Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wesolak

Pomoc w excelu.

Polecane posty

Witam, zwracam się z prośbą do użytkowników, którzy znają excela o pomoc i rozwiązanie mi 10 prostych zadań. Dla kogoś kto nawet w stopniu średnim ogarnia te formuły to parę minut roboty, a ja siedzę nad tym i szukam w pomocy excela ale dla mnie to nie takie proste;p W zamian oferuję moją dozgonną wdzięczność:D Jeżeli ktoś jest tak miły i chce mi pomóc proszę o PW, podeślę plik:) Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podeślij zobaczymy czy jeszcze pamiętam ten program :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale... to nawet z pierwszym masz problem?...

Format > komórki > liczby > walutowe ... ustawiasz jak należy parametry

 

W drugim potrzebujesz funkcji =MAX(od komórki:do komórki) oraz =ŚREDNIA(od komórki:do komórki)

 

W trzecim zainteresuj się funkcją DZIŚ() i od niej odejmij DATA.WARTOŚĆ("1980-1-1")

 

W czwartym... no to chyba jest prosta matematyka, żadnych funkcji.

 

Podobnie w piątym - łączysz wiedzę z czwartego i pierwszego.

 

W szóstym dajesz warunek =JEŻELI(b44>=0;"nieujemna";ujemna") ewentualnie IF po angielsku.

Zwróć uwagę: po wpisaniu funkcji i otwarciu nawiasu "JEŻELI(" Excel podpowiada Ci jak funkcję dalej uzupełnić.

 

W siódmym kolejne zwykłe liczenie. ALE. Nie podpowiem Ci jak to zapisać, by przy kopiowaniu do kolejnych wierszy pozostało odwołanie "na sztywno" do D55. Nie wiem jak to się zapisuje i zawsze mam z tym niuansem problem u siebie. Ktoś podpowie?...

 

W ósmym będzie raczej DZIŚ() i TERAZ() z odpowiednim sformatowaniem komórek.

 

W dziewiątym i dziesiątym nową rzeczą może być użycie znaku & tak jak kropki w PHP czy plusa w javascript dla łączenia tekstu.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siódme, znak dolara... Dzięki, Kamikadze. : )

 

 

Ale w piątym chyba trzeba też uwzględnić ilość, a w drugim za mały zakres komórek uwzględniłeś.

 

Ogólnie myślę jednak, że opis będzie lepszy dla wesolaka, żeby potem nie stanął jak wryty, gdy nauczyciel poprosi o zrobienie ponownie czegoś identycznego na innym przykładzie. ; )

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja to ostatni raz w Excelu siedziałem rok temu ale w tedy to tylko wyszukaj.pionowo i jeżeli używałem :) Tak poważniej to z 3-4 lata temu na oprogramowaniu biurowym w szkole, także błędy mogą się zdarzyć tym bardziej że w miarę szybko chciałem to zrobić hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

$ - blokuje daną komórkę. Przy rozciąganiu formuły wpis zostanie nietknięty.

 

Odpowiednio $D (kolumna się nie zmienia) oraz $55 (nie zmienia się wiersz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci lekturę do nauki excela ? Bo przydałoby sobie troche przypomnieć.

Wole coś drukowanego niż online ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli coś tam robiłeś w excellu to ściągnij sobie jakieś ćwiczenia :)

 

 

 

Tylko nie bierz podręczników szkolnych haha

No chyba że masz excella z epoki kamienia łupanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką spoko książkę ogólnie z pakietu Office. teoretycznie jest ona do przygotowania się do egzaminów ECDL Advanced. jest tam 500 stron tekstu z ilustracjami, wszystko ładnie opisane :)

Jest to książka:

"ECDL Advanced na skróty"
Alicja Żarowska-Mazur
Waldemar Węglarz

wydawnicwa PWN

 

Wszystko jest na podstawie pakietu 2007 - nie wiem czy są inne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

ECDL jest dla tych co chcą gówno umieć ale mieć na to piękny papier który może robić - obok wyborczej - za srajtaśmę. Access, Excel, PowerPoint, Word - wszystko banalnie proste, wymagania minimum, z nudów człowiek więcej wyklika i się dowie. Miałem opcję zrobienia takiego świstka niedużym kosztem, bez łapówek nawet ale dałem sobie z tym spokój - nie chciało mi się to raz, dwa że to żenujące, trzy to wolę mieć bardziej zaawansowany papier potwierdzający moją dobrą znajomość Excela i Worda oraz w nieco mniejszym stopniu Accessa (kurde, to jest potężniejsze cudo niż loty międzygalaktyczne !) bez tego loga sponsorowanego przez ekipę z brukseli/ tel-awiwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się do tego zgłosiłem, bo było ze szkoły za darmo ;)
ogólnie mogę powiedzieć, ze to jest na takim średnim poziomie... Egzamin z Accessa chyba jest najłatwiejszy. (No bo to jest logiczne - stwórz kwerendę to stwórz kwerendę). Power point jest trochę trudniejszy, trzeba się nauczyć gdzie pochowane są niektóre opcje (z których pewnie i tak się później nie skorzysta). Najgorzej ostatnio było z Wordem - masa poukrywanych, zbędnych opcji z których tak na prawdę nigdy się nie skorzysta. za półtora miesiąca excel - zobaczymy jak pójdzie ;)

Ale to że jest to "dla tych co chcą gówno umieć ale mieć na to piękny papier" to może prawda - nieogarnięta osoba nauczy się do tych egzaminów w kilka godzin. Mi wystarczyło zazwyczaj w pół godziny może godzinę przejrzeć tą właśnie książkę i egzamin zdany. Tyle, że w szkole mam jeszcze od pierwszej klasy 2 do 4 godzin tygodniowo "Oprogramowania Biurowego" na którym katujemy pakiet offica i to też troche pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Oprogramowanie Biurowe czyli popularne "OB Pro Komfort" bardzo przydatny przedmiot. Oczywiście większość rżnęła w CS 1.6 i potem gówno umieli. Pakiet Office znałem już wcześniej (2000, XP, 2003), z nudów sobie wyklikałem bardzo dużo rzeczy, w budzie poznałem sporo nowych bajerów i utrwaliłem te znane. Teraz choć robię w zupełnie innej branży to wszystko mi punktuje, od Accessa po Worda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty Paweł ja cały czas grywam na lekcjach w giery, ale raczej z nudów bo jak nauczyciel coś omawia to ja już z WHT to znam haha :)

 

ECDL? Szkoda czasu dla takiego papierka :)

 

 

Edit:

 

Mam fajniejszy i to za darmo od UE :)

Miesięczny staż w niemczech (praktyki wymagane, a że szkoła wysłała 10 najlepszych hehe). Mam jeszcze 2 z tego stażu, ale ten najładniejszy.

 

2013-03-28%2001%3B01%3B00.PNG

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×