Skocz do zawartości
vegan

Jaki tani hosting by wgrać wordpressa 3.4 i założyć bloga?

Polecane posty

Jak na razie to tylko oferta hostinghouse.pl jest dla mnie zadowalająca ze względu na niski koszt. Jak już chcecie polecać ten hosting to mam jedno pytanie. Można im zapłacić przelewem, nie mając konta w innym banku? Rzecz jasna trzeba to zrobić w oparciu o banki podane w wykazie na stronie w prawym dolnym rogu. Głupio jest mi się pytać o takie błahostki, ale po prostu nie chcę mieć do czynienia z czymś takim, że jeszcze trzeba będzie założyć konto, bo wypełnienie blankietu dokonanie przelewu poprzez choćby Bank Millenium może nie przejść, bo takie mogą być wymagania a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie pójdziesz z WP 3.4 będziesz miał prędzej czy później problemy, jak się jakiś wariat zorientuje, że starej, dziurawej wersji skryptu używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogę zainstalować wersję 3.5 (chyba że o wersję 3.6 lepiej się pokusić jeśli taka jest). Skoro takie rzeczy dzieją się a nie inne to w takim razie polecacie Joomlę? Co do przelewu papierkowego to już nie będę się pytał, bo to w sumie dla mnie jest dosyć głupie, ale już taki jestem, że wolę się upewnić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja to 3.5.2.

I nie, nie polecamy Joomli pod bloga, WP będzie wygodniejsze. A z każdym skryptem należy dbać o aktualizacje, czy będzie to WP, Joomla czy jakikolwiek inny.

Przelewy "papierkowe" w tej chwili papierkowe są wyłącznie przy okienku, w momencie opłacenia takowego wprowadzany jest on natychmiast w system elektroniczny. Tylko nie płać na poczcie, a w jakimkolwiek banku - będzie znacznie szybciej i pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wgram nowszą wersję WP niż 3.4.

Takich spraw na poczcie nigdy nie załatwiałem. Jakoś takie przeczucie miałem, aby tak nie robić. Z tych banków, na których wolę polegać, to tylko jeden jest dostępny: Alior Bank. Millenium to drze i to ostro za prowizje potrącane, gdy robi się przelewy. Jak nie ma się u nich konta to 30 zł biorą. Wiem, bo już mogłem aż tyle zabulić, ale się nie zgodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak grzyby po deszczu powstają różne agencje bankowe i parabankowe, gdzie są tanie opłaty i przelewy. A i tak najlepiej po prostu założyć darmowe konto w banku i robić przelewy w pół minuty nie wychodząc z domu, albo np. przez komórkę jadąc na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZObacz sobie biznes-host pakiet start dla klientów indywidulnych za 61 złotych za rok. Jestem ich klientem on 1.5 roku i bardzo zadowolony z ich usług. Jeśli skorzystasz z kodu w mojej sygnaturce to dostaniesz dodatkowo 25% zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz taniego hostingu pod WordPress, to świetnie prezentuje się Blink.pl:

 

1. Dobra cena.

2. Można płacić różnymi formami - poprzez mTransfer i inne szybkie przelewy skąd chcesz, kartą online, przelewem klasycznym...

3. Blink kocha WordPress'a i ma spore wsparcie dla tego CMS'a, popatrz choćby tutaj: http://www.youtube.com/dobryhostingblinkpl - filmy szkoleniowe przede wszystkim o WordPressie.

 

Co do wersji: Jest 3.6 Release Candidate 2 - ale to raczej to testów jeszcze. Do zastosowań produkcyjnych polecam 3.5.2, tak samo jak vegan. Warto zainstalować także plugin Better WP Security albo WordFence oraz wykonanie najważniejszych czynności zabezpieczających, jak na przykład zmiana nazwy konta z "admin" lub "administrator", usunięcie usera od ID=1, parę dodatkowych zabezpieczeń w .htaccess - te pluginy znacznie Ci w tym pomogą i przyda Ci się to bez względu na wybrany hosting.

 

W wyborze dostawcy zwróć też uwagę, ile linii PHP wspiera. Dobrze, aby obsługiwał co najmniej ze dwie - trzy wersje. Spotkałem się z sytuacją, że ktoś miał template do WordPress'a tak zrobiony, że działał TYLKO w PHP 5.3 (a aktualnie najnowszą spotykaną linią jest już 5.5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Artur: jak ktoś ma cokolwiek, co nie współpracuje z nowszymi wersjami PHP to znaczy, że to coś jest do dupy napisane. Sorry, ale wspieranie badziewnie napisanego kodu wg mnie jest nieporozumieniem. Nie spotkałem porządnego skryptu, wtyczki czy czegokolwiek nie działającego na min. 5.4. Ale wynika to z tego, że unikam chłamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v. - zgadzam się z Tobą w pełni. Uzupełnię tylko, że w hostingu mam 13 lat doświadczenia i przekonałem się już, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że korzystają z rozwiązań źle napisanych. Potem mają pretensje do hosterów, że im to nie działa. Dlatego jeśli ktoś nie ma bieżącej orientacji, a tak można wnioskować po chęci instalacji dość starego WP 3.4 - wybór kilku linii PHP może być dodatkowym atutem za daną firmą hostingową.

 

Ja trafiłem w zeszłym tygodniu na Klienta, który właśnie do WP miał szablon, który działał po przestawieniu .htaccess'sem na 5.3, a za nic nie chciał działać na 5.4. Czasem prościej przestawić wersję PHP niż debugować kod, zwłaszcza, jeśli użytkownik korzysta z gotowców i nie ma wiedzy, aby grzebać w skryptach, stąd moja rada.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt z WP jest łatwo obchodzić się w przypadku blogów. Poza tym myślę, że będzie warto skorzystać z pluginów. Prowadzenie mojego blogu będę traktował jako misję. Tematyka będzie dotyczyć czegoś, co obecnie można uznać za świeże i robię to choćby ze względu na to, żeby ludzie nie dali nabierać się na manipulację ze strony tych, co podają się za tych dobrych (ach w sumie to po się tak rozpisałem o tym??).

Co do pozycjonowania to poprzez Google można znaleźć niezbędne wskazówki, aby ułatwić wyszukiwanie innym mojego bloga. Właściwie to mój manifest będzie i tak łatwo znaleźć, gdyż na ten temat nie ma jakiegoś rozbudowanego bloga. Są jakieś pojedyncze strony, lecz jest ich niewiele i dużo treści tam nie ma. W następny weekend zacznę ogarniać te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stronie blink.pl. Z tego co widzę to otrzymuje się bony SEO o wartości nawet do 500 zł. Mniejsza o to co było wcześniej. Na maila mi przyślą co trzeba.

Edytowano przez vegan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto Hekko za 4 dychy - wystarczy. Trzymam na nim kilka wordpressów. Tylko postaraj się zoptymalizować serwis ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

All in One Seo, Related Post, Askimnet - takie najważniejsze pozycje. Pamiętaj o aktualizacjach skryptu - zresztą informacje o tym będą się pojawiały zawsze po zalogowaniu do panelu admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego problemu.

Zastanawiają mnie te kupony rabatowe do 500 zł odnośnie blink,pl. Jak mam teraz wiadomość od nich to widzę jakiś kod i jest napisane, że oni zajmą się reszta. Może to dosyć głupie pytać się o to, ale to jest w sumie możliwość uzyskania rabatu o takiej wielkości? Poszukam jeszcze w Google czegoś więcej na ten temat. Przytoczę fragment:

"Bo zadzwoni koleżanka, przyjdzie listonosz, albo właśnie okaże się, że musisz zrobić przegląd auta, a wtedy pół tysiąca rabatu przejdzie Ci koło nosa. Będzie prosto i miło - klikasz w kod, a my zajmujemy się resztą."

Trochę dziwne to jest dla mnie albo to ja jestem taki niedowiarek. Jaka jest procedura otrzymania tego rabatu? Jak ona mniej więcej wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×