Skocz do zawartości
Meyer

2 łącza 1x TP i 1x Netia, da się to połączyć ?

Polecane posty

Witam, Panowie mam pytano np. jak bym kupił sobie 1 łącze z TP i drugie z Netii dało by radę z tych 2 zrobić jedno? 10 Mbps + 10 Mbps = 20 Mbps? Tak się właśnie nad tym zastanawiam i chciałbym otrzymać konkretną odpowiedź a wiem, że na tym forum mogę ją otrzymać :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w sensie że możesz mieć dwa łącza i korzystać z obydwu w sieci lokalnej równoważąc obciążenie

zerknij np tu http://bromirski.net/docs/translations/lartc-pl.html#LARTC.RPDB.MULTIPLE-LINKS

 

Czy da się zsumować to dla pojedyńczego połączenia i pobierać plik z prędkością 2 łączy, bez acceleratorów raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z acceleratorem to nie jest pojedyncze połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby udało ci się to zrobić tak jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich łącz nie zsumujesz. Możesz sobie zrobić domowy loadbalancing na nich, ruch z części kompów wypychać wybranym łączem, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich łącz nie zsumujesz

 

A jakie zsumujesz?

 

BGP jeszcze trudniej bo o ile tutaj wiesz że jak puścisz łączem A to wróci A, jak puścisz B to wróci B, to w bgp wpływ na trasę powrotną masz ograniczony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych. Miałem na myśli, że jego kombinacji nie zrobi tak jak chce. Poza tym weź pod uwagę, że kolega ma adsle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie sumowanie jest możliwe tylko w przypadku kiedy masz dwa łącza od jednego dostawcy i po obu stronach są odpowiednio skonfigurowane switche i routery, nieosiągalne w przypadku ADSL czy podobnych zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×