Skocz do zawartości
konny1234

Szukam rankingu firm hostingowych

Polecane posty

 

Przecież to był by szczyt głupoty jak by sami siebie promowali na tym forum, dopiero zaczeło by się gadanie jaka to firma zła że sama siebie promuje ;)

Ludzie opinie dodają o firmie i wystarczy.

 

Trafiłeś w sedno :)

To był chyba ich eksperyment. Nabili wam 100 kont z czego większość ma 0 postów i 1 opinie. Klikałem na losowe. Na 15 jedno miało 1 post. Podejrzewam, że reszta podobnie.

 

Wolny rynek ma to do siebie, że jeśli coś jest opłacalne i przynosi korzyści, raczej większość w to inwestuje. Szał był na początku, teraz może jedynie 2 firmy się tym interesują. Dodatkowo w tej branży nie da się mieć 100% pozytywnych opinii, pracując oczywiście uczciwie.

 

Nie mam nic do WHT, do katalogu, do zenboxa. Drażni mnie ten ogłupiający marketing. Coś na poziome Pana Chajzer, co zagląda do domów i mówi jaki proszek jest dobry. Widzę że nie tylko ja mam z tym problem.

 

Niezarejestrowani też mogą dodawać opinie i wtedy są im tworzone nowe konta podlegające weryfikacji email etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po co Tomek bez sensu nagabujesz inne firmy, że mają słać mailing czy wstawiać linki na stronie do WHT ;-)

A co ma piernik do wiatraka. My firmy nie promujemy w opiniach abyś np. Ty nie latał i nie zarzucał że sztucznie pompujemy. Chciałbym to robić, ale bez sensu jest się potem użerać i odpierać fikcyjne zarzuty.

 

To nie ma nic wspólnego z wartością rankingu samego w sobie, inne firmy mogą i powinny to robić we własnym zakresie.

 

Ja już dawno temu przestałem firmy do tego przekonywać, więc nie wiem do czego tu pijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moduł opinie nie działa jak należy, jednak nie można mieć tu pretensji do autorów, takich modułów po prostu nie da się zabezpieczyć przez sztucznymi opiniami. Generalnie zwykli klienci nie mają czasu na dawanie opinii nawet za jakąś zniżkę, jest to zależne od targetu danej firmy.

Młodzi ludzie z forum dają często takie opinie, łatwo można ich przekupić byle promocją za napisanie kilku słów.

 

Druga sprawa, że 80% negatywnych opinii napisanych (nie tylko na WHT) to opinie "rozpieszczonych klientów", którym nie było wolno wszystkiego lub oczekują gruszek na wierzbie.

 

Moim zdaniem dyskusja na temat modułu nie ma tu jednak najmniejszego sensu, jest i jakoś działa, jak ktoś wierzy w 100% pozytywnych opinii dla jakieś firmy to gratuluję.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam wiesz, że większość opini to fake, dobrze wiesz że model ten się nie sprawdza. Gdy inni to mówią udajesz głuchego.

Nie większość tylko mniejszość, opinie są sprawdzane po domenie etc. "Fakowych" wisi w panelu (niezaakceptowanych) kilkaset.

 

Nie mamy i nikt nie ma wpływu na tzw. nieuczciwe opinie, wymuszone, przekupione etc.

 

Jaki by algorytm nie był idealny słabym ogniwem zawsze będzie człowiek.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Każda firma, która moderuje opinie swoje i innych firmach wie, że w każdej sytuacji gdzie domena nie pasuje do konta albo jest inne podejrzenie podejmowana jest akcja.

 

Więc może ranking idealny nie jest ale na pewno opinie są lepiej zweryfikowane niż posty na forum czy inne rankingi.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No i większość osób daje opinie o firmie dopiero jak coś nie działa. Dopóki jest wszystko ok to siedzą cicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek ja się tu zgodzę z Juvenito że "nagabujesz" bo tak jest choćby w tym temacie, poniżej masz swoje wypowiedzi:

FH ma info i na stronie i w panelu klienta o rankingu, plus dają chyba miesiące gratis za wystawienie opinii. Jakby tak ogarnęła się każda firma, no może bez tych miesięcy free bo to może budzić jakieś podejrzenia, to wtedy każda będzie miała 100-200 opinii.


jakby reszta firm się wzięła to by problemu nie było bo by znikł w tłumie jako wartości krańcowe.


jakby inni wzięli się za te normalne praktyki jak mailing do klientów, na stronie, w panelu etc.


Bądźmy poważni, zyski są obopólne, trzeba to widzieć.


Takie życie ;)FH sobie na tym korzysta, Ty nie, wolny rynek.


inne firmy mogą i powinny to robić we własnym zakresie.

Ja już dawno temu przestałem firmy do tego przekonywać, więc nie wiem do czego tu pijesz.



musisz przyznać że trochę żunułą zalatuje a to tylko ten temat :)
ale to Wasz model działania, nic mi do tego, mnie taki sposób reklamy razi i nie stosuję, bo mam wrażenie że druga strona ma mnie za niepełnosprytnego. Może dlatego właśnie po kilku latach działalności jestem w top100 na 32 lokacie dopiero, zamiast w top10, hehe

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart, nawet partnerzy technologiczni nie biorą oficjalnego udziału w top100 więc pod względem ilości domen tez nie jest do końca miarodajny.

 

Odnośnie opinii - spójrzcie na nasze, troche dobrych i troche złych , a nawet w tych dobrych są powytykane błędy ;)

 

Moduł jak wszystko na tym świecie, idealny nie jest ale swoją funkcje (marketingowo-promocyjną) robi,

 

Odnośnie FH - jakby tak robiła każda firma to zamiast ilości opinii mielibyśmy podgląd do ilości klientów ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart gratuluję umiejętności cytowania ;) Ten temat jest pytaniem więc odpowiadam, nie kreuję dyskusji. Widzisz tę "delikatną" różnicę? Pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać.

 

Na złość nam nie robisz że nie chcesz brać udziału w rankingu top100 czy opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale Tomku nie mam zamiaru komuś robić na złość, wypowiedziałem swoją opinię co o tym myślę, a cytaty to taka odpowiedź na to co piszesz a potem zaprzeczasz, hehe, no taka prawda nie da się ukryć, może ja z racji zboczenia zawodowego trochę inaczej odbieram "marketing" no ale na to już nic nie poradzę, ja Ci pokazałem Twoje wypowiedzi tylko z tego tematu, a jest ich więcej tylko proszę Cię nie każ mi szukać po wht, bo jest ich więcej i to są takie właśnie nagabywania, tyle że inaczej wygląda nagabywanie gimbusa że w zamian za opinie na wht dostanie miesiąc gratis hosting, niż nagabywanie właścicieli firm hostingowych aby za możliwość podskoku w rankingu promowały w zamian na stronach firmowych obcą firmę, owszem, jak pisałeś mi wcześniej gdyby to była wspólna korzyść to tak,, ale albo te korzyści trzymacie w tajemnicy albo inni właściciele firm ich nie widzą :)

 

ja nikomu nie robię na złość, jak widzisz w rankingu top100 biorę udział bo widzę jakąś korzyść, googleanalitic pokazuje mi jakieś wejścia z tego a nawet zakupy :) , jak by nie było co kwartał wrzucam paczke domen, ale opinie to już co innego, poza tym jakieś stare miały być usuwane a nadal są.

Dla mnie kilka opinii negatywnych na przestrzeni kilku lat to złoty medal olimpijski, życzę sobie aby tak było dalej i nie mam zamiaru wykonywać żadnych ruchów aby to zmienić,

 

 

PS pare lat tu siedze to wiesz, nauczyłem się cytować, hehe

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest wyjątkowy, poruszyłem tu kwestie, których nie poruszałem od zeszłego roku. Nie pokazuj na siłę, że nagabuję bo tego nie robię, nie zaczepiam i nie zaczepiałem firm bezsensownie. Jak powstawał ranking owszem nawiązałem kontakt z kilkudziesięcioma firmami ale na WHT jedynie r e a g o w a ł e m na kwestie związane z opiniami a nie "nagabywałem". Serio, to jest różnica. EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad morzem ;)

Jeśli naszym to aż dziwne, bo szwagier był nad morzem przez ostatnie dwa tygodnie i pogodę chwalił. Hm, w sumie to jednak linii brzegowej mamy więcej niż 30 km, może dlatego macie rozbieżne zeznania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie nadal jeszcze zimno :/

 

 

Chłopaki, ciepło jest, idźcie na jakiegoś grilla, dupeczki porwać, a nie się po forach spieracie ;)

 

Sorry za OT.

 

 

Zapraszam do mnie. Dzisiaj walnęliśmy grilla i gdyby nie komary to byłby bardzo fajny wieczór, a tak to tylko fajny :)

A i galaretka z soku truskawkowego domowej roboty ze spirytusem palce lizać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat Blink.pl niedawno otrzymał takie wyróżnienie, wiec jestem na bieżąco - faktycznie wiedząc, jak jest przyznawane sądzę, że to wiarygodny mechanizm, z tym, że nie do końca rankingowy. No i sprawdza tylko wybrane kryteria, a przecież te same kryteria nie muszą być ważne dla każdego. Dla audytorów z platnosci-online ważny był czas reakcji, a dla kogoś innego może być kryterium cena 100% i koniec, nie interesuje go nic więcej, żadne wersje PHP, niezawodność, backupy, a z BOK i tak nie planuje korzystać. Wyobrażam sobie też takich Klientów.

 

To Ogicom i jego usługi nie zasłużyły na ten "wspaniały" certyfikat ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten certyfikat jest przyznawany na przedsiębiorcę (podmiot gospodarczy) a nie na markę. Nikt nie mówi, że jest "wspaniały", ma po prostu jedną zaletę - jasno jest powiedziane, jak wygląda proces certyfikacji i co dokładnie jest sprawdzane. Dla kogoś, kto kieruje się podobnymi kryteriami - może być wiarygodnym potwierdzeniem, że te kryteria są spełniane. Certyfikat potwierdza tylko tyle, ile wynika z opisu jego wystawcy (o ile ufasz wystawcy, na tym zazwyczaj opiera się mechanizm certyfikacji).

 

Osobiście wymagałbym od hostera jeszcze spełnienia paru innych elementów, gdybym miał dawać swój osobisty certyfikat.

I tak wracamy do konkluzji, że nie ma idealnego sposobu oceny/rankingowania/certyfikowania hosterów. Jak to zwykle w ocenach wielokryterialnych.

 

Tak na marginesie: Można było przewidzieć, że w tym wątku NIE padnie jedna idealna odpowiedź, której nikt później nie zakwestionuje. Ciekawe, czy autor pytania czuje się usatysfakcjonowany tą dyskusją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie. Dzisiaj walnęliśmy grilla i gdyby nie komary to byłby bardzo fajny wieczór, a tak to tylko fajny :)

A i galaretka z soku truskawkowego domowej roboty ze spirytusem palce lizać :)

Z Wrocławia do Sulejówka? Wbiję w takim razie do Ciebie na 2 tygodnie :P Pod warunkiem, że pokażesz pomnik Marszałka z córkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×