Skocz do zawartości
Gość patrys

Mzone - debaty różne

Polecane posty

Gość patrys

Tu jest chyba lekkie wprowadzenie w błąd, bo powinno być "Serwery MySQL nad dyskach SSD" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba lekkie wprowadzenie w błąd, bo powinno być "Serwery MySQL nad dyskach SSD" ;)

 

Czemu? Przecież można użyć Dysków SSD jako podstawki dla serwera...

 

kto-bogatemu-zabroni-137422452487.jpg

 

 

Edit: dałem "dyski" z wielkiej litery, bo to chyba jakaś nazwa własna w tym przypadku (tak wynika z grafiki) ;)

 

PS. Zamiast gadżetów, które każdy ma, wystarczyłoby wysyłać koszulki, kubki, czy nawet długopisy - taki prezent daje więcej radości i na pewno buduje lepiej markę firmy.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrys@

Pewnie by tak było, gdybym napisał tak jak Ty, cytuje:

"Serwery MySQL nad dyskach SSD"

Nie mam zielonego pojęcia jak działa serwer MySQL nad dyskiem SSD no, ale to już pewnie wyższa półka ... ;)

 

A tak na poważnie:

 

Nie, nie jest to wprowadzeniem w błąd, wszakże serwer posiada dyski SSD (prawdziwe, nie jakieś samo nazywane jak wspomniał is_wm). Takie zdanie napisane w moim poście powyżej na temat serwera można interpretować wieloznacznie, więc dywagacje na ten temat są moim zdaniem tutaj niepotrzebne.

Jak sam pewnie przeoczyłeś na grafice z cennikiem widać informację, że to bazy danych są obsługiwane przez dyski SSD, takie rozwiązanie stosuje większość firm, to nic nowego.

Te dyski są bardzo drogie, używanie ich jako głównych nie byłoby ekonomiczne np dla serwera Basic ONE za 72 złote brutto na rok.

 

Serwery o których wspomniał is_wm, tylko i wyłącznie z dyskami SSD, są także w naszej ofercie w serwerach PRO, ze względu na cenę i małe zainteresowanie nie są dostępne dla polskiego odbiorcy.

 

Zamiast gadżetów, które każdy ma, wystarczyłoby wysyłać koszulki, kubki, czy nawet długopisy - taki prezent daje więcej radości i na pewno buduje lepiej markę firmy.

 

Długopisy, koszulki i firmowe podkładki pod myszki były wysyłane klientom coś około 2 lat temu. Tak czy inaczej, dziękuję za przypomnienie tego, to faktycznie dobry pomysł i zamówimy takie gadżety dla naszych klientów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Podkładki pod mysz bardzo dobrej jakości :) Moja ma już nieco czasu ale wytrzyma w stanie bardzo dobrym, a potem w dobrym jeszcze kilka lat na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Czepiasz się literówki, a klientów w błąd wprowadzasz, bo jak właśnie napisałeś ich konta nie są na dyskach SSD.

 

"Przedstawiamy ofertę serwerów wirtualnych na dyskach SSD"

Nic nie mówiąc o tekście w banerze o tym zapisie/odczycie danych, klienci mają dane binarnie do baz zapisywać ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czepiasz się literówki, a klientów w błąd wprowadzasz, bo jak właśnie napisałeś ich konta nie są na dyskach SSD.

 

Ja widzę, że to Ty się czepiasz i to specjalnie.

 

Konta w sensie ogólnym, tak trudno Ci to zrozumieć?

 

Gdybyśmy chcieli wprowadzać klientów w błąd (jak sugerujesz), nie pisalibyśmy na stronie, że bazy są na SSD.

 

 

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja się czepiam ?

Nawet w stopce jest " NEW!: Serwery Wirtualne na dyskach SSD"

Zróbcie ofertę tak by przedstawiała rzeczywistość i nikt się nie będzie "czepiał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie skojarzenie... Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ciebie nie znał pewnie bym ci uwierzył.

 

Mogę się zgodzić, że powinno być z dyskami ssd, ale "grzebanie" w tym temacie przez ciebie jest robione złośliwie, wystarczyło wysłać pw, niestety brak ci taktu mój drogi kolego.

Tekst jest ogólny jak większość reklam wyświetlanych w tv ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie przypominam sobie byśmy się znali, a jedynie próbowałem pokazać pewne małe niedomówienie w Waszej ofercie...

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoją konsternację, jednak takich jak to nazwałeś "niedomówień" jest setki w sieci w szczególności w reklamach, jakoś nikt nie ma z tym problemu. Ty oczekujesz, że będziemy specjalnie zmieniali hasła reklamowe dla Ciebie, bo Twoim zdaniem wprowadzają w błąd potencjalnych klientów, wprowadzałyby, gdybyśmy nie mieli informacji na naszej stronie o tym, że tylko bazy danych są zapisywane na SSD.

 

Nie przypominam sobie byśmy się znali,

 

Mam brata w Słupsku, dawno tam nie byłem jednak być może się kiedyś mijaliśmy na ulicy. Z drugiej strony użycie słowa "kolega" do Ciebie było trochę ironiczne, raczej nie przypadlibyśmy sobie do gustu .. ;)

 

Ok, OET

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linoskoczek, Wy Biznes-Host gracie naprawdę nie fair wobec konkurencji, nieładnie. Pamiętaj, że to może działać w dwie strony....

 

Te 30 złotych dotyczy starej oferty, te serwery jeszcze są w sprzedaży, jak zostaną wycofane cena na stronie zostanie zaktualizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mzone, weź na wstrzymanie, linoskoczek nie pracuje w BH - zgłosił we własnym imieniu to co zauważył u Was.

 

Pisałeś do Patrysa o nadinterpretacji, a sam po linku polecającym w stopce dowolnie interpretujesz tak jak Ci wygodniej

 

Czy jak dam sobie w stopce polecam mzone to oznacza, że tam pracuję? ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tgx, On współpracuje z Biznes-Host i otrzymuje za to prowizję, nie udawaj greka teraz.

 

Rozumiem, to ja po współpracuję z Mzone za chwile ;) Dam sobie w stopce "Polecam Mzone", ciekawe czy wtedy inni będą interpretowali moje słowa jako pracownika/współpracownika mzone ;))

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie jest pracownikiem BH, nie pracuje tez na umowę cywilnoprawną, a korzyści jakie otrzymuje ("doładowanie portfela") nie powstaje przychód w rozumieniu przepisów prawa polskiego.

 

Tak byś raz na zawsze zrozumiał: Ludzie polecający usługi firm nie pracują automatycznie dla tych firm, wypowiadają się we własnym imieniu i wiązanie takich wypowiedzi z oficjalnymi wypowiedziami firmy świadczy niekorzystnie o osobie, która dokonuje takiego zestawienia.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh szkoda słów, człowieku wiesz co piszesz? Pytałeś się doradcy podatkowego czy tak Ci się wydaje. Czytałeś coś więcej o przychodach niepieniężnych? Wiesz co się do nich zalicza? Znasz jakaś podstawę prawną? Czy tak piszesz by pisać?

 

 

Masz jakieś wątpliwości dzwon do US, możesz do nich śmiało pisać. Możesz nawet zrobić donos, jesteśmy świeżo po kontroli ;)

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Miałem już nic nie pisać, bo uznałem to za bezcelowe.

 

Proszę ogarnij się Ireneuszu, bo tego się czytać nie da, a co najgorsze mogą to przeczytać przyszli klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irek, cytat z Twojej strony:

Serwery Basic SSD, czyli szybkie, niezawodne serwery na dyskach SSD

 

Serwery wirtualne w wersji Basic SSD (Solid State Drive) są przeznaczone na serwisy z małym lub średnim obciążeniem.

 

Serwery zaopatrzone w dyski SSD posiadają około 10 krotnie szybszy zapis i odczyt danych.

 

Nigdzie nie jest napisane, że tylko mysql jest trzymany na SSD bo ten dopisek przy dysku "MySQL SSD" na pewno tego nie mówi.

 

Jak dla meni jest to ewidentna ściema marketingowa i nie mówienie prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×