Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Kodowanie znaków - krzaki.

Polecane posty

Gość
Witam,


Mam pewny problem, z kodowaniem znaków Polskich na stronie internetowej. Zrobiłem aktualizację z wersji IP.Board 2.3 do 3.4.5 i wszystko przebiegło pomyślnie. Po upgrade, pierwszym moim zadaniem jakie miałem wykonać, było zainstalowanie spolszczenie - wyskoczył błąd "error 500". Postanowiłem na forum w ACP zmienić kodowanie z iso-9.... na UTF-8 i po zmianie, spolszczenie wgrało się bez problemu, lecz to nie wszystko. Po wgraniu spolszczenia, na forum jest masakrycznie dużo krzaków (tak jak na poniższym obrazku). Czy wie ktoś może, co z tym fantem zrobić?


99362310183590499064.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

właśnie i w tym problem, ponieważ nie mam wpisu o kodowaniu w pliku config_global.php o kodowaniu.

 

Powinien znajdować się wpis, np: charset: UTF-8 (a go nie mam),

 

 

Mój cały config

 

 

93838352988742028416.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to mnie zainteresowało

 

zainstalowanie spolszczenie - wyskoczył błąd "error 500".

ustaw a acp wszystko jak było usuń spolszczenie jak przy wgrywaniu wali ci 500 to wgraj modułami nie całe na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sam szablon ma jakie kodowanie? Żeby było poprawne kodowanie musisz spełniać kilka warunków:

- w szablonie musi być ustawiony charset=utf-8

- plik musi być zapisany w utf-8

- tabele w bazie muszą mieć utf8_polish_ci

- po połączeniu z bazą trzeba wykonać zapytanie: mysql_query("set names 'utf8'");

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po zapytaniu z bazą danych:

 

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'mysql_query("set names 'utf8'")' at line 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zapytanie SQL zostało wykonane pomyślnie ( Wykonanie zapytania trwało 0.0008 sekund(y) )

 

Związku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu minusach i żądaniu pomocy, czego oczekujesz?

 

Instalacja IPB jest raczej banalna, nakierowaliśmy Cię gdzie masz szukać. Jeśli sobie nie radzisz, zleć komuś.

W ogóle nie wiem dlaczego dałeś te zapytanie. IPB na pewno jest wykonuje, jednak może być błędne. Doczytaj w dokumentacji. Zaloguj się do phpmyadmin i zobacz czy tam nie ma błędów w kodowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×