Skocz do zawartości
Various

Serwerek do ~1000zl

Polecane posty

Witam

Poszukuję serwera do domu, może być używka, wszystko jedno czy rack czy tower. Zastosowanie ma być takie: postawione ESXi a na tym NAS, serwer www/php/mysql, router (Vyatta). Chcę żeby sprzęt miał wsparcie dla 64bit i wirtualizacji i żeby pochłaniał minimum energii - dlatego piszę posta - wy lepiej wiecie jakie procki jak konsumowały prąd :)

 

http://allegro.pl/serwery-i-scsi-serwery-9061

 

Sprzęt ma być do nauki, więc odpadają dedyki itd. - chcę pobawić się sprzętem i mieć gigabitową sieć w domu (NAS itd.).

 

Dzięki za propozycje :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak lab to totalnie szkoda czasu na stare ryczące pudła z allegro, poskładaj sobie coś pod to - lepiej wyjdziesz na prądzie,

byleby było zgodne z listą sprzętu esxi (wirtualizacja, siec, kontroler etc.) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up przecie nie musi braćsprzętu ze sklepu - może wyszarpać jakieś fajne używki i to poskręcać,

moim zdaniem, że nie ma co się męczyć z labem na starym dellu czy hp z 2006 roku ....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestań ściemniać z jakimiś złomami kup sobie porządny komputer ze wsparciem VTx i będziesz mieć wydajniej i pewniej wydawanie pieniędzy na złomy z których i tak nic poważnego nie wyniknie. ( Tak można esxi postawić na zwykłym komputerku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy do czego potrzebujesz. Tańsze serwery nie obsłużą ci wirtualizacji poza czymś zwanym openvz :D

 

Widziałem że niektóre firmy jeszcze używają takich sprzętów, ale powoli zaczynają przechodzić na nowsze sprzęty. Dobry składak z allegro może być wydajniejszy niż stare procki w tych serwerach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł będzie ciężko złożyć coś na nowych podzespołach.

Proponuję wziąć używany procek i7 starszej generacji lub i5 nowszej. - to będzie koszt około 500zł.

Płyta główna, ram, dysk - wedle uznania. W zależności od generacji procesora taka płyta. Dopasuj płytę tak, by miała cztery gniazda na pamięć ram i minimum 16GB obsługi pamięci - przyda się przy rozbudowie. Ram ddr3 4GB w jednej kości wystarczy Ci na początek (później w ramach potrzeby dokupisz kolejne 4 i kolejne i kolejne...). Dysk? ssd 64GB na systemy + hdd na home.

Zasilacz weź jakiś cichy, np be quiet.

 

Całość wyniesie Ciebie około 1200-1500zł na podzespołach używanych ale na pewno jest to lepsza propozycja niż zakup zużytego serwera z allegro który jest bardzo głośny i pożera masę prądu.

 

Obudowę sobie olej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady po co mu od razu i5? xD
Myślę że wszystko od core2duo może być. Nie brałbym nic starszego od amd bo zjadają dużo prądu ( nie wiem jak z tymi nowymi FX'ami bo wypadłem jakiś czas temu z obiegu).

Myślę że tanio możesz jakieś i5/i3 na 1156 wygarnąć (ten socket co ledwo wyszedł a już umarł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi pomiędzy generacją 2, 3 a 4 jest niewielka różnica jeśli chodzi o wydajność CPU(2 gen vs 4 gen pewnie z ~15-20%). 2-3 generacja jest dużo tańsza w złożeniu(kupimy używki), ale 4 bardziej przyszłościowa(nowa podstawka).

 

Pentium na 1155/1150 obsługuje VT, a jest sporo tańszy do i3. Na domowy lab, zastanawiałbym się nad Pentium lub i3. Kupowanie lepszego procka mija się z celem.

 

Do tego płytka i obudowa ITX i może być fajny sprzęt do testów, zajmujący niewiele miejsca, cichy a przy tym rachunki za prąd nie będą kosmiczne.

 

PS: w Macbooku Air(na którym na co dzień pracuje) mam procek 1,8GHz mobilny, 4GB ramu, a mimo wszystko takich parametrów czasem mam odpalonych kilka testowych maszyn wirtualnych i wszystko śmiga. SSD daje kopa, mimo słabych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×