Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nvu

Dziwny dźwięk z komputera

Polecane posty

Cześć,

 

Czy wie ktoś może, co może powodować dziwne piski dochodzące z okolic płyty głównej/ramu albo cpu, przypominają dźwięk jak kiedyś łączący się modem ?

Obecnie występują bardzo często od jakiś 2 dni, i nie wiem co się szykuje do wymiany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasilacz albo płyta.
Czasem też piszczy GPU - ale jak mówisz że piszczy tam to pewnie cewki zasilania na płycie lub niesie się dźwięk od zasilacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odliczać już jej ostatnie dni ? jest jeszcze na gwarancji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Ale jest to jeden długi dźwięk, czy jakaś sekwencja? Sprawdź kto jest producentem BIOSU i sprawdź w jego manualu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też powiedzieć kiedy te dzwięki komputer wydaje? Czy podczas obciążenia, czy cały czas, czy jeśli obciążasz mocno procesor, czy kartę graficzną, czy wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź najpierw zasilacz. Odłącz go od płyty głównej i zewrzyj zielony z czarnym na kostce od płyty głównej i zobacz jak wystartuje czy to jego wina :) Mam u siebie jeden zasilacz który kupiłem za 5zł na dawcę i on jak się uruchamia to tak jak byś samochód wkręcał na obroty, albo by samolot startował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedy chce, dziwne jak film oglądam to często jest ten dźwięk, podczas grania w gre już nie więc nie do końca pod obciążeniem. Dla pewności odkurze dzisiaj jeszcze go całego, teraz np gram i nie piszczy a jak przeglądałem normalnie internet to non stop. Trochę dziwna sprawa. Dźwięk nie wygląda na biosowy, piszczy przerywa potem znowu ale w różnych tonacjach. Coś jak łączenie się kiedyś modemu :)

Edytowano przez nvu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obserwuj obciążenie procesora - odpal menadżera, zminimalizuj i patrz na ikonkę na pasku zadań - będziesz widział czy procesor jest teraz obciążony czy nie. Wg mnie to nadal coś z sekcją zasilania procesora lub zasilacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Albo zobacz czy to może nie wentylator któryś się kończy i łożysko się sypie. Odpal film i spróbuj na chwilę zatrzymać wentylatorek każdy po kolei. Przez kilka sekund nic nie powinno się stać aczkolwiek to trochę może być hardcorowy test hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wentylatorem to robiłem, ale tak na szybko, zaraz się za to wezme odkurze go całego i będę leciał z testami po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już myślałem, że znalazłem problem, zdjąłem bude zacząłem odkurzać i sprawdzałem po kolei każdy element. I jeden z wentylatorów był wyraźnie gorący - dodatkowy na górze obudowy. Wszystkie pozostałe były zimne, odkurzyłem i przy włączaniu faktycznie "tyrkotał" więc go wyjąłem a przy wyjmowaniu czarna chmurka dymu uniosła się do góry :P Już się cieszyłem, ale... piszczenie jest nadal :( teraz robię po kolei testu CPU/HDD/GPU mam SSD i pamiętam, że po odpaleniu softa samsunga i przy teście zawsze tak piszczało więc zaraz to sprawdze.

 

Went aż od temp sam się rozłożył https://www.dropbox.com/s/hdkog6ehxi5cdag/DSC_0149.jpg

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale problem piszczenia nadal :P pod obciążeniem CPU nie piszczy, pod obciążeniem GPU też nie, pod obciążeniem HDD również nie, piszczy kiedy chce. Dźwiek jakby wychodził ze środka płyty głównej - gdzieś po środku, wątpie, że to zasilacz. Główna w sumie nie jest topowej półki Asrock P67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A zobacz czy nie masz wybrzuszeń na kondensatorach niby one nie piszczą, ale mogą powodować różne nieprzyjemne problemy. Zobacz też czy głośniczek na płycie głównej jest dobrze wczepiony (jak jest luźny to może o coś dotykać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze głośniczek to nie, bo ja przy kompie nic nie ruszałem nagle tak się zaczeło dziać. Kondesatorki zobacze, myślę czy oddawać na gwarancje czy do znajomego magika. Bo zworki można wymienić jak coś ? czy wymiana płyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz na gwarancję zawsze lepiej oddać, ale znając szczęście to odpalą zobaczą że OK i odeślą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że to ASrock ponoć u nich się sporo czeka dla tego myślę, czy do magika nie oddać:) i chyba tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje sytuacje, bo przypomniałem sobie, że kiedyś miałem tutaj skoki napięcia. O dziwo, albo się nie wsluchuje albo od 2-3 dni już pisków nie ma. Zobaczymy co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×