Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Oreo

Informacja o polityce prywatności ciasteczka - skrypt

Polecane posty

Cześć wszystkim,

nie wiem, czy w odpowiednim miejscu piszę, ale potrzebuję "na wczoraj" skrypt z tzw. popupem z informacją o użyciu ciasteczek, ponieważ obawiam się o karę, jaką może nadać mi odpowiednia instytucja. :)

Za pomoc dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz posiadać żadnej informacji w popup na stronie głównej, wystarczy odpowiedni wpis w polityce prywatności. Zrobił się taki szum i wysyp na stronach z niewiadomego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale korzystnie jest mieć taki komunikacik, żeby nie zagrażać sobie w razie czegoś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Wyślij mi pustego maila na team(at)sixwishlist.com podeślę tobie taki skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Da sie jakoś te przypominajki w pisdu zablokować ? Na pół monitora 22 calowego się gówna pokazują, da sie je posłać precz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da sie jakoś te przypominajki w pisdu zablokować ? Na pół monitora 22 calowego się gówna pokazują, da sie je posłać precz ?

 

Raczej nie, bo niektórzy je wstrzykują za pomocą JS, inni zaś prosto do kodu dodają - ewentualnie jakiś plugin do Greasemonkey, to by Ci wyłapywał text, ale to chyba za dużo zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ja dodałem reguły do ablocka kasujące to gó* i trochę pomagają ale:

- nie wszystko tym wytniesz

- czasami (rzadko) powoduje to brak możliwości skorzystania ze strony (po* kogoś mocno).

 

http://lubieciasteczka.net/

 

Zawsze coś, mniej wkurzenia na kretynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popup wcale nie musi być agresywny, na Blink.pl zrobiliśmy dość dyskretny.

 

@Pitu - Raczej nie wystarczy opisanie tego w regulaminie, ale po wejściu na stronę musi być informacja, gdzie takie informacje mogą się znajdować. Spójrzcie, co dokładnie mówi znowelizowany art. 173 prawa telekomunikacyjnego: (http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445)

 

 

 

(...) Abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny,

łatwy i zrozumiały, o:

a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,

b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;

 

Słowo bezpośrednio oznacza, że nie może być wymagane zgadywanie, że może w regulaminie, albo polityce prywatności znajduje się stosowna informacja. Musi to zostać bezpośrednio pokazane na stronie, na którą trafia użytkownik. A że może to być dowolna podstrona serwisu, to faktycznie nagłowek. stopka lub warstwa z popupem wydają się odpowiednie.

 

Inna sprawa, że przepis jest na tyle nowy, że trudno jeszcze powiedzieć, w jaki sposób będzie egzekwowany. Być może urzędnicy podejdą bardzo zdroworozsądkowo do tematu. Zresztą jakby nie spojrzeć - dobrze przygotowana polityka prywatności czy regulamin jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a wprost przeciwnie - przyczyniają się do wzrostu wiarygodności serwisu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale korzystnie jest mieć taki komunikacik, żeby nie zagrażać sobie w razie czegoś. :)

 

Naprawdę Polacy już są tak zastraszeni przez to faszystowskie państwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle przy takich zmianach w prawie znajdzie się grono firm które wyłapują strony przedsiębiorstw (najcześciej mniejszych), dzwonią i przedstawiają sprawę w taki sposób, że osoba przy słuchawce się przestraszy i zgodzi się na umieszczenie takiej informacji za sporą sumkę.

 

No cóż. Jak kogoś do tej pory nie interesowały ciasteczka tak teraz wątpie aby się to zmieniło. Do tego całego bajzlu doszły tylko narzekania ludzi ("niekomputerowych") na te komunikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Abonent lub użytkownik końcowy zostanie uprzednio bezpośrednio poinformowany w sposób jednoznaczny,

łatwy i zrozumiały, o:

a) celu przechowywania i uzyskiwania dostępu do tej informacji,

b) możliwości określenia przez niego warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do tej informacji za pomocą ustawień oprogramowania zainstalowanego w wykorzystywanym przez niego telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym lub konfiguracji usługi;

 

 

No to sprawdźmy

 

telnet blink.pl 80

Trying 93.157.102.211...

Connected to blink.pl.

Escape character is '^]'.

HEAD / HTTP/1.1

Host: www.blink.pl

 

HTTP/1.1 200 OK

Date: Fri, 12 Apr 2013 23:20:10 GMT

Server: Apache

X-Powered-By: PHP/5.2.6-1+lenny13

Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT

Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0

Pragma: no-cache

X-Pingback: http://www.blink.pl/xmlrpc.php

Set-Cookie: PHPSESSID=06ef503c2a47f285ff000cd6b5c00556; path=/

Content-Type: text/html; charset=UTF-8

 

 

Ledwo otworzyłem stronę a cookies już siedzi u mnie w przeglądarce,a więc "uprzednio bezpośrednio poinformowany" nie zostałem.

 

Nie ma też zastosowania:

 

3. Warunków, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się, jeżeli przechowywanie lub uzyskanie dostępu do informacji,

o której mowa w ust. 1, jest konieczne do:

1) wykonania transmisji komunikatu za pośrednictwem publicznej sieci telekomunikacyjnej;

 

Czy jest konieczne umieszczenie pliku u mnie żeby wysłać mi komunikat?

 

Już jak tak bardzo kombinujecie to włączcie sesję dopiero po akceptacji przez użytkownika lub powiadomieniu go.

 

 

Swoją drogą czemu tych popupów nie ma na porządnych serwisach? ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja, czy moje zapytanie i przesłanie cookies sesyjnego było "dostarczania usługi świadczonej drogą elektroniczną, żądanej przez abonenta lub użytkownika końcowego" ?

 

Co to w takim razie za usługa była?

 

 

Jeżeli była to usług udostępnienia treści to o czym w ogóle jest mowa? ;) Każde wpisanie w przeglądarkę adresu jest "żądaniem"

 

Za dużo pola na dowolną interpretację i później tworzą się takie lasy popupów...

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest interpretacja samego ministerstwa. "Obowiązek pozyskania zgody oraz przedstawienia stosownych informacji nie ma zastosowania w sytuacji, w której usługa została zażądana przez użytkownika i jest to niezbędne dla wykonania usługi. (...) Z obowiązku pozyskania zgody użytkownika zwolnione będą ciasteczka niezbędne (konieczne do poruszania się po serwisie) i wydajnościowe (służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony) oraz funkcjonalne (służące do "zapamiętania" preferencji użytkownika)- o ile w przypadku tych ostatnich, nie będą służyć do badania zachowania użytkownika." Widać, że nie wszyscy czytali, stąd polska sieć wygląda teraz tak jak wygląda...

 

To pisał jakiś kretyn.

 

(...)służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony(...)

 

(...)o ile w przypadku tych ostatnich, nie będą służyć do badania zachowania użytkownika(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Oreo

Możesz skorzystać z darmowego skryptu informującego o cookies na http://CiasteczkowaPolityka.pl nie wyświetla on reklam, a sam skrypt możesz uruchamiać z zewnętrznego serwera lub umieścić u siebie.

dodatkowo umożliwia zmianę kolorów bez ingerencji w kod skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×