Skocz do zawartości
Daymo

Serwer dedykowany do streamingu?

Polecane posty

Witam, szukam jak najtańszego serwera dedykowanego do streamowania..

Oprogramowanie to będzie Wowza, albo jakieś darmowe, roździelczość wejściowa z programu xsplit raczej to 768x432 w 25 klatkach. Bitrate max 1000...

Serwer musi utrzymać 50 osób, najlepiej mógł więcej, np. 100 lub 200.. Kwota jaką mogę przeznaczyć miesięcznie to 150-200 zł, ciężko będzie, ale myślę, że coś da radę znaleźć..

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić serwer ale nie wiesz jaki ? określ Swoje wymagania ... sam policz ile Ci potrzeba łącza oraz transferu (zapewne no limit ...) i uzupełnij prośbę , dodatkowo ważna jest lokalizacja więc się określ czy w PL czy obojętnie gdzie aby było tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, aby było tanio,lokalizacja nie ma znaczenia, do nadawania wiem, że jest potrzebne duże łącze, dajmy na to 1 oglądający to 1mb, więc 100mb/s upload to 100 oglądających w przybliżeniu... Co do ramu i procesora nie jestem pewien, ale myślę że sami wiecie jaki będzie najlepiej. Najbardziej zależy na stabilnym łączu 100/100 lub troszkę większym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dajmy na to 1 oglądający to 1mb, więc 100mb/s upload to 100 oglądających w przybliżeniu...

 

Jeśli dostaniesz łącze 100Mbps i jeden odwiedzający będzie zabierać 1MB/s to ja nie wiem jak tam stu takich dasz ;)

 

Naprawdę nie wiesz czego chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1MB/s to nawet 1080p na youtube nie ma... ;)
1mb!=1MB.
powiedział że 1mb a nie 1MB więc jak najbardziej "w przybliżeniu" 100mb/s upload to 100 oglądających ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rożnica, że mi sie wielkość liter pomylila... Z grubsza i tak wiadomo o co chodzi.. :) A z tym określeniem tych mb zawsze mialem problem :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mylisz jednostki ... to nie są skróty :>


Dla potomności opis jak się liczy takie zagadnienia :>

1 Bajt = 8 bitów

Duża litera B oznacza Bajt.
Mała litera b oznacza bit.
bit i Bajt to dwie rożne jednostki.

Łącze 100 Mbps (mega bitów / sekunde) w przeliczeniu na:
Mega Bajty = 12,5 MB/s (Mega Bajtów / sekunde)
Kilo Bajty = 12 800 KB/s (Kilo Bajtów / sekunde)
Kilo bity = 102 400 kb/s (kilo bitów / sekunde)

Uwaga! Łącze 100 Mbps nie jest w stanie przetworzyc wiecej jak 100 Mbps podczas pobierania i wysyłania łącznie, dla przykladu:
50 Mbps pobieranie + 50 Mbps wysyłanie = 100 Mbps (łączna przepustowość)
30 Mbps pobieranie + 70 Mbps wysyłanie = 100 Mbps (łączna przepustowość)
I inne przykłady, suma wysyłania i pobieranie nigdy nie bedzie wieksza niz 100 Mbps.

Nie jest możliwe osiągniecie wysyłania z prędkością 100 Mbps i pobierania z prędkościa 100 Mbps jednocześnie na łączu 100 Mbps! Wtedy łączna przepustowość była by 200 Mbps, łącze 100 Mbps może tylko 100 Mbps osiągnąć (sumy pobierania i wysyłania). Jednoczene pobieranie z prędkością 100 Mbps i wysyłanie z prędkością 100 Mbps mozna osiągnąć tylko na łączu 1Gbps.

Łącze 1Gbps
(Giga bitów / sekunde) = 1000 Mbps (mega bitów / sekunde) w przeliczeniu na:
Mega Bajty = 125 MB/s (Mega Bajtów / sekunde)
Kilo Bajty = 128 000 KB/s (Kilo Bajtów / sekunde)
Kilo bity = 1 024 000 kb/s (kilo bitów / sekunde)

Uwaga! Łącze 1Gbps (1000 Mbps) nie jest w stanie przetworzyc wiecej jak 1000 Mbps podczas pobierania i wysyłania łącznie, dla przykladu:
500 Mbps pobieranie + 500 Mbps wysyłanie = 1000 Mbps (łączna przepustowość)
300 Mbps pobieranie + 700 Mbps wysyłanie = 1000 Mbps (łączna przepustowość)


Aby przeliczyc Mega bity /s (Mbps) na Mega Bajty /s (MB /s), podziel Mega bity przez 8, dla przykładu:
100 Mbps / 8 = 12,5 MB/s
1000 Mbps / 8 = 125 MB/s

Aby przeliczyc Mega bity /s (Mbps) na Kilo Bajty /s (KB /s), podziel Mega bity przez 8 następnie pomnóż przez 1024, dla przykładu:
100 Mbps / 8 = 12,5 * 1024 = 12 800 KB/s
1000 Mbps / 8 = 125 * 1024 = 128 000 KB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glanpol z symetrycznoscia to sie pomyliles. tak z 5-8% zajmuja sumy kontrolne i pierdoly wiec na porcie 100 mozna uzyskac symetrycznie ~95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są wyliczenia czysto matematyczne , zakładam że co poniektórzy mają szerszą wiedzę i potrafią określić margines błędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glanpolnet ile tobie tłumaczyć że gadasz o łączu półdupleksowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na full duplexie tracisz tylko kilka procent jezeli masz na full oba kierunki wysycone, taka sytuacja i tak nigdy prawie nie ma miejsca (chyba ze masz proxy na serwerze do czegos) na 100 można spokojnie zrobić 100 w jedna 90 w druga z duplexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

glanpolnet ile tobie tłumaczyć że gadasz o łączu półdupleksowym.

 

Ja to wklejam w celu obliczenia jaki upload on potrzebuje i jak najbardziej są to poprawne schematy ... w końcu down choćby był na poziomie minimalnym nie ma większego znaczenia przy takim zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie jest możliwe osiągniecie wysyłania z prędkością 100 Mbps
i pobierania z prędkościa 100 Mbps jednocześnie na łączu 100 Mbps!
Wtedy łączna przepustowość była by 200 Mbps, łącze 100 Mbps może tylko
100 Mbps osiągnąć (sumy pobierania i wysyłania). Jednoczene pobieranie z
prędkością 100 Mbps i wysyłanie z prędkością 100 Mbps mozna osiągnąć
tylko na łączu 1Gbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka oferty ,a tu dyskusja zeszła z tropu :P Poleciłbym ci http://EsData.pl - niby oferują 20 Mb/s gwarantowane, ale ja zwyklę wyciągam coś koło 80 Mb/s, jak nie wierzysz możesz wziąć serwer testowy :D

 

Ty tak serio z tym postem ? kolejny minthost się robi czy co : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio z tym postem ? kolejny minthost się robi czy co : /

 

Wszędzie widzę Mintshost -,- Tak, wiem - haker się włamał, co jest niepoprawne jeżeli chodzi o firmy hostingowe, ale by do tego nie doszło, gdyby posiadali porządne, ale jak widać nie posiadali takich. Chyba każda szanująca się firma posiada takowe zabezpieczenia(nie wliczając Mintshost). Podobno mieli/miał haker/hakerzy ujawnić dane osób korzystających z tej firmy, ciekawe ,czy się odważy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wszędzie widzę Mintshost -,- Tak, wiem - haker się włamał, co jest niepoprawne jeżeli chodzi o firmy hostingowe, ale by do tego nie doszło, gdyby posiadali porządne, ale jak widać nie posiadali takich. Chyba każda szanująca się firma posiada takowe zabezpieczenia(nie wliczając Mintshost). Podobno mieli/miał haker/hakerzy ujawnić dane osób korzystających z tej firmy, ciekawe ,czy się odważy :D

 

 

Zabezpieczenia to nie jest tak że robisz apt-get install zabezpieczenia

Znaczenie tego słowa jest szerokie i myślę że jak byś miał jakieś pojęcie o administracji serwerami opartymi o jakikolwiek system operacyjny lub chociaż aplikację internetową to wiedziałbyś że olanie 1. linijki kodu czy 1. aplikacji może wyrządzić nie małe szkody. Na zabezpieczenia składa się wiele czynników. I nie bronię tutaj firmy mintshost bo nie oszukujmy się - po takiej wpadce firma jest na 90% spalona na tym rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Podobno mieli/miał haker/hakerzy ujawnić dane osób korzystających z tej firmy, ciekawe ,czy się odważy :D

Przecież dawno w internetach jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracając do tematu.. Dla ok 100 osób oglądających chciałbym wziąć serwer z kimsufi KSR-8G, da radę? Bitrate materiału się wacha... od 200 do nawet 1200kbps..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wracając do tematu.. Dla ok 100 osób oglądających chciałbym wziąć serwer z kimsufi KSR-8G, da radę? Bitrate materiału się wacha... od 200 do nawet 1200kbps..

 

Nie , nie da rady. Ile można Ci coś tłumaczyć :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ile ten serwer może utrzymać osób, albo jaki muszę mieć serwer, żeby utrzymać ok. 70-90 osób online przy bitrate wahającym się od 200 do 1200kbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×