Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Trudny wybór ultrabook'a.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, niestety mój dotychczasowy laptop MSI GE 60 spisuje się bardzo dobrze, ale jest zbyt nieporęczny, trudno jest mi się z nim poruszać :/ Pomyślałem trochę wpadłem na pomysł kupienia małego sprzętu do 3699 zł max, ważne aby był wystarczająco mobilny. Ostatnio wpadłem na tą reklamę:

http://youtu.be/aquqJABJWzw

Co sądzicie o tym sprzęcie? (Acer Aspire P)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze 2 miesiące, wchodzi nowa linia procesorów Intela. Będą jeszcze bardziej energooszczędne (część ultrabooków będzie na chłodzeniu pasywnym nawet) z o wiele wiele wydajniejszą kartą graficzną niż obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... też chcę kupić Ultrabook-a, ale postanowiłem poczekać na nową serie, która powinna być już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

No i zastanów się też czy ultrabook jest Ci naprawdę potrzebny, pod kwestią wydajności rzecz jasna. Zawsze wydajnościowo stacjonarki będą stały wyżej, a jeśli nastawiasz się na mobilność i nie masz jakiś wygórowanych wymagań odnośnie zaawansowanej grafiki/wydajności w grach to bez problemu taki do 1,5k starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro każą Ci czekać to poczekaj.

Ja tylko powiem, że siostra i mama mają ultrabooki Samsunga za około 3 tysiące i obie są bardzo zadowolone. Bardzo poręczne, nie nagrzewają się, leciuteńkie, ale dużo więcej z nich wykrzeszesz niż z netbooków. Jak dużo pracujesz w nasłonecznionych miejscach to koniecznie weź matową matrycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.

 

No i zastanów się też czy ultrabook jest Ci naprawdę potrzebny, pod kwestią wydajności rzecz jasna. Zawsze wydajnościowo stacjonarki będą stały wyżej, a jeśli nastawiasz się na mobilność i nie masz jakiś wygórowanych wymagań odnośnie zaawansowanej grafiki/wydajności w grach to bez problemu taki do 1,5k starczy.

 

Jeśli chodzi o wydajność, to może mieć znaczenie niekoniecznie z powodu gier. Ja na przykład do pracy wykorzystuje maszyny wirtualne. Na każdy projekt mam osobną, więc jak potrzebuje na przykład popracować poza domem itd. to tylko zgrywam ze stacjonarki obraz maszyny i mogę pracować już na laptopie, bez żadnych przerw na instalowanie czegokolwiek. No ale właśnie do tego potrzeba sporo RAM i dobrego cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Dobrze, więc poczekam z kilka miesięcy :) Sprzęt nie musi być jakoś bardzo wydajny, teraz nie mam czasu na gry :/ Jednakże jeśli gram to na stacjonarnym gdzie mam wszelkie wygody. Kiedyś muszę skończyć Fallouta 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj tak jak mówią... nawet jak nie będziesz miał kasy na takie z nowszym procesorem, to zaoszczędzisz kupując z procesorem starszej(tej co teraz jest) generacji - po prostu ceny tego sprzętu spadną - a przynajmniej powinny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×