Skocz do zawartości
karamy24

[Szukam] Zarządzanie hostingiem www (darmowe odpowiedniki)

Polecane posty

Witam. Mam pytanie wielokrotnie pojawiające się na forum, jednakże określane wieloma różnymi opisami.

Polecam zrobić jakiś dział, gdzie ludzie będą mogli znaleźć konkretne informacje.

 

Szukam darmowych odpowiedników DirectAdmin'a i cPanel'u.

 

Polecane w sieci i na forum:

- ISP Config,

- ISP CP Omega,

- OpenPanel,

- Webmin,

- WebPanel.

 

Chciałbym dowiedzieć się, których z tych paneli jest Waszym zdaniem najlepszy, osobno pod względem:

- funkcjonalności,

- intuicyjności,

- bezpieczeństwa.

 

Chciałbym również Waszą ostateczną opinie na temat tychże paneli - podsumowanie : który byście wybrali.

Potrzebuje panel do użytku prywatnego - brak działalności i sprzedaży, więc nie musi on być aż nadto przepakowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ispCP Omega jest wymarły i już nie wróci na 100%.

Zastąpiły go panele Easyscp i i-MSCP.

Osobiście korzystam z tego drugiego i bardzo sobie chwalę, support jest pomocny i cały czas panel jest rozwijany.

 

Korzystam także z Virtualmina, również nie narzekam, choć jeśli masz taki panel dać klientom to nie polecam, bo nie należy do "intuicyjnych" dla przeciętnego laika, w przeciwieństwie do i-MSCP.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ocenie wizualnej bardzo intuicyjny wydaje mi się Easyscp, jednakże względem funkcjonalności chyba i-MSCP. Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

OpenPanel jest fajny, ale mam tylko problem z limitowaniem transferu użytkownikom (ciągle pokazuje 0/0) poza tym jest bardzo prosty i łatwy w zarządzaniu jak się zna podstawy działania np. DNS, MySQL czy FTP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ja mam przy EHCP, ISPCP OMEGA, OpenPanel, Kloxo i Webmin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Webmin - raczej dla bardziej obytych z systemem Linux

OpenPanel - bardzo prosty panel, który nie powinien przysporzyć jakichś problemów. Prosta konfiguracja zarówno przez przeglądarkę jak i przez ssh. Istnieje bardzo dużo HowTo na stronie producenta co jak skonfigurować i jak zarządzać.

ISPCP Omega - kiedyś używałem i bardzo prosty panel, ale nie przypadła mi jego struktura resellera i usera. Za pierwszym razem kilka razy nie powiodła mi się instalacja (coś było zawsze nie tak) :)

 

Polecam ci kupić na miesiąc jakiś najtańszy VPS i po instalować każdy po kolei i się pobawić nimi.

 

P.S. OpenPanel i Webmin się nie gryzą u mnie i na jednym VPSie mam jedno i drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ze swojej strony śmiało polecam i-MSCP, panel jest bezproblemowy, support działa jak należy, panel jest cały czas rozwijany i posiada coraz bardziej przydatne funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zpanel. Instalacja prosta jak drut i masz w pełni działający serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Co możesz o nich powiedzieć? Który twoim zdaniem jest najlepszy i dlaczego?; )

EHCP - łatwo się go instaluje, jest przyjemny w zarządzaniu, autoinstalator skryptów jest zawarty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ispCP Omega jest wymarły i już nie wróci na 100%.

Zastąpiły go panele Easyscp i i-MSCP.

Osobiście korzystam z tego drugiego i bardzo sobie chwalę, support jest pomocny i cały czas panel jest rozwijany.

 

Korzystam także z Virtualmina, również nie narzekam, choć jeśli masz taki panel dać klientom to nie polecam, bo nie należy do "intuicyjnych" dla przeciętnego laika, w przeciwieństwie do i-MSCP.

 

Ze swojej strony śmiało polecam i-MSCP, panel jest bezproblemowy, support działa jak należy, panel jest cały czas rozwijany i posiada coraz bardziej przydatne funkcje.

 

2 razy z rzędu? Próbowałeś pisać, gdzie popadnie? :> i-MSCP jest trochę ubogi. Support jak support - podstawa. Głównym atutem ma być optymalizacja i intuicyjność, a tym akurat nie wyróżnia się ten panel.

 

EHCP - łatwo się go instaluje, jest przyjemny w zarządzaniu, autoinstalator skryptów jest zawarty :)

 

Do tego gotowe repo na Ubuntu = totalnie łatwa instalacja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

2 razy z rzędu? Próbowałeś pisać, gdzie popadnie? :> i-MSCP jest trochę ubogi. Support jak support - podstawa. Głównym atutem ma być optymalizacja i intuicyjność, a tym akurat nie wyróżnia się ten panel.

Raczej nie jestem nowy i nie mam takiej potrzeby :)

 

Z czym jest Twoim zdaniem ubogi? Czego mu brakuje?

 

Jeśli chodzi zaś o support i-MSCP to wiem z doświadczenia, że support posuwa się do naprawy krytycznych błędów za pośrednictwem teamspeaka na którym jest uruchomiona konsola serwerowa, nie spotkałem się nigdzie indziej z taką postawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa wybrałbym Webmina. Jeśli ma to być panel dla Ciebie, a nie userów to Webmin z jego potężnym wachlarzem modułów, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych naprawdę daje radę. Owszem, do resellera się nie nadaje, tak samo jak do jakiegoś zaawansowanego zarządzania vhostami apache'a czy limitowaniem zasobów, ale do administracji serwerem jako root - jest super. W szczególności dzięki temu, że nawet trzecie firmy np. od firewalla CSF'a piszą na niego nieoficjalne moduły, które baaardzo się przydają.

 

Jeśli nastawiasz się na typowego resellera czy userów z grubsza to zainteresowałbym się na Twoim miejscu OpenPanel/zPanel. Miałem z nimi styczność i są całkiem fajnymi rozwiązaniami. Najlepiej potestuj wszystkie wyżej wymienione i sam oceń.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Przed Directadminem korzystałem z Webadmina jedynie go polecam.

Panel jest prosty i nie sprawia większych problemów.

Odnośnie Kloxo to dla mnie karą jest go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podali wyżej:

i-MSCP

 

Zerknij na stronie i na demo - na pewno ci sie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kloxo - świetny panel i intuicyjna obsługa, imho porównywalny z DA

Virtualmin - miałem do czynienia z kilkoma panelami, z niektórymi na bardzo krótki okres czasu, virtualmin jest ponad moje oczekiwania i nie zamierzam go zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Webmin z tego co widzę posiada spore możliwości, ale przeraża mnie ilość tych funkcji i dostęp do praktycznie całego systemu.

 

Potrzebuje czegoś prostego pod sam hosting www - tworzenie baz danych, kont ftp z panelu, nadawanie subdomen i to właściwie wszystko..

 

Macie pomysł? Któryś z wyżej wymienionych paneli posiada to i nie daje takiego dostępu do samego systemu?

 

Edytowane :

 

Pomyślałem o Kloxo - warto?

Edytowano przez karamy24 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×