Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cad0s

Porównanie Ofert

Polecane posty

Witam mam dla was prośbę mam zamiar wykupić sobie serwer dedykowany. Porównuję dwie ofery firm oraz ich ofertę.

 

Serwer miał być pod serwery gier minecraft, counter-strike i TeamSpeak 3

 


Tychy24.pl

Procesor Intel Core i5 Quad Core 3.4 GHz
Wątki 4
Pamięc RAM 16 GB DDR3
Dyski 2x1 TB
Łącze: 100 Mb/s
Wirtualizacja tak
Adresy IP: 5
Cena: 246 brutto ( 200 zł netto)

Kimsufi:

Procesor: Intel i3 2130
Rdzenie 2
Watki 4
Częstoliwość: 3.4+ GHz
RAM: 16 GB
Dyski: 2x 1 TB
Łacze: 100 Mbps
Adresy: 1
Cena: 196,79 Brutto

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nad czym tu myśleć? Moim zdaniem ani jedna ani druga...

Tychy24 podobno są bardzo awaryjne ( z tego co wyczytałem ), a kimsufi to francja wiec serwer CS będą mialy gorszy ping a co za tym idzie dzieci będą płakać że ping maja 45 a nie 20...

 

Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HMM a jeżeli by nie stawiać CS-sa ? to kimsufi ? Masz może gdzie można przeczytać o awariach tychy24 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pamiętam jak sam miałem kiedyś z kolegami serwer CSa we Francji. W tedy to pingi były 100-120 i się grało :D

 

Ja bym na Twoim miejscu wziął kimsufi ten lub trochę tańszy o ile uda ci się samego MC uruchomić i ewentualnie jakiegoś VPSa pod CS. Podejrzewam że jakość może być lepsza niż na kimsufi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze co masz na mysli "o ile uda ci sie uruchomic samego mc " ? Czyli ze co ze kimsufi blokuje, niepozwala na uruchamianie serwerow minecraft na swoich maszynach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie nie nie :)

 

Nie mam doświadczenia z MC, ale czytałem że lubi zjadać pamięć. A oferta niższa ma połowę ramu z Twojej wybranej oferty. I po prostu nie byłem pewien czy w 8GB RAM zmieścisz serwer MC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze ja mam stycznosc i doswiadczenie jezeli chodzi o mc lecz chcialem porownac pakiety a raczej oferty pomiedzy tych24 a kimsufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Moim zdaniem tychy jeszcze za krótko na rynku żeby jakieś opinnie prawdziwe się pojawiły. Oferta może i fajna, ale traktowałbym ją z przymrużeniem oka :)

 

Lepiej poczekać aż to się rozwinie i wyjdzie czy będzie to kolejne netdc czy atman :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecrafta możesz spokojnie postawić na kimsufie - ping nie przeszkadza w grze. Miałem VPS'a we francji na którym stał minecraft a potem przeniosłem się do biznes-hostu do Poznania - mniejszy ping nie dał żadnej różnicy - i tu i tu jakość rozgrywki była na wysokim poziomie;)

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten w Tychach jest lepszy.
Co do MC - śmiało stawiaj za granicą.

W Hetznerze masz trochę lepszą ofertę niż OVH, no i lepsze czasy odpowiedzi: http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex5

 

W 2010 r. (kiedy to zacząłem i skończyłem historię z MC), moje testy wykazały, że każdy slot potrzebuje około 58MB pamięci. Serwerom, którymi administrowałem, przyznawałem 64MB / slot. Dzisiaj hostingi przyznają po 128MB..

W Hetznerze dostajesz 24GB pamięci, spokojnie na tym postawisz 128 slotów po 128MB + 8GB możesz przeznaczyć na ramdysk pod mapy świata.

 

CS powoli wymiera. Pod serwer obowiązkowo maszyna w PL, ludziska zwracają uwagę na krótkie czasy odpowiedzi i magiczną liczbę "FPSów" (choć większość nie wie o co z tym chodzi :D ).

 

EDIT: Gdybyś potrzebował kogoś do administracji serwerem pod MC lub CS'a to się polecam ;)

 

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie i5, ale nie w tej firmie. Jeżeli chcesz poważnie podejść do tematu, to lepiej będzie jak wybierzesz coś z oferty SDC, np. ECO1 lub mocniejszy SOS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Up jak wygląda płatność Z PL do nich ? i jak z pingiem bo nie mogę znaleźć adresu testowego + do tego jak z adresami ip bo będę potrzebował 3 ;]

 

@ Edit Sorki znalazłem 1 IP 1 Euro za mc ;]

 

@P.S co macie wszyscy do tej firmy "tychy24" nie rozumiem was. Każdy z was dotyczy właścicieli firm był tą jedną szarym linkiem w google...

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adres testowy Hetzner'a? Hetzner.de :P

 

Często jest tak, że wypowiadają się Ci, którzy najmniej na dany temat wiedzą, a opierają się na tym co "usłyszeli gdzieś tam"..

Firma "DKSOFT TECHNOLOGY" istnieje od września 2009 r., więc można ją uznać za zaufaną.

Tutaj masz przypadki padów w Tychy24: http://www.webhostingtalk.pl/topic/16349-tychy24pl/

 

Jednak MC stawiałbym zagranicą - większe możliwości za niższe pieniądze.

 

EDIT: Płatność przelewem bankowym z tego co się orientuję.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chodzi raczej o to że nikt nie miał większego doświadczenia z tą firmą a chyba nie chciałbyś żeby ktoś wpakował Cię na minę i po tygodniu ani serwera ani pieniędzy hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie pytanie jak to wygląda bank Polski PLN a ich bank tam niemiecki ? z płatnością ? płacę normalnie polskimi ? Bo chciałbym np w tej chwili wykupić z hetznera

 

@P.S - 59 Euro to końcowa kwota czy jeszcze jakieś inne opłaty ? = 245 zł PLN ?

Edytowano przez Cad0s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli myślisz o temacie serwerów gier na poważnie to zapraszam do serwerowni w PL ze względu na niższe pingi itp.

U nas możesz przetestować serwer przez 7 dni za 10 pln netto- potem zdecydujesz czy chcesz brać na miesiąć czy może zmienić konf na mocniejszą.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

info@sprintdatacenter.pl

kont 696 021 304

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×