przeczytales na jakims specjalistycznym forum? czy sam to wymysliles?

Nie ośmieszaj się. Jeśli laptop, netbook jest składany bez możliwości wymiany podzespołów, poza pamięciami, dyskiem i sieciówką, to wymiana na większe szybsze pamięci nic nie da. Wiele razy wymieniałem ludziom pamięci w budżetowych laptopach na większe pamięci i wiele razy wracali z pretensjami że jest ledwo widoczna różnica lub jej w cale nie ma, bo naczytali się opinii takich ekspertów jak Ty w internecie że dostaną boosta jak włożą lepsze pamięci.

 

Inaczej jest jak masz składanego laptopa na zamówienie i masz możliwość wymiany podzespołów.

 

Zresztą niech autor tematu kupi te pamięci to się sam przekona jak mu pomogą, i niech się potem pochwali na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Czytając powyższe teksty mam wątpliwości co do dołożenia ramu - Cóż niechaj będzie tak jak jest ;] ślicznie dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wykorzystujesz aplikację, które wymaga dużej ilości pamięci i systemowi zaczyna brakować tej fizycznej pamięci to zaczyna zrzucać z RAM do pliku wymiany co skutkuje spowolnieniem pracy komputera i wtedy taka wymiana ma jak najbardziej sens.

 

Ja mam w tej chwili odpalone parę aplikacji na windows i zabiera mi to 2,6GB RAM więc nie wyobrażam sobie pracy na na 2GB, szczególnie że Firefox z dodatkami developerskimi lubi zjeść dużo pamięci.

Dodatkowo mam wyłączony całkowicie plik wymiany żeby Windows nawet mi nie próbował nic tam wrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Ślicznie dziękuję za odpowiedź jest ona dla mnie cenna. Raczej kupię ów pamięć ze względu na Windowsa jak i Fedorę, ona też lubi zjeść nieco pamięci... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345: to raczej Ty sie nie osmieszaj. Pamieci ludziom wymieniales zawodowo czy chalupniczo?

 

Swoja droga ciekawe, ze wiekszosc specjalistycznych stron radzi dolozyc RAM'u a nie wymieniac od razu procesor bez dokladania pamieci.

 

Ale zawsze musi sie znalezc taki jeden co to bedzie twierdzic ze on ma racje a specjalisci sie myla.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Głównie chodzi mi o zasadę że aplikacje lubią zajmować nieco ramu, w Fedorce jak i w Windowsie, wiec to nie jest złe rozwiązanie, lecz sam nie wiem dokładnie co tu mógłbym wrzucić. Procesor niechaj zostanie jaki jest, nie jest aż taki zły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345: to raczej Ty sie nie osmieszaj. Pamieci ludziom wymieniales zawodowo czy chalupniczo?

U Tadzia w piwnicy wymieniałem.

 

Swoja droga ciekawe, ze wiekszosc specjalistycznych stron radzi dolozyc RAM'u a nie wymieniac od razu procesor bez dokladania pamieci.

 

Ale zawsze musi sie znalezc taki jeden co to bedzie twierdzic ze on ma racje a specjalisci sie myla.

To się uśmiałem :lol:

 

Kolejny który uważa że ludzie którzy projektują budżetowe laptopy od lat (bo takim sprzętem dysponuje autor) nie mają bladego pojęcia o tym co robią i na pewno się mylą co do ilości potrzebnej pamięci która jest w tych maszynach. Tylko Ci super specjaliści ze stron internetowych wiedza lepiej, którzy dość często biorą duże pieniążki za szerzenie fanaberii w internecie :lol:

 

Przeczytaj też dokładnie kto chciał wymieniać procesor zanim zaczniesz coś komuś zarzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASKar

Dobrze Panowie, dajcie sobie spokój :D. Jaki ram najlepiej tutaj wrzucić ? ;] - konkretny model, nie jestem pewny jakie taktowanie obsłuży ta płyta, a na tej znajdującej się w nim nie ma żadnych info, prócz numeru seryjnego składającego się z 30-32 znaków 0.o.

Edytowano przez ASKar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@robson345: moze ludziom zle dobierales pamieci skoro wracali z pretensjami? Albo zamieniales 1GB na 2GB.

 

Dziwnym trafem w moim notebooku za 1.5k odczulem duza zmiane w dzialaniu po dolozeniu RAM'u (nie mam tu na mysli OS'a tylko aplikacje). Zreszta, redgos przyblizyl nieco temat.

 

@ASKar: skontaktuj sie z serwisem centralnym.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×