Skocz do zawartości
Dentarg

System operacyjny na dedykach

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie dostępnych dedyków.

 

W większości przypadków wybieram OS jaki ma być na serwerze (OVH, Hertzner, datahouse), ale czy ten system jest preinstalowany czy mogę sobie sam zainstalować system jak chce (najbardziej zależy mi na układzie partycji i konfiguracji RAID). Pytałem w BOKach, ale odpowiedzi jednoznacznej nie otrzymałem. Jeśli jest dostęp przez IPMI to zakładam, że nie powinno być problemu z custom installem, ale może się mylę?

 

Wolałbym nie kupować dedyka za 400PLN, tylko po to aby odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie ;).

 

pzdr,

Dentarg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH też możesz wybierać sobie układ partycji oraz czy ma mieć RAID na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@samu, ale przez qemu to chyba w przypadku virtualek?

 

@McAs, na początku? w sensie w jakimś panelu konfiguracyjnym czy przy instalacji przez ipmi po prostu wyklikać?

 

Szczerze mówiąc najchętniej zainstalowałbym Centos'a z kickstarta, ale wtedy ktoś musi włożyć DVD w napęd, chyba że mają instalacje po PXE, wtedy to już nie widzę problemu, ale nigdzie na stronach nie znalazłem takiej informacji :(.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W IPMI masz VirtualMedia, więc możesz sobie zamontować obraz iso z sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ale same partycje/raid jesteś też w stanie zrobić w rescue, już po instalacji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dentarg

 

Podczas wykupywania serwera wybierasz jakąkolwiek dystrybucje. Następnie jak otrzymasz serwer wchodzisz w menager i wybierasz reinstalacje. Przy instalacji dystrybucji konkretnej możesz sobie wybrać jak ma zostać podzielony dysk lub skorzystać z domyślnej dla ovh tablicy partycji. ( oczywiście opis tyczy się tylko i wyłącznie OVH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz

 

I o to właśnie chodziło, człowiekowi się zdaje że IPMI to taka tekstowa konsola, a przecież to ma jeszcze dostęp po www ;).

 

Przy takim dostępie to nie widzę problemu, żeby zainstalować sobie co się chce, chyba że firmy jakoś tną opcje w IPMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tną, po co? to twój serwer, twoja odpowiedzialność, twoje licencje i twoja sprawa co popsujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×