Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Borówa

Rekord dla subdomeny

Polecane posty

Cześć, posiadam wykupioną domenę w AZ.pl i przypisane do niej adresy DNS hostingu na którym jest podpięta - host247.pl.

 

Chciałbym stworzyć subdomenę z rekordem A na wskazany przez mnie adres IP.

Lecz pojawia się problem, support host247 nie może wykonać tej akcji bo "Domena nie jest przez nas rejestrowana. Proszę przekierowania robić z poziomu ustawień u rejestratora.", zaś aby działać w ogóle ze strony AZ musiałbym ustawić dla domeny ich domyślne DNS'y.

 

Kiedyś korzystałem z innego hostingu i także miałem domenę w AZ, ale wtedy nie było żadnego problemu by ustawić rekord dla subdomeny w panelu hostingu, tu jest inaczej.

 

Jakieś propozycje?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekordy w strefie DNS ustawia się u operatora którego serwery DNS wskazałeś dla domeny. Jeśli to host247.pl to tam powinni Ci dać możliwość edycji strefy podpiętych domen. Jeśli nie dają takiej możliwości, to pozostaje Ci skorzystać z serwerów DNS rejestratora domeny i u niego ustawić strefę DNS (rekordy).

 

99% hostingów z którymi się spotkałem dawało możliwość edycji strefy DNS domen, które u nich podpinałem. Trafiłeś na niezłego "rodzynka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają różne udziwnienia. Z tego co pamiętam to w OVH w standardowym planie (darmowym) nie można robić subdomen dla subdomen, nie wiem czy obecnie wciąż tak jest bo już od dawna uciekam z defaultowym dns'ów ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×