Skocz do zawartości
Wolf

Pingowanie serwera, a odległość od serwerowni

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów,

 

trapi mnie pewne kwestia dotycząca pingowania serwera. Pigowałem IP serwera ultimahost jakiś czas temu i osiągałem 50ms średnio. Pytałem forumowiczów jakie pingi oni osiągają i niektórzy nawet 4ms osiągali!

Ping z Francji nawet lepszy był od mojego! (34ms!)

 

Jak to jest możliwe, że mam taki dziwny ping, nawet mój przyjaciel taki sam ma kiedy inni mają o wiele lepszy? Inna trasa?

 

Z góry dziekuję za odpowiedź na to nurtujące mnie pytanie

Pozdrawiam i życzę miłej nocy

 

Marek K. 'w0lf'

 

ps. woj. lubuskie - neostrada 10mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałeś, to zależy jaką trasą lecą, jakie łącza, jak bardzo są wysycone, przez ile routerków i jak daleko są od serwera jaki pingujesz.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puść sobie tracerta do tego IP i dowiesz się przez jakie routery przechodzi. Jak zobaczysz inne niż polskie to jest źle :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz inne niż polskie to jest źle :D.

Niby dlaczego? Lepszy jest brak widoczności hosta w sieci czy trasa chociażby na około?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy braku widoczności nie wiadomo czy jest PL czy nie, ale na bazie następnego można spekulować (chociaż też może być sytuacja PL => XX => PL), a tak masz prosto na tacy podane, że brzegówka nie stoi w Polsce.

 

Generalnie TP zawsze miała gorsze pingi bo rzadko kto ma do niej styki (co zresztą zostało napisane już wyżej). Tak już niestety jest. Mało która serwerownia w Polsce ma styk z TP bo ceny mają z kosmosu.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Słuchaj to jest jak z polskimi drogami. Tam gdzie masz 1 pas jedzie mniej samochodów w tym samym czasie i wolniej. Tam gdzie masz więcej pasów to jadą szybciej i więcej a po autostradzie lecą jeszcze szybciej i jeszcze więcej (samochód = pakiet czyli to co puszczasz pingiem).

I też zależy od ograniczeń prędkości :)

 

Wszystko zależy jakie drogi są od Ciebie (z komputera) aż do serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz inne niż polskie to jest źle :D.

 

Widać kolejny raz pokazujesz swoją oszałamiającą wiedzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Widać kolejny raz pokazujesz swoją oszałamiającą wiedzę...

 

Rozumiem, że ruch z PL => PL powinien wg. Ciebie iść przez Niemcy czy Czechy. Ok :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że ruch z PL => PL powinien wg. Ciebie iść przez Niemcy czy Czechy. Ok :).

 

Ruch powinien iść najszybszą trasą. Jeśli takowa jest przez niemcy, to nie widze problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze ze najszybsza trasa powinna byc chociaz zblizona do najkrotszej trasy fizycznie, polska, frankfurt, polska taka nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zacofana musiałaby być polska infrastruktura, żeby najkrótsza trasa szła przez Frankfurt czy inną Pragę...

 

Aż specjalnie odpaliłem sobie Google Maps i mówiąc szczerze w żadnym wypadku nie widzę pozytywów, nawet zakładając, że tylko średnio-duże miasta mają bezpośrednie połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia zacofania a kwestia finansowa, nie zawsze najkrótsze trasy są najlepsze z punktu widzenia polityki firmy. Dla wielu zastosowań 20 czy 30 ms więcej nie robi różnicy, a jak to dosia mówi po co przepłacać.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Więc jednak jest różnica, co najwyżej jej nie widać. W przypadku ruchu hostingowego przy obecnym nadużyciu ajaxa co raz bardziej widać długie trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×