Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

nie jest problem w samym zachowaniu superhosta jako konretnego przypadku, lecz problemem jest klimat biznesu (corporate governance), ktory poprzez dzialania, ktore musialy sie skonczyc jak sie skonczyly (ceny dumpingowe) uniemozliwily na przestrzeni ostatnich miesiecy powstanie rentownego biznesu o podobnym profilu ( np. przez polityke dumpingowych cen SD). To niestety jest karygodne w biznesie i prowadzi do pogorszenia sytuacji i w dlugim okresie nie zyskuje na tym nikt. Nie zyskaly SD, ba wrecz stracily! Nie zyskaly inne firmy, gdyz klimat do zalozenia biznesu byl niesprzyjajacy (SD psuly rynek), nie zyskali uzytkownicy, bo wlasnie maja problem co zrobic...

Ciekaw jestem kiedy "wielcy managerowie" innych firm "otworza umysly" i zauwaza problemy tego typu nekajace rynek hostingowy juz od lat...pewnie nie szybko, bo przeciez produkty jednorodne, kanaly podobne bezposrednie... plasowanie praktycznie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkopali się? To ich problem.

No ich. No i dolozyli sie do lacza dla klienta. A teraz, zmieniaja warunki - i maja do tego swiete prawo - z racji tego, ze nie ma zadnej lojalki z ustalonymi warunkami.

 

Wiesz, ja nie chce tutaj bronic Superhostu, sami mi troche podpadli (jak tak sobie podliczylem to stracilem na nich z 1000 zl przez klasyczna "spychologie" problemu w ich wykonaniu), ale trzeba na ten problem spojrzec z dystansu.

[ciach]

Ciekaw jestem kiedy "wielcy managerowie" innych firm "otworza umysly" i zauwaza problemy tego typu nekajace rynek hostingowy juz od lat...

Blah. Ladnie napisane Jarek ale spojrz na to z innej strony. Superhost byl pierwsza firma w Polsce, ktora postanowila wejsc na rynek tanich serwerow dedykowanych. Caly myk polega na tym, ze nie zarabiasz na sprzedazy pieciu serwerow a 50. Liczy sie efekt skali. Cos takiego oferuje na przyklad Leaseweb w Europie (bierzesz od niego kolokacje np. 5Mbit i za 1Mbit placisz _tylko_ 10 euro). Wiem, ze sie chlopaki starali, podeszli do tego w sposob nienajgorszy (zdalny reboot, KVMoverIP, za jakis czas wlasny AS, itd.). Mozna powiedziec, ze byli pionierami. Wiec nie mam osobiscie do nich zalu, ze nie udalo im sie dokladnie wyliczyc biznesplanu (przy zalozeniu, ze w ogole taki istnial). :(

Widac, ze cala problem ich troche przerosl (nonstop brak serwerow do sprzedazy, brak mozliwosci wejscia do ich "serwerowni", itp.). Ale coz, nie popelnia bledow ten kto nic nie robi :(

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i maja do tego swiete prawo

 

Oprócz prawa istnieje coś takiego jak dobre obyczaje, oraz rzeczy w stylu "wypada/nie wypada" lub "tak się nie robi". Co z tego, że było zgodnie z prawem skoro firmie nie można już ufać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, biorąc pod uwagę, że wcześniej deklarowali działania na dobro Klienta, teraz "odwrócili kota ogonem" i "Szanowni Państwo, nie nasza wina, coś się Pani Jadzi źle wykalkulowało - musicie płacić"

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... SD jest to do wybaczenia bo wiadomo ze to musialo sie kiedys skonczyc. Tylko mozna miec pretensje o to ze ceny 99 lub 999 dozywotnio nie byly okreslone jako promocja.

 

Bo co maja teraz zrobic firmy ktore przystosowaly ceny swoich uslug do cen w SD. Ogolnie sa w lipnej sytuacji bo pewnie teraz traca caly swoj zysk(nie mowie ze tak byc musi:P).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moga podniesc ceny. W tym przypadku hcyba domyslam sie o ktora firme chodzi i ceny maja niskie, wiec spokojnie moga je podniesc.

 

// Edit:

 

ale mi sie to tez nie podoba, Bo zastanawialem sie nad serwerem tam i Premium byl dla mnie jedna z najwazniejszych rzeczy. A WDC od 3 dni nie potrafi odpisac i z nich chyba bede musial zrezygnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Usluga Premium Traffic o ktorej mowa jest usluga bardzo "mloda" i korzysta z niej

bardzo niewielka czastka klientow, na 150 serwerow zaledwie kilku..

a z tej czastki na tyle ile mi wiadomo tylko dla Pana "Nicela" nowa cena (+99 zl netto

per mbit mies) stanowi problem. Wiec defakto cala dyskusja rozbija sie o jednego klienta:)

Do takiej dyskusji oczywiscie mamy wszyscy prawo, ale skala problemu zostala

bardzo wyolbrzymiona.

 

Premium traffic dziala od niedawna i jest naturalnym iz cena nowej uslugi moze podlegac

pewnym kalibracjom, to ze tym razem wyszlo niekorzystnie dla klienta, my rowniez ubolewamy.

Prosze przesledzic zmiany w ofercie od poczatku roku, znakomita wiekszosc byla na

korzysc klientow.

 

Cen dumpingowych nie stosowalismy i nie stosujemy.

 

Pozdrawiam serdecznie, zyczac milego weekendu, Aleksander Mach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cen dumpingowych nie stosowalismy i nie stosujemy.

 

w takim razie macie b.dobre ceny za ile sprzedalibyscie 30mbps z tpsa ( wezme od reki w Waszej siedzibie na ul.dyrekcyjnej w Gdansku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Usluga Premium Traffic o ktorej mowa jest usluga bardzo "mloda" i korzysta z niej

bardzo niewielka czastka klientow, na 150 serwerow zaledwie kilku..

a z tej czastki na tyle ile mi wiadomo tylko dla Pana "Nicela" nowa cena (+99 zl netto

per mbit mies) stanowi problem. Wiec defakto cala dyskusja rozbija sie o jednego klienta:)

Do takiej dyskusji oczywiscie mamy wszyscy prawo, ale skala problemu zostala

bardzo wyolbrzymiona.

 

Premium traffic dziala od niedawna i jest naturalnym iz cena nowej uslugi moze podlegac

pewnym kalibracjom, to ze tym razem wyszlo niekorzystnie dla klienta, my rowniez ubolewamy.

Prosze przesledzic zmiany w ofercie od poczatku roku, znakomita wiekszosc byla na

korzysc klientow.

 

Cen dumpingowych nie stosowalismy i nie stosujemy.

 

Pozdrawiam serdecznie, zyczac milego weekendu, Aleksander Mach.

 

Witam,

 

Tak jak wcześniej napisałem, ceny i zarazem aktualna oferta Premium Traffic nie jest dla mnie problemem (ceny owszem atrakcyjne - wreszcie znikają lossy z Premium Trafficu). W tym temacie poruszam tylko mój przypadek, opinię i zachowanie firmy.

 

Premium Traffic nie wiem czy jest takie młode... Posiadam od początku dnia wykupienia pierwszego serwera, czyli na oko 4 miesiące.

 

Co do zmian, to MUSIELIŚCIE jakieś wprowadzać na korzyść Klientów, bo nie jeden Klient stracił na Was przez częste awarie od początku roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

>w takim razie macie b.dobre ceny za ile sprzedalibyscie 30mbps z tpsa

> ( wezme od reki w Waszej siedzibie na ul.dyrekcyjnej w Gdansku)?

 

Prosze rzucic okiem na: http://serwerydedykowane.pl/lacza.php

Tutaj znajdzie Pan podstawowa oferte oraz liste punktow styku z ktorych moze Pan odebrac lacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem 2 dziwne pady - dziwne bo ping byl

wczoraj byl trzeci podczas ktorego udalo mi sie wbic na shella

oto co zobaczylem ;(

 

top - 21:21:10 up 1 day, 11 min, 1 user, load average: 94.37, 128.41, 133.42

Tasks: 397 total, 1 running, 396 sleeping, 0 stopped, 0 zombie

Cpu(s): 4.3% us, 3.0% sy, 0.0% ni, 0.0% id, 92.7% wa, 0.0% hi, 0.0% si

Mem: 507788k total, 506912k used, 876k free, 592k buffers

Swap: 1020024k total, 984708k used, 35316k free, 10664k cached

 

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND

26905 apache 16 0 28812 6784 1520 D 1.0 1.3 0:00.56 httpd

28023 admin 17 0 2532 1148 760 R 1.0 0.2 0:00.11 top

27171 apache 17 0 27868 6104 1472 D 0.7 1.2 0:00.62 httpd

27181 apache 17 0 27612 5584 1432 S 0.7 1.1 0:00.49 httpd

41 root 15 0 0 0 0 D 0.3 0.0 1:26.93 kswapd0

18657 apache 15 0 37020 6332 1508 D 0.3 1.2 0:33.09 httpd

26765 apache 17 0 32456 5964 1504 D 0.3 1.2 0:01.09 httpd

26792 apache 16 0 30192 5824 1496 D 0.3 1.1 0:00.80 httpd

26918 apache 16 0 26624 4800 1528 D 0.3 0.9 0:00.63 httpd

26923 apache 16 0 27864 5364 1504 D 0.3 1.1 0:00.39 httpd

26975 apache 16 0 28204 6040 1512 D 0.3 1.2 0:00.75 httpd

27184 apache 16 0 28880 6468 1496 D 0.3 1.3 0:00.67 httpd

27189 apache 17 0 28480 6428 1484 D 0.3 1.3 0:00.31 httpd

27273 apache 15 0 27768 5072 1524 S 0.3 1.0 0:00.52 httpd

to chyba ram wiec dokupilem ( 35.38PLN poszlo... :) ) a co wy o tym myslicie?

 

i mam ogloszenie przy okazji:

szukam kogos kto by sie opiekowal moja maszynka (wczesniej robil to kuzyn ale braknie mu czasu)

do zrobienia zostal spamassasin (wrzucenie paczek i "naumienie" go) i trzymanie reki na pulsie

chetnych na prv prosze z propozycja cenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialem 2 dziwne pady - dziwne bo ping byl

wczoraj byl trzeci podczas ktorego udalo mi sie wbic na shella

oto co zobaczylem ;(

 

top - 21:21:10 up 1 day, 11 min, 1 user, load average: 94.37, 128.41, 133.42

Tasks: 397 total, 1 running, 396 sleeping, 0 stopped, 0 zombie

Cpu(s): 4.3% us, 3.0% sy, 0.0% ni, 0.0% id, 92.7% wa, 0.0% hi, 0.0% si

Mem: 507788k total, 506912k used, 876k free, 592k buffers

Swap: 1020024k total, 984708k used, 35316k free, 10664k cached

 

to chyba ram wiec dokupilem ( 35.38PLN poszlo... :) ) a co wy o tym myslicie?

 

ja osobiscie mysle, ze sie troche pospieszyles z tym ramem. w linuxie praktycznie zawsze pokazuje, ze pamiec jest zajeta, bo to rozne bufory (np dysku) zajmuja pamiec, ale gdy jest potrzebna to sie znajduje.

A 512MB i 1GB swapa to sporo i raczej tu nie ma problemu.

 

Raczej powinienes sprawdzic logi apacha, tudziez php, i zobaczyc co w nich jest - tj co sie dzialo w momencie padu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeleciałem dzisiaj z 200 stron postów o kilku hostingach zagranicznych i polskich i mam straszny mętlik w głowie.

 

Chciałbym wykupic do 2 miesięcy dedyka w miare taniego na rozwijający sie serwis (torrent.pl 2500-300 UU / 3500 - 5000 PI / dzien), przez ponad poltora roku bylem klientem webd i w sumie złego slowa powiedzieć nie moge, przeniosłem sie na dreamhost'a ale perlowe skrypty tam chodza jakby nie mogły, zainteresowałem sie wiec leasweb'em, host europe i SD, po przeczytaniu całego watku o SD jestem zainteresowany. Mógłbym prośić o opinie ludzi, którzy nie maja lacz premium i korzystają juz od jakiegos czasu z ich usług, z tego co widziałem w wątku sie wypowiedziało moze 3-5 osob. Jak to teraz wyglada?

 

Nie zalezy mi zbytnio na pingach, serwis jest 85% statyczny, ale dojdą crawlery, ktore beda chodzic non stop na serwerze i pobierać dane z kilku(nastu) serwisow wiec maszyna musi miec troche mocy, lacze 1,5TB powinno starczyc, najwyzej pozniej drugi by doszedł na bazę.

 

Dodam ze jestem zadowolonym klientem ThePlanet od wielu lat, tam mam serwisy na stany a ten głównie ma byc na polske, nie mówiąc ze koszt jest prawie dwukrotny (pomijając roznice w jakości :) usług)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesli moge cos dodac od nas. Jesli chcecie Panstwo sprawdzic jakosc swiadczonych

przez nas uslug, SLA lacz, obslugi dzialu technicznego, zapraszamy do skorzystania

z bezplatnego 2-tygodniowego testu dowolnego serwera dostepnego w ofercie.

 

Po zlozeniu zamowienia na serwer, nalezy przeslac do dzialu handlwoego prosbe o

testowe uruchominie uslugi.

 

Pozdrawiam, Alek

509326209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LB a czy SD zezwoli na taki content?

bo jesli chodzi o zwykle lacze to ja na chello mam od 25 do 7ms :]

 

Tzn jaki? Nie mam zamiaru trzymac torrentow na serwerze i ich udostepniac, jedynie puszczac roboty, ktore je wyszukuja (a raczej strony opisowe do nich) i pozniej umieszczac je w wyszukiwarce, to chyba nie jest zabronione prawnie? Samo linkowanie do torrentow z tego co sie orientowalem takze nie, ale nie chce nadwyrezac niczyjego zaufania i kusic losu ;).

 

Moze samo SD sie wypowie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby masz racje choc ja uwazam inaczej - zakazane jest rozpowszechnianie, a udostepnianie linkow to po prostu wspoludzial w bezprawnym rozpowszechnianiu dziel chronionych prawami autorskimi

ale mniejsza z tym - z jakiegos powodu ISP nie zgadzaja sie na hostowanie serwisow warezowych

najlepiej niech sie wypowie SD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My nigdy nie ingerujemy w serwery uzytkownikow i ich content.

Dzialamy tylko na zyczenie Policji/Prokuratury.

Jesli tresci sa zgodne z polskim prawem, nie ma zadnego problemu.

 

 

Przy okazji mamy pewna prosbe, otoz wczoraj w nocy w jednym z magazynow

skradziono 3 nowe (nie uzywane) serwery (2 x Dual Core Xeon z 6 dyskami SCSII kazdy),

warte po kilkanascie tysiecy per sztuka. Jesli ktokolwiek spotkalby sie z oferta dotyczaca

tege typu sprzetu, czeka nagroda i nasza dozgonna wdziecznosc, moze byc rowniez

anonimowy donos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

My nigdy nie ingerujemy w serwery uzytkownikow i ich content.

Dzialamy tylko na zyczenie Policji/Prokuratury.

Jesli tresci sa zgodne z polskim prawem, nie ma zadnego problemu.

 

Tak to jest oczywiste, serwis taki ma byc z zalozenia.

 

Przy okazji mamy pewna prosbe, otoz wczoraj w nocy w jednym z magazynow

skradziono 3 nowe (nie uzywane) serwery (2 x Dual Core Xeon z 6 dyskami SCSII kazdy),

warte po kilkanascie tysiecy per sztuka. Jesli ktokolwiek spotkalby sie z oferta dotyczaca

tege typu sprzetu, czeka nagroda i nasza dozgonna wdziecznosc, moze byc rowniez

anonimowy donos:)

 

Podajcie wiecej informacji (marka sprzetu, wielkosc obudowy, Ghz prockow itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

ramze5 daj spokój, teraz kradną wszędzie i na potęgę.

Jak chcesz się przyp* to ponarzekaj, że maja pingi do tyłka albo słaby support...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką serwerową maszynę ciężko będzie opchnąć w całości pewnie ją rozdrobnią i sprzedadzą w kawałkach. Ja bym pilnował na allegro i podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba przepadło... nie wiem czy w ogóle jest możliwe namierzenie takich części... tylko widocznie ktoś wiedział skąd ukraść i co ukraść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×