Skocz do zawartości

lantan Grzegorz Czerwiński

Firma
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

lantan Grzegorz Czerwiński wygrał w ostatnim dniu 10 Wrzesień 2013

lantan Grzegorz Czerwiński ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Normalna

1 obserwujący

O lantan Grzegorz Czerwiński

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  lantan
 • Imię
  Grzegorz
 • Nazwisko
  Czerwiński

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://lantan.pl

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 1. Windows 10 Kaspersky Intrernet Security 17 problem z cygwin

  Dzięki ! Faktycznie, wymusiłem aktualizację do wersji 2018 i wygląda na to że problem zniknął. Wcześniej odinstalowywałem starą wersję i był problem z licencją, wystarczyło nadinstalować na działającą wersję.
 2. Mam następujący kłopot, może ktoś już to przerabiał. Kaspersky Internet Security 17 w dramatyczny sposób spowalnia działanie jakichkolwiek skryptów bash działających w cygwin, do tego stopnia że muszą go wyłączyć na czas ich działania. Żadne próby dodawania wykluczeń nie dały pozytywnych rezultatów. Czy mogę jeszcze cokolwiek zrobić poza pożegnaniem się z Kaspersky ? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i pomysły na rozwiązanie problemu.
 3. DNS Panel

  Jeśli panel się spodoba to produkcyjnie świetnie to działa na powerdns z postgresem i włączoną replikacją. W takiej konfiguracji można mieć kilka instancji DNS po których wpisy rozchodzą się natychmiast, bardzo fajnie to działa.
 4. DNS Panel

  A Poweradmin ? Używam od dość dawna z power dns i nie miałem z nim żadnych problemów . Tylko nie wiem czy jest tam automatyczna rejestracja , nigdy jej nie potrzebowałem.
 5. [ECO ATMAN] Nie działa

  Przy takim moralnym wsparciu żaden monitoring nie jest im potrzebny ;-) Ilość stron jest wprost proporcjonalna do czasu trwania awarii , jeśli atman nie informuje klientów to próbują oni wymieniać informacje między sobą, myślałem że od tego jest ten dział na forum. To że awaria stałą się taką sensacją to akurat świadczy na plus dla ATMANa , w wielu innych serwerowniach takie sytuacje są na tyle częste że nikt specjalnie się nimi nie przejmuje. ps. Gratuluję wyrozumiałych klientów, niektórzy moi są szybsi od każdego monitoringu i mają głośniejszy alarm ;-) Serwerownia akurat nie potrzebuje do tego monitoringu, wystarczy sprawny telefon. Monitoring zresztą też może dostawać błędne zgłoszenia od sprzętu. Oczywiście ATMAN na pewno ma jakiś monitoring, a tak naprawdę nie wiemy co tam się konkretnie stało. Może faktycznie przesadziłem z tym postem o monitoringu, to forum publiczne a potraktowałem to trochę jak wewnętrzną wymianę informacji.
 6. [ECO ATMAN] Nie działa

  Przydałaby się taki komunikat, kopiowanie klientom postów z forum jest mało profesjonalne ;-)
 7. [ECO ATMAN] Nie działa

  Nie rozumiem, to w ATMANie nie ma żadnego sensownego monitorowania sieci ?. Ja rozumiem że można się tak tłumaczyć kiedy używa się najprostszych niezarządzanych przełączników ale wydawało mi się że serwerownia na tym poziomie nie powinna takich używać. Awaria trwa nadal, 11 godzin to trochę sporo.
 8. [ECO ATMAN] Nie działa

  Wszystkie serwery Eco jakimi się zajmuję w ATMAN leżą od godziny , nie działa panel klienta.
 9. [Wykonam] Audyt konfiguracji / bezpieczeństwa Twojego Serwera

  A tak z ciekawości w jaki sposób potrafisz wytłumaczyć laikowi co to są klucze rsa, jak ma się zalogować na serwer po ssh lub sftp o ile jest włączony i wkleić Twój klucz publiczny gdzie trzeba , zakładając że logowanie po kluczu jest włączone a authorized_keys ma prawidłowe uprawnienia i w ogóle ten plik akurat tak się nazywa ? Zakładając oczywiście brak web klikacza który umożliwia wklejenie klucza po http ( co jest już oczywiście całkowicie bezpieczne) U mnie tego typu próby kończą się zwykle na haśle smsem bo portfel online też jest problematyczny.
 10. Przeniesienie strony na silnik wordpress

  To faktycznie trochę archaiczne, ale nie wiem czy można to zmienić bez robienia grafiki od zera. Właściciel strony zlecenie określił dość prosto, aktualne strony mają zostać przeniesione do czegoś co pozwala na ich łatwą edycję jako blog.
 11. Przeniesienie strony na silnik wordpress

  Zlecę przeniesienie poniższych stron do WordPress. Głównie chodzi oczywiście o stworzenie tematu wordpresowego http://muzycznakraina.com.pl http://www.amadeus-art.pl Budżet jest orientacyjny i oczywiście może zostać skorygowany ofertami ;-) ps. Istotna uwaga, strony mają wyglądać konkretnie tak jak wyglądają a nie być porozciąganym czymś co je lekko przypomina.
 12. Przenosiny serwera + opieka

  Zapraszam : http://lantan.pl/administracja-serwerami/
 13. Dedyki OVH vs So You Start

  Też tak myślałem. Administruję kilkoma serwerami w SYS i pierwsza awaria jaka mi się trafiła, to niestety awaria failover. Blok failover po przełączeniu na drugi serwer nie działał ( problem z routingiem ) . Naprawili szybciutko w dwa tygodnie ;-). Ostatnio dokupiłem 2 adresy do jednego z serwerów, zapłacone , zamówienie zrealizowane, adresów nie ma. Napisałem do supportu, od kilku dni bez echa. Serwery miały działać jako synchronizujące się maszyny i w razie awarii jednego drugi w kilka minut miał przejąć jego rolę... niestety jak widać kilka minut w przypadku SYS może wydłużyć się do 2 tygodni. Pomijając ten "drobiazg" jestem bardzo zadowolony z tych serwerów. Nie jest to jednak oferta dla newralgicznych usług czego samo OVH nie ukrywa.
 14. Ja tak też zwykle robię, niestety pozostawienie takich zaniżonych stawek bez komentarza może spowodować wrażenie że są one rynkowe, bo przecież nikt nie napisał że tak nie jest. Efekt może być taki, że nieobyty klient zobaczy na takim portalu stertę pociesznych ofert za 5zł i pomyśli że takie są średnie stawki. ( nie mam na myśli konkretnie tej oferty ) Nie warto po prostu przesadzać, wystarczy jak jedna czy 2 osoba delikatnie zasugeruje że stawka jest niska a nie od razu temat na kilka stron. Jeśli jakiś wykonawca uważa że oferta jest właściwie wyceniona to przecież nikt nie broni mu o tym też napisać.
 15. [szukam] Administrator Linux

  Zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;-)
×