Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Dodanie kilka GB do partycji C, da się?

Polecane posty

Witam, otóż chciałbym sobie dodać kilka GB do partycji C ponieważ zostało mi jakieś 100 MB, zrobił bym chętnie reinstal systemu, ale niestety żona gdzieś upchnęła płytkę z oryginalnym Windows'em i nie możemy jej znaleźć heh. No i mam pytanie do was czy da się coś takiego wykonać, zabrać z innej i dołożyć do C ? :) System to Windows XP

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Partition Magic takie cuda kiedyś potrafił.

Pamiętaj o backupie, bo różne rzeczy mogą się zadziać po drodze.

Zawsze możesz też pobrać ISO oryginalnej płytki i użyć Twojego klucza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem, że klucza też nie mam bo był na pudełku a właśnie nie mam tego pudełka wraz z płytką.

Czytam właśnie opinie o tym programie i ludzie piszą, że ten program już nie jest wspierany i są z nim problemy i ogólnie nie polecają. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja przed takimi zabawami ci tylko polecę wykonać kopię bezpieczeństwa wrażliwych danych :)

 

Najlepiej obraz dysku programem Northon Ghost na jakiś dysk zewnętrzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz też pobrać ISO oryginalnej płytki i użyć Twojego klucza :)

Właśnie tu jest paradoks - nie można.

Walczyłem już o to z Microsoftem i Samsungiem, krótko opiszę swoją sprawę:

 

Mam na laptopie naklejkę z oryginalną licencją Win XP Professional.

Laptopa nabyłem z pustym, sformatowanym dyskiem (bez partycji recovery).

Po ściągnięciu obrazu i próbie instalacji wyskoczył błąd, że klucz jest niepoprawny. Zadzwoniłem do MS, żeby mi to potwierdzili - klucz okazał się prawidłowy. Konsultant powiedział, że nie wie jak wszedłem w posiadanie obrazu płyty (oczywiście kupiony na torrentach ;) ), ale muszę mieć płytę zgodną z kodem.

Spytałem jak taką płytę uzyskać - ano już się nie da. MS skończyło produkcję płytek bodajże w 2010 r. i nie mają już takich na stanie. Jedyną opcją było znalezienie obrazu płyty o magicznym znaczniku "R02". Znacznik płyty można odczytać z kodu licencyjnego.

 

Śmiało użyj Partition Magic, jeszcze nie zdarzył mi się żaden fail z nim. W przyrodzie nic nie ginie.. Jak coś spaprasz, zawsze można odzyskać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Śmiało użyj Partition Magic, jeszcze nie zdarzył mi się żaden fail z nim. W przyrodzie nic nie ginie.. Jak coś spaprasz, zawsze można odzyskać :P

 

 

A czy taka zabawa w odzyskiwanie jest Twoim zdaniem lepsza niż zrobienie backupu danych?

 

Chyba szybciej będzie z powrotem skopiować dane lub przywrócić obraz dysku niż zabawę w odzyskiwanie danych, gdzie nie masz gwarancji odzyskania ich w 100% i że po odzyskaniu uda ci się otworzyć dany plik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dane są ważne, powinno się je duplikować niezależnie czy robimy zmiany w partycjach czy nie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mój komputer jak dasz ppm zarządzaj to wejdziesz znajdziesz usługę zarządzanie dyskami, spróbuj stamtąd czy da radę rozszerzyć ;)

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest paradoks - nie można.

Można, można bez problemu pobrać z netu obraz płyty i używać go jako kopię zapasową. Jak klucz nie działa to szukasz innego release, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seba, ile ja już release'ów przejżałem.. :)
Straciłem cierpliwość do sprawdzania zgodności klucza z płytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucz = licencja. Co prawda istnieje zasada, że klucz idzie w parze z płytą tak jak mówił pracownik MS. Jednak jeśli wersja się zgadza to nie ma żadnego powodu, dla którego nie mógłbyś zainstalować systemu będąc w posiadaniu klucza z innej płyty. Z tego co wiem tylko w xp występują takie historie (wszystkie z dziesiątek vist i 7 jakie zainstalowałem zgadzały się niezależnie od płyty wraz z pełną aktywacją) więc śmiało próbuj do skutku. Jeśli żadna wersja z torrentów Ci nie zadziała to po prostu pożycz od kogoś kto ma oryginalną - musi działać pod warunkiem że zgadza się wersja (klucz home = home, klucz professional = professional).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inferno, ja to wszystko wiem bro..
Winshity wyższe od XP faktycznie nie mają już takich rewelacji - nie ma korelacji klucza z płytą.

Mam kilkanaście oryginalnych płytek, ale nic mi po nich.. Klucz jest pod Angielską płytkę z oznaczeniem R02.
Jak już przestałem liczyć ilość prób instalacji (z różnych płytek) to straciłem cierpliwość i wgrałem pierwszego lepszego pirata..

To jest właśnie smutne - mam licencję za którą zapłaciłem, więc kurna chcę mieć LEGALNY system..
Za to kocham MS <_<

 

PS. Normalnie pracuję na Debianie, Windows potrzebny mi tylko na imprezy :)

EDIT: Odchodzimy od tematu, przepraszam za offtop..

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Miałem lepszą akcję z Officem :)

 

Miałem licencję z oryginalną płytką na 3 stanowiska z tego co pamiętam. Ale traf chciał że 2 razy system zdechł i format leciał a raz dysk i przy 4 próbie instalacji wyskakiwał błąd przy licencji. Od razu mail do supportu Microsoftu i moje wielkie zdziwienie jak przemiła Pani stwierdziła że aby licencja działała dalej muszę wyrejestrować ją z systemu (oczywiście tego systemu już dawno nie było dzięki formatowi) i w tedy mogę ponownie jej użyć. Jeżeli tego nie zrobię muszę zakupić nową licencję... :)

 

No geniusze wymyślają coś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Avatat jak chcesz, to Ci przehandluję XP-ka za jakieś grosze, heh.

 

Kamikadze która edycja?

Z Officem to w ogóle teraz pojechali z cenami... jakieś licencje na rok, jakieś zmiany kompa co 90 dni, a kasa po prostu żenująca. Mam nadzieję, że to spowoduje, że świat będzie przechodził na LO/OO...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się milutko rozmawia, to kontynuuję :D
Co do wyrejestrowania - pewna osoba zmienia stację do renderingu na lepszą, ale.. Chce zachować soft na obu komputerach.
3Ds Max (albo VRay) musi zostać wyrejestrowany z poprzedniego komputera, by mógł zadziałać na kolejnym. Jako, że żaden komputer nie jest podłączony do Internetu, planuję następujący manewr:
- kopia dysku 1:1 komputera nr. 1
- wyrejestrowanie licencji z komputera nr. 1 (podłączenie do Internetu)

- instalacja softu i rejestracja na komputerze nr. 2 (podłączenie do Internetu)
- przywrócenie kopii dysku na komputer nr. 1

 

Sponsi, mam jakieś licki na XP Pro, ale nie chce mi się już robić reinstalki i naklejać tej śmiesznej naklejeczki..

Pytanie - czemu świat nie chce przechodzić na LO/OO? Ja korzystam z tego od zawsze, wszystkim znajomym to pakuję i nikt nigdy nie narzekał.. Ludziska się dziwili, że można mieć "Office'a" za darmo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Miałem Office Home and Student 2007. Mam nawet jeszcze gdzieś płytke i pudełko wsadzone do reklamówki ze starymi CDrkami i DVD :D

 

edit: o ile dobrze pamiętam :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mój komputer jak dasz ppm zarządzaj to wejdziesz znajdziesz usługę zarządzanie dyskami, spróbuj stamtąd czy da radę rozszerzyć

Działa ale w win 7 (może też vista) - w xp jeszcze nie było takiej opcji

 

o właśnie w tym problem, że klucza też nie mam bo był na pudełku a właśnie nie mam tego pudełka wraz z płytką.

 

google: winkeyfinder - pierwsza pozycja, jak otworzysz program to jak wół wyskakuje na środku klucz ;)

 

avatat - zainstaluj jakąkolwiek kopię xp z jakiegokolwiek klucza i podmień go na swój tym programem co napisałem linijkę wyżej ;) Nie wiem czy to się "kłóci" z polityką MS ale powinno zadziałać...

 

 

 

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, zapewne jestes starszy, ale za "AvataR" dostaniesz po lapach :P

 

Pierwsze co zrobilem to probowalem opcji podmianki klucza - nie przechodzi procesu aktywacji poprawnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Avatat, ostatnio miałem xls-a z 280 liniami, 10 kolumn... pod Libre ledwo działał, w Ekselu superpłynnie... to są chwile, gdy jednak sobie odpowiadam na to pytanie : /

ale fakt, gdyby tak więcej dofinansować komercyjnymi wdrożeniami LO/OO, to za 2-3 lata to by było bardzo cacy. Zresztą dla podstawowych zadań już jest.

 

To tak jak z Linuksem, albo sterownikami Intela... Windozę robią kupę lat, robią dla szerszego grona, tak samo nVidia/AMD sterowniki optymalizuję, Intel od raczej niedawna. Tak to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×