Skocz do zawartości
derwu

Active Nazwa.pl vs VPS OVH

Polecane posty

Witajcie,

 

do tej pory używałem serwera active w nazwa.pl i wszystko było w porządku na potrzeby kilkunastu malutkich i małych stron z bazami danych i kontami pocztowymi. Niestety w nazwa.pl mają ograniczenia na połączenia do serwera IMAP, co przy kilkunastu kontach pocztowych definitywnie uniemożliwiało korzystanie z poczty za pomocą IMAP. Kupiłem inny hosting, gdzie teraz w sumie trzymam tylko konta pocztowe. Chciałbym, aby wszystko było w jednym miejscu.

 

Zastanawiam się nad przejściem i przeniesieniem wszystkiego do OVH na VPS Classic 1 / Classic 2 (http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml) lub dedykowanego Kimsufi KS 2G (mam czas, http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml)

 

Chciałbym się dowiedzieć, który z powyższych serwerów byłby conajmniej tak wydajny jak hosting współdzielony Active w nazwa.pl (czyli wystarczający)?

 

Z góry dzięki.

Edytowano przez derwu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zastanawiales sie nad innymi hostingami? Umiesz to sam skonfigurowac i tym zarzadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś pewnego, stabilnego. Nie szukam małej, polskiej "firemki" z niepewną przyszłością. OVH nie jest koniecznością, ale uważam że świadczą usługi na najwyższym poziomie.

 

Większość hostingów współdzielonych narzuca ograniczenia, których nie mogę zaakceptować.

 

Raczej zdecyduję się na VPS Classic 2 w OVH. Postawię na tym jakiś panel np. Webmin i powinno wypalić. Mam czas na testy, gdyż mam dwa hostingi w tym momencie przez kilka miesięcy jeszcze.

 

Wszelkie uwagi i wątpliwości mile widziane.

Edytowano przez derwu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam czegoś pewnego, stabilnego.

Nijak ma sie to zdanie do kimsufi z 1 dyskiem i supportem wyłącznie poprzez forum.

 

 

Jezeli chcesz mieć spokojne i pewne rozwiązanie to zapraszam do Nas - możemy ci zaoferować VPS o dowolnych parametrach zarówno z samodzielną administracją jak i administracją przez nas ( i Directadmin-em na pokładzie).

Dyski w RAID10, codzienna kopia zapasowa, support poprzez e-mail/telefon/livechat.

 

W przypadku pytan zapraszam do kontaktu na pomoc@biznes-host.pl lub bezpośrednio do mnie na marek@biznes-host.pl - przygotuje ci ofertę pod twoje wymagania i sprawdzisz sobie działanie naszych uslug.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh jest jak... Netia. Moze i ma duzo klientow, moze i dziala, ale nie daj boze zeby cos sie stalo, bo beda naprawiac latami i na odpowiedz bedziesz dlugo czekal...

 

Ja ci polecam biznes-host ale widze ze juz sami sie rozreklamowali.

pomysl tez o tiktalik.com - tylko u nich cena troszke wyzsza... ale za to gwarantowane parametry, pelna wirtualizacja, dyski ssd, sprzet serwerowy i rozliczanie godzinowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nijak ma sie to zdanie do kimsufi z 1 dyskiem i supportem wyłącznie poprzez forum.

 

 

Można kupić dwa kimsufi i robić backup.

 

Co do supportu - po co support? Panel w OVH jest raczej jasny, więc nie wiem czym można zawracać im głowę... no chyba, że sprzęt nie działa - ale to sami wykrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh jest jak... Netia. Moze i ma duzo klientow, moze i dziala, ale nie daj boze zeby cos sie stalo, bo beda naprawiac latami i na odpowiedz bedziesz dlugo czekal...

 

Jak się kupuje kimsufy za kilkanaście zeta, to potem się narzeka. Proste i całkiem logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh jest jak... Netia. Moze i ma duzo klientow, moze i dziala, ale nie daj boze zeby cos sie stalo, bo beda naprawiac latami i na odpowiedz bedziesz dlugo czekal...

 

Obsługuje kilka firm, które posiadają łącza Netii (LLU, CU własne Netii), nie mogę narzekać na pomoc techniczną Netii, wystarczy na infolinii technicznej wyraźnie poprosić o połączenie z drugą linią wsparcia technicznego Netii, tam są już sprawni i rzeczowi ludzie, którzy potrafią rozwiązywac problemy.

 

Dla mnie posiadanie jednego dysku w ofercie kimsufi w ovh nie jest problemem, gdyż można wykupić dwa serwery kimsufi, co zapewnia backup w 100% lub ewentualnie skorzystać z oferty https://backupftp.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×