Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kszyhues

SquirrelMail | Error connecting to IMAP server: localhost

Polecane posty

Witam.

 

Posiadam hosting WWW na Biznes-Host.pl (pakiet START dla klientów indywidualnych). Podpiąłem sobie domenę *.pl, którą również zamówiłem w wyżej wymienionym hostingu.

Następnie stworzyłem konto pocztowe nazwa@domena.pl.

 

Problem pojawił się, kiedy chciałem zalogować się na swoje konto, żeby sprawdzić zawartość skrzynki (wcześniej wysłałem sobie email'a na swój nowy adres).

Problem polega na tym, że nie mogę zalogować się na swoje konto.

 

Oto, co dostaję po wpisaniu loginu oraz hasła

 

emailsqui_nxwqnsn.jpg

 

 

Spróbowałem też wersji alternatywnej. Tym razem skorzystałem z Roundcube Webmail.

Oto, co mi wyskakuje po wpisaniu loginu oraz hasła

 

emailroun_nxwqnsr.jpg

 

Od razu uprzedzam, że podałem prawidłowy login oraz hasło. Nie ma takiej możliwości, że dałem gdzieś spację lub też wielkość liter w haśle się nie zgadza.

Wałkowałem ten temat przez pół dnia z uprzejmym Panem z Pomocy Technicznej serwisu Biznes-Host.pl ale problemu nie rozwiązaliśmy.

 

Co dziwne, u wyżej wymienionego Pana logowanie na konto pocztowe działa. Na to samo konto, na które ja nie mogę się zalogować.

 

Próbowałem różnych sposobów. Korzystałem z różnych przeglądarek (Chrome, Firefox, Opera, a nawet IE), próbowałem zalogować się na dwóch komputerach (ten sam adres IP). Czyściłem pamięć cache, uruchamiałem ponownie komputer, wyłączyłem firewalla oraz antywirusa.

Do głowy wpadały mi różne dziwne pomysły. Zastanawiałem się nawet nad chmodami do poszczególnych katalogów na serwerze, ale skoro Pan z pomocy technicznej się zalogował to chmody powinny być w porządku.

Wszystko co zrobiłem, nie skutkowało.

 

Zwracam się do Was, drodzy użytkownicy WHT, z prośbą o pomoc. Co może być przyczyną tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komunikat wskazuje na brak połączenia z serwisem imap (localhost), tu chyba będzie główny punkt zaczepienia. Jedyne co mi do głowy przychodzi na pierwszą myśl, to problemy squirrelmail z php 5.4 i 5.5.

 

 

ANNOUNCE: PHP 5.4 & 5.5 Compatibility
May 30, 2013 by Paul Lesniewski

PHP 5.4 and PHP 5.5 compatibility fixes are live in our nightly snapshots, and we strongly encourage those who'd like to help test or those who are having problems with version 1.4.22 to download a snapshot and report any problems.
ANNOUNCE: PHP 5.4 Compatibility
Dec 01, 2012 by Paul Lesniewski
With the recent release of PHP version 5.4, some community members have helped identify some small issues which we've fixed and made available in our daily snapshot packages located on our downloads page. Especially if you use the Mail Fetch plugin and want to upgrade to PHP 5.4, you should download one of our snapshot packages.

UPDATE:If you are running SquirrelMail under PHP 5.4, please help test and refine the patches found here. There is one patch for each of the two SquirrelMail SVN snapshot versions available on our downloads page.

 

Ciekawe czy Pan z supportu łaczył się lokalnie czy zdalnie weryfikując działanie usługi?

Edytowano przez mmmm21 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mmmm21, dziękuję za chęć pomocy.

 

Kilka minut przed napisaniem przez Ciebie posta dostałem wiadomość, że problem jednak tkwił po ich stronie i usługa już działa poprawnie.

 

Faktycznie, śmiga jak ta lala. Problem rozwiązany.

Edytowano przez kszyhues (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×