Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniektme

Książka - tworzenie stron internetowych

Polecane posty

Chciałbym Was prosić o polecenie książki, bądź bloga, gdzie można dowiedzieć się o tworzeniu stron internetowych. Nie mam tu na myśli nauki kodowania, bo to mam za sobą ;) Chciałbym się skupić na typografii, doborze czcionek, kolorów, czy też logicznym układzie strony. Mam już projekt ćwiczeniowy w głowie, ale chciałbym go zrobić "zgodnie ze sztuką". Mile widziane jakieś nowe wydania (2012-2013), bo jednak 2 lata w Internecie to szmat czasu, więc fajnie byłoby mieć aktualną wiedzę.

 

Preferowana książka w języku polskim, ale jeśli nie ma tłumaczenia to też nie będzie to jakiś dużym problemem.

Edytowano przez maniektme (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Książki musisz skreślić bo jak sam zauważyłeś 2 lata w necie to szmat czasu, a zanim do polszy dojdzie do przetłumaczenia czegoś to na ogół jest już nieaktualne ;)

 

Zacznij czytać tutaj: http://www.smashingmagazine.com/

 

//edit

ps. oczywiście chodziło mi o POLSKIE wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Smashing są ok, ale tyłka nie urywa. Idealne na wprowadzenie.

Nie powiedziałbym, że jest jedna konkretna książka, czy nawet 5, to raczej jest tak, że czyta się 2-3 o typografii, 2-3 o kolorze i kompozycji, 2-3 o tym, o tamtym i po roku, dwóch, lekturze takich 15 książek i jeszcze do tego blogi + YT + dłubać samemu masz wiedzę, że matriks się wyłania : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew w temacie. Nie uważam, że przeczytanie kilku książek zastąpi wiedzę praktyczną, ale od czegoś trzeba zacząć. Warto wiedzieć co się robi źle, a co dobrze. Wystawianie stron do oceny to też nie jest rozwiązanie, bądź zżynanie z innych projektów :) Lepiej doczytać jakie panują normy i wzorce, a później starać się robić to po swojemu, ale zgodnie z jakąś odpowiednia konwencją. Po przejrzeniu Smashingmagazine widzę, że to dobry punkt zaczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×