Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

Nadszedl czas na zaktulizowanie komputera i tradycyjne szukajać niekonwecjonalnych rozwiązań napadła mnie myśł aby zmontować sobie szafę w domu

- W przyszłości będzie mi służyć do hostowania moich projektów (mam opcje na podłączenie światłowodu).

Podszepobowałbym pomocny w podjęciu decyzji

Interesujmie mnie

 

- Ile faktycznie np to: http://www.ebay.co.uk/itm/HP-DL585-G2-4x-Quad-Core-16-Core-32GB-RAM-SATA-SAS-ProLiant-Rack-Server-VMware-/121117300877?pt=UK_Computing_Servers&hash=item1c3327588d

Może faktycznie zużywać prądu, i jakiś sabszy sprzęt np.: http://www.ebay.co.uk/itm/Dell-PowerEdge-SC1425-Dual-Xeon-2x2-8Ghz-64-Bit-6GB-RAM-SATA-Server-1U-Rackmount-/141021464364?pt=UK_Computing_Servers&hash=item20d588c72c

 

- W co warto jeszcze by się zaopatrzyć

-Jak widnows 8 (pomijając że przez licencje nie można wystawić hostingu) działa z takim sprzętem serwerowym

- Czy przy tych wyższych rackach uda mi się włożć jakąś dobrą grafę na standardowym PCIe ?

 

z gory dzieks za podpowiedz.

pozdr.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę jak taki serwer generuje poziom hałasu :) Jak to jest normalne polskie mieszkanie, to współczuję domownikom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być niekonwencjonalne rozwiązanie to polecam zrobienie 'serwera' z starego laptopa. Standardowo pobierają mniej prądu (istotne jeśli ma to działać 24h/dobę) oraz posiadają lepsze karty graficzne niż w typowych serwerach. Hałas jest mniejszy, a i tak można go wyeliminować praktycznie do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop to najgorsze rozwiązanie. Jak chcesz przyoszczędzić i jednocześnie mieć kombajn do zabawy/developerki to raspberry pi proponuję, niecałe 200 zł, a jako mini serwerek sprawdza się świetnie.

 

Jeśli natomiast celujesz wyżej to coś na MINI-ITX bym zaproponował. Można całkiem fajne maszyny złożyć. Poza tym masz jeszcze tradycyjne terminale oraz w ostateczności stacjonarki czy nawet laptopy.

 

To co ty dałeś niedość, że żre prąd to jeszcze jak wyżej przeczytałeś generuje ogrom hałasu. To fajnie, że teraz każdy chce budować serwerownie w domu, ale to naprawdę nie jest dobry pomysł :D. Taki raspberry jest jak znalazł, nawet sam posiadam do developerki, prostych skryptów w bashu/perlu i okresowego sprawdzania serwerów, sprawdzania nowych rozwiązań zanim przetestuję na produkcji czy jako domowy vpn. Nawet nie wiecie ile można upakować w tym raspberry ;). Ale hostowanie na domowym łączu w domowych warunkach produkcji? Nie wiesz na co się porywasz.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie w garażu stoi jeden DELL 1U i jak się dochodzi do drzwi to już go słychać :) A jeszcze lepiej jest jak drugi identyko odpalę. Tylko że u mnie prawie całe piętro jest dla mnie :)

 

 

 

Ale w sumie warto kupić coś lepszego nie koniecznie profesjonalny serwer, ale dobry PieC i zrobić wirtualizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakaś szeroka buda mATX, płyta na 1150 z jakimś xeonem lub zwykłym i5/i7 + jakiś dobry cooler i kompa nie słychać. Do tego dochodzi kwestia że nie szpeci zbyt mocno pomieszczenia w porównaniu do szafki rack :P

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te serwery, które podałeś jako przykład to muzeum już.

 

To już lepiej zmontuj jakiś desktop z E3/i7 - mniej prądu zje, będzie wydajniejsze i nie będzie hałasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop to najgorsze rozwiązanie.

 

To znaczy - konkretne szczegóły? U mnie chodzi taki jako serwer + XBMC już od pewnego czasu i sprawdza się doskonale (ale może o czymś nie wiem i mam nadzieję, że mi to uświadomisz). Z reguły przecież laptopy są energooszczędne, karty grafiki też dają radę, można tako samo zrobić upgrade np. pamięci lub dysku, wydajność na pewno lepsza niż w RasPi. W zasadzie jedyne zalety RasPi nad laptopem to mniejsze zużycie prądu oraz rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To znaczy - konkretne szczegóły? U mnie chodzi taki jako serwer + XBMC już od pewnego czasu i sprawdza się doskonale (ale może o czymś nie wiem i mam nadzieję, że mi to uświadomisz). Z reguły przecież laptopy są energooszczędne, karty grafiki też dają radę, można tako samo zrobić upgrade np. pamięci lub dysku, wydajność na pewno lepsza niż w RasPi. W zasadzie jedyne zalety RasPi nad laptopem to mniejsze zużycie prądu oraz rozmiar.

 

Kupując mini-atx'a, stacjonarkę lub równowartość raspberry PI za taką cenę jaką wydałeś na laptopa osiągam przynajmniej 2-3x większą wydajność niż na lapku. Poza tym mini-atx'y prawie w ogóle prądu nie ciągną, a jeśli ktoś się nastawia na energooszczędność to kupuje energooszczędne podzespoły do tej stacjonarki/mini-atxa i osiąga i mniej prądu i lepszą wydajność.

 

Lapki są budowane w zupełnie innej konwencji. Tracisz przynajmniej 1/4 / 1/3 ceny tego lapka na totalnie zbędną matrycę i inne podzespoły. Ze wszystkich możliwych opcji postawienia serwera laptop wypada najgorzej. Nie mówię, że się nie da czy że jest zły, po prostu na tle tych rozwiązań które podałem wypada najgorzej. Identyczne podzespoły na stacjonarce są do 2-3x bardziej wydajne, a czasem i równowartość prądu ciągną, zależy od reszty bebechów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze Panie bez redundantnego zasilania, UPS oraz redundantnych łączy to NIE MA SENSU

 

weź zrób kolokacje + łącze z 10mb i zdalny dostęp

to wystarczy w zupełności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze Panie bez redundantnego zasilania, UPS oraz redundantnych łączy to NIE MA SENSU

Nie zapomnij o schronie przeciwatomowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Któraś z osob pisala, aby watkotworca zorientowal sie czy aby podloga wytrzyma obciazenie jedna lub dwoma szafami.

 

A tu prosze: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14548144,Pani_Wladzia_zbiera_smieci__Miala_ich_w_M3____24_tony.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt

 

...blok ... M3.... i wytrzymało to 24 tony ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie wierz we wszystko co pismaki napiszą, matury z matematyki nie mieli ;)

Oni zapłacili za kursy oszacowane na tyle zajętości, na bank tyle tego wagowo NIE było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm: wiem wiem (nie wierze) ;) dlatego na koncu mojej wypowiedzi byl usmieszek. Link do artykulu wkleilem bardziej jako ciekawostke niz autentyk.

 

no ale, jak wywiezli gratow na 14 wywrotek...? ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

19 wozów szmat to na pewno cos innego niż np. 19 wozów betonu ;) Swoją drogą patrząc na 3pokojowe mieszkanie i nawet zapakowanie go po sufit szmatami to ja nadal nie widzę tego jako 19 wozów :D Chyba ktoś zrobił w bambusa tę spółdzielnię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro właścicielka była w sanatorium i wywożenie było bez niej to kto udowodni że było 9 wozów zamiast 19 ? :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Spółdzielnia to nadzorowała i ona dostała FV więc zakładam, że to dobrze widziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy widziala.. jesli to byl (bardzo dobry) znajomy prezia to... ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co się śmiejesz ja mam stare szafki z biurka użyte i trochę przerobione na miejsce gdzie jest serwer rack, switch i router i kilka płytek miniitx do testów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że mieszkanie m3 ok 50m2 zawalone na 2m, to daje 100m3. jeden m3 śmieci szacuje się na 250kg, to daje ok 25 ton i tak pewnie szacunkowo to przeliczyli.. licząc na maksa na ile dało się wydoić w dostępnej kubaturze mieszkania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×