Skocz do zawartości
lefi

webh.pl OpenVZ Standard 3 rdzenie za 35 zł

Polecane posty

Witam, co powiecie na taką ofertę webh.pl OpenVZ Standard 3 rdzenie za 35 zł.

Czy to możliwe aby taka usługa działa u nich sprawnie bez lagów?

 

Pytam z tego względu bo szukam VPS, zawsze miałem z vipower i nie było problemów a ta oferta jest jeszcze lepsza za tą samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę, to pewnie dostaniesz 3 współdzielone rdzenie.

Ciężko powiedzieć czy będzie to sprawniej działało, niż maszyna w vipower, bo zależy co na tym VPSie trzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szukam czegoś pod sklep na Magento i z testów powinno mi wystarczyć 2GB ram co do ilości rdzeni to jak bym dostał 2 to by było idealnie. Mam lokalnie taką konfigurację i pod jeden sklep na początek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam z tego względu bo szukam VPS, zawsze miałem z vipower i nie było problemów a ta oferta jest jeszcze lepsza za tą samą cenę.

 

 

Nie rozumiem Cię, masz sprawdzonego partnera, za niewielkie pieniądze, a szukasz firmy, która upycha bardziej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet nie wynosi 35 zł, chodziło mi bardziej o to czy jest możliwe aby oferować za te pieniądze serwer z 3 CPU bez oversellingu. Może ktoś korzysta z tego serwera i jest w stanie coś o nim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet nie wynosi 35 zł, chodziło mi bardziej o to czy jest możliwe aby oferować za te pieniądze serwer z 3 CPU bez oversellingu. Może ktoś korzysta z tego serwera i jest w stanie coś o nim powiedzieć.

 

Nie, bez oversellingu nie jest to możliwe

 

Niskie ceny serwerów vps z openvz są efektem oversellingu. W każdej firmie jest stosowany (nawet wbrew zapewnieniom niektórych wypowiadających się przedstawicieli firm).

 

 

Im niższa cena tym więcej klientów musi złożyć się na serwer dedykowany, na którym są hostowane vpsy.

Im więcej ci klienci dostaną zasobów, tym więcej będą ich współdzielić.

 

Serwer dedykowany pewnie w kosztach jakieś 350 PLN, więc musisz sprzedać 10 vpsów po 3 rdzenie by wyjść na 0, a 30 rdzeni to tam raczej nie będzie ;)

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że ta oferta może dobrze działać. Jeżeli firma zakłada, że serwery mają mieć graniczne X maksymalnego obciążenia i w przypadku przekroczenia tego stanu będzie rozdzielać wymagających klientów na inne serwery. W przypadku, gdy ich infrastruktura pozwala na żonglowanie adresami IP, takie migracje będą nieodczuwalne dla klientów na openvz.
Jednak warto zauważyć, że platforma, którą się chwalą tzn. nowoczesny serwer na procesor Xeon E5 nie kosztuje groszy i jej zwrot przy takich cenach jest bardzo długi. Dodatkowo rzuca się w oczy mały limit przestrzeni, to znaczy każy serwer VPS ma taki sam mały limit, a więc w czasach, gdzie macierze SSD są bardzo wydajne jest już problem z miejscem, a nie ich możliwościami I/O. W związku z tym małe limity przestrzeni umożliwiają firmie upchanie dużej liczby klientów na serwerze. Ale łatwo tym samym policzyć szacunkowy poziom oversellingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jakoby wywołany do tablicy, dlatego też postaram się rozjaśnić wątpliwości wynikłe w tej dyskusji.

 

Oczywiście rdzenie w ofercie są rdzeniami współdzielonymi, przy tych cenach nie da się zagwarantować i wirtualizacji OpenVZ nie da się zagwarantować takich parametrów. Aczkolwiek każda maszyna matka wyposażona jest w dwa Xeony E5 8 corowe + HT. Jest to na tyle duża moc obliczeniowa, że nasi klienci nie są w stanie wykorzystać jej zasobów. W pełni obciążonych serwerach maksymalne użycie CPU, oscyluje w granicach 50-60% w szczycie. Posiadamy też mechanizmy przenoszenia klientów w zależności od obciążenia, ale rzadko są używane z racji bardzo silnych maszyn.

 

Pamięć ram jest gwarantowana i w tym przypadku nie stosujemy oversellingu.

 

Dyski. Stosujemy enterprisowe dyski intela z serii DC 3700, które zapewniają 30x więcej cykli zapisu od tradycyjnych dysków używanych przez konkurencje. Oferta webh.pl, jest budżetową ofertą ultimahost.pl. Stąd też byliśmy zmuszeni do poszukania oszczędności względem głównej oferty. Wyszło nam, że najdroższy koszt naszych serwerów to dyski SSD, sięgają one około 50% kosztu maszyny matki. Stąd też zdecydowaliśmy się na obniżenie wielkości dysku do 10GB w każdym pakiecie z możliwością rozszerzenia.

 

Gdyby pojawiły się kolejne wątpliwości, z chęcią się do nich ustosunkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta webh.pl, jest budżetową ofertą ultimahost.pl.

Ja zawsze myslałem, że ultimahost to już budżetówka... A tu jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro osoba odpowiedzialna za ofertę wypowiedziała się odnośnie wydajności to czy mogła by podać ile VPS- ów jest uruchamianych na jednej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W webh.pl nie masz sam dla siebie tego procka, ale dysk i RAM są na tyle lekko sprzedawane ponad rzeczywisty stan, że nigdy RAMu nie zabrakło. Dodatkowo sam nie zauważyłem nigdy problemów z CPU - jedynie na początku poprosiłem o zmianę matki ze względu na wolne dyski i dokupienie oferty pozwalającej na stawianie serwerów gier. Polecam, szczególnie jak pod sklep - starczy i serwer będzie się przez większość czasu nudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż bez oversellingu nawet na Xen jest w pewnym sensie na złe klientowi, nie każdy zawsze wykorzystuje 100% przydzielonej pamięci. Przez to firma w tej samej cenie może dać jej nieco więcej, a przy odpowiednim monitoringu jej zużycia nie dojdzie do momentu, w którym maszynie zacznie jej brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HaPe przy dzisiejszych cenach ramu i ilości pamięci jaką możesz obsadzić per serwer, nie ma sesu bawienie się w overselling. Pamięć nawet w sytuacji w której nie jest w pełni wykorzystywana przez klienta nie leży odłogiem, system używa jej pod różnego rodzaju cache i buforu co w znaczący sposób wpływa pozytywnie na działanie serwera.

 

Z dyskami jest podobnie, jeśli chcesz spać spokojnie i skupiać się na rozwoju, a nie przenoszeniu klientów między serwerami bo z czasem się rozrosną stosujesz odpowiednio duże przestrzenie dyskowe z dużym zapasem powierzchni. Co ma jeszcze jeden plus, gdyż dyski SSD które posiadają odpowiednio dużo wolnej przestrzeni dyskowej mniej się zużywają(działanie trim jest zależne od stopnia zapełnienia dysku).

 

Co innego procesor, którego nie da się nie oversellingować w zakresie cen o którym mówimy. Jest to też jedyny parametr, przy którym brak oversellingu z punktu widzenia maszyny matki nie przekłada się na żadne konkretne plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×