Skocz do zawartości
HaPe

Pierwsza polska firma hostingowa

Polecane posty

Prostujemy: Strony utrzymywaliśmy od 1997 r. - pierwsza firma postała w 1998 r., (u-net), od 1999 r. mamy już normalne civ.pl, zmieniamy nazwę na konta.pl, w 2004 r. kupujemy Progreso.pl od znajomych (mały hosting, strony www). Od 2005 r. zmieniamy po raz trzeci i nasze problemy z identyfikacją kończą się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się widzę nie zająknął o molochach polskiego internetu, w których - obok serwowania treści - startowały dodatkowe usługi, w tym katalogi stron i konta pocztowe. W tym drugim przypadku jak najbardziej zalicza się to do hostingu.

Przed 2000r. największe firmy działające w branży IT udostępniały już pewne usługi w sieci.

I choć nie pomnę wszystkich, a dokładnych dat już w ogóle, to onet (Optimus) był również jednym z pierwszych - bodaj 97-98r.

Do tego interia (Comarch) i hoga (Wasko) z bodaj pierwszym tak znanym katalogiem stron www - obydwa startujące z kontami pocztowymi. Wasko oferowało w pewnym sensie usługi hostingowe (w innej postaci niż je znamy teraz) w latach 90tych, a jego spółki(czy marki) zależne zajmowały się stricte hostingiem, choć miało to już miejsce na przełomie i w latach 2000.

 

 

Z upragnieniem czekam na dzień w którym Google przestanie być internetowym monopolistą. Chociaż moim zdaniem długa do tego jeszcze droga.

 

Zacznij od siebie. Ciekawych wyszukiwarek powstało już kilka. Im więcej będą miały użytkowników, tym większe dla nich perspektywy finansowania i dalszego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jedną z pierwszych firm hostingowych, o której nikt nie wspomniał i ogólnie jest o nich strasznie cicho (nie mam pojęcia czy jeszcze działają?) jest http://www.ceti.pl/, w której to firmie ja prywatnie miałem swój pierwszy hosting (hostowałem tam gdzieś w '96 stronę gielda.com.pl, która była jednym z pierwszych polskich stron / portali ogłoszeniowych :-)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×