Skocz do zawartości
Redzik

rotator grafiki

Polecane posty

Dzięki. A pod jaką frazą szukac takiego czegoś., bo szukam jakiś czas, ale chyba złe frazy wpisuje i wyszukuje mi slidery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

regdos podał url skryptu, który został użyty na stronie promis. Po co Ci frazy? Skalowanie pierwszego zdjęcia nie jest wboduwane w ten plugin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem odpowiadającą Mi karuzelę, ale teraz jest konflikt skryptów . Wyczytałem o takim czymś jak noConflict. Posiedziałem wczoraj nad tym i nie potrafię tego zastosować gdyż kompletnie się na tym nie znam. Jak ktoś byłby chętny zastosować to w moich skryptach to byłbym wdzięczny.

 

<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.easing.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/script.js"></script>
<script type="text/javascript">
 jQuery(document).ready( function(){


		var buttons = { previous:jQuery('#lofslidecontent45 .lof-previous') ,
						next:jQuery('#lofslidecontent45 .lof-next') };

		$obj = jQuery('#lofslidecontent45').lofJSidernews( { interval : 8000,
												direction		: 'opacity',
											 	easing			: 'easeOutBounce',
												duration		: 1200,
												auto		 	: true,
												mainWidth:980,
												buttons			: buttons} );
	});
</script>

2 skrypt

 

<!-- include jQuery + carouFredSel plugin -->
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="jquery-1.8.2.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="jquery.carouFredSel-6.2.0-packed.js"></script>

		<!-- optionally include helper plugins -->
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.mousewheel.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.touchSwipe.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.transit.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.ba-throttle-debounce.min.js"></script>

		<!-- fire plugin onDocumentReady -->
		<script type="text/javascript" language="javascript">
			$(function() {

				//	Basic carousel, no options
				$('#foo0').carouFredSel();

				//	Basic carousel + timer, using CSS-transitions
				$('#foo1').carouFredSel({
					auto: {
						pauseOnHover: 'resume',
						progress: '#timer1'
					}
				}, {
					transition: true
				});

				//	Scrolled by user interaction
				$('#foo2').carouFredSel({
					auto: false,
					prev: '#prev2',
					next: '#next2',
					pagination: "#pager2",
					mousewheel: true,
					swipe: {
						onMouse: true,
						onTouch: true
					}
				});

				//	Variable number of visible items with variable sizes
				$('#foo3').carouFredSel({
					width: 360,
					height: 'auto',
					prev: '#prev3',
					next: '#next3',
					auto: false
				});

				//	Responsive layout, resizing the items
				$('#foo4').carouFredSel({
					responsive: true,
					width: '100%',
					scroll: 2,
					items: {
						width: 400,
					//	height: '30%',	//	optionally resize item-height
						visible: {
							min: 2,
							max: 6
						}
					}
				});

				//	Fuild layout, centering the items
				$('#foo5').carouFredSel({
					width: '100%',
					scroll: 2
				});

			});
		</script>

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, znalazłem odpowiadającą Mi karuzelę, ale teraz jest konflikt skryptów . Wyczytałem o takim czymś jak noConflict. Posiedziałem wczoraj nad tym i nie potrafię tego zastosować gdyż kompletnie się na tym nie znam. Jak ktoś byłby chętny zastosować to w moich skryptach to byłbym wdzięczny.

 

<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.easing.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/script.js"></script>
<script type="text/javascript">
 jQuery(document).ready( function(){


		var buttons = { previous:jQuery('#lofslidecontent45 .lof-previous') ,
						next:jQuery('#lofslidecontent45 .lof-next') };

		$obj = jQuery('#lofslidecontent45').lofJSidernews( { interval : 8000,
												direction		: 'opacity',
											 	easing			: 'easeOutBounce',
												duration		: 1200,
												auto		 	: true,
												mainWidth:980,
												buttons			: buttons} );
	});
</script>

2 skrypt

 

<!-- include jQuery + carouFredSel plugin -->
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="jquery-1.8.2.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="jquery.carouFredSel-6.2.0-packed.js"></script>

		<!-- optionally include helper plugins -->
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.mousewheel.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.touchSwipe.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.transit.min.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="javascript" src="helper-plugins/jquery.ba-throttle-debounce.min.js"></script>

		<!-- fire plugin onDocumentReady -->
		<script type="text/javascript" language="javascript">
			$(function() {

				//	Basic carousel, no options
				$('#foo0').carouFredSel();

				//	Basic carousel + timer, using CSS-transitions
				$('#foo1').carouFredSel({
					auto: {
						pauseOnHover: 'resume',
						progress: '#timer1'
					}
				}, {
					transition: true
				});

				//	Scrolled by user interaction
				$('#foo2').carouFredSel({
					auto: false,
					prev: '#prev2',
					next: '#next2',
					pagination: "#pager2",
					mousewheel: true,
					swipe: {
						onMouse: true,
						onTouch: true
					}
				});

				//	Variable number of visible items with variable sizes
				$('#foo3').carouFredSel({
					width: 360,
					height: 'auto',
					prev: '#prev3',
					next: '#next3',
					auto: false
				});

				//	Responsive layout, resizing the items
				$('#foo4').carouFredSel({
					responsive: true,
					width: '100%',
					scroll: 2,
					items: {
						width: 400,
					//	height: '30%',	//	optionally resize item-height
						visible: {
							min: 2,
							max: 6
						}
					}
				});

				//	Fuild layout, centering the items
				$('#foo5').carouFredSel({
					width: '100%',
					scroll: 2
				});

			});
		</script>

 

 

Bez urazy ale ... sprawa jest prosta nie potrafię naprawiać samochodu więc się za to nie zabieram i zlecam naprawę mechanikowi.

 

W Twoim przypadku zrób to samo , tylko pozmieniaj mechanizm na odpowiednie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mam ci zapłacić za zmienienie paru linijek kodu ? Doświadczenia z mechanikami mam. Za usterki co kosztuja 10zł biorą 200. Nie chcesz pomóc to się nie udzielaj.

 

A to pierwszy scrypt bo ten wcześniejszy jest po modach.

 

<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.easing.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/script.js"></script>
<script type="text/javascript">
 $(document).ready( function(){
		var buttons = { previous:$('#lofslidecontent45 .lof-previous') ,
						next:$('#lofslidecontent45 .lof-next') };

		$obj = $('#lofslidecontent45').lofJSidernews( { interval : 4000,
												direction		: 'opacity',
											 	easing			: 'easeOutBounce',
												duration		: 1200,
												auto		 	: true,
												mainWidth:980,
												buttons			: buttons} );
	});
</script>

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Może mam ci zapłacić za zmienienie paru linijek kodu ? Doświadczenia z mechanikami mam. Za usterki co kosztuja 10zł biorą 200. Nie chcesz pomóc to się nie udzielaj.

 

A to pierwszy scrypt bo ten wcześniejszy jest po modach.

 

<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.easing.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/script.js"></script>
<script type="text/javascript">
 $(document).ready( function(){
		var buttons = { previous:$('#lofslidecontent45 .lof-previous') ,
						next:$('#lofslidecontent45 .lof-next') };

		$obj = $('#lofslidecontent45').lofJSidernews( { interval : 4000,
												direction		: 'opacity',
											 	easing			: 'easeOutBounce',
												duration		: 1200,
												auto		 	: true,
												mainWidth:980,
												buttons			: buttons} );
	});
</script>

 

Prawda jest taka , że za wiedzę się płaci nie rozumiem Twojego oburzenia w tym momencie.

 

Jeżeli chcesz to mieć zrobione porządnie aby działało i otrzymać jakiś support to tak oczekuję że mi zapłacisz , to też jest absolutnie normalne : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne. Na innych forach pomagaja w takich sprawach za free. Bo nie piszesz scryptu od podszewki a z tego co wiem wystarczy dpisać 1-2 linijki kodu i pozamieniac znaki. No i może coś usunąć. Naprawde można się napocić. Napisałem tu bo akurat mam konto, ale widzę że trzeba napisać gdzie indziej.

Z resztą Sam do tego dojdę ale minie jakiś czas. A chcialbym miec stronę zrobiona do niedzieli. Ale jeżeli będzie trzeba to poradzę sobie bez tego skryptu a nie będę płacił za to.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór , zawsze możesz czekać jak ktoś inny Ci pomoże, widzisz napisałeś iż sam do tego dojdziesz a tym samym wiesz że trzeba czasu i chęci aby potrafić takie bajery opanować , więc chyba rozumiesz że inni też musieli spędzić czas aby do tego dojść ?

Dalej nie rozumiem Twojego oburzenia LOL

Edytowano przez glanpolnet (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Ja się nie oburzam. Tylko twoje teorie zostaw dla siebie. A jak chcesz kasy to pisz prosto z mostu bez zbednych teorii. A ile sobie życzysz za tak pracochłonne zadanie ? Obym nie spadł z krzesła :D

I wiesz, Są ludzie i ludzie :D Ja jak coś wiem to pomagam.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.easing.js"></script>
<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/script.js"></script>
 

Fajnie ale my naprawdę nie jesteśmy tacy magicy, żeby wiedzieć co masz w tych plikach. Możemy się domyślać po nazwach, ale nie wiemy.

 

Do tego chcesz pomocy webmasterskiej idź na forum webmasterów tam może pomagają za darmo. Nie rozumiem czemu ktoś ma poświęcać swój czas za free skoro może w tym czasie coś zarobić wykonując inne zlecenie. Czas to pieniądz, jak zaczniesz zarabiać sam to zrozumiesz to dopiero.

 

Mogę ci wgrać ten skrypt na stronę, wraz z podstawieniem przykładowych grafik + dołączyć instrukcję jak zmieniać i edytować rozmiar obrazków za 150 pln

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ten skrypt sobie wgrałem na stronę i działa. Chodzi o to że jak wgram drugi to występuje konflikt między nimi. I z tego co wyczytałem trzeba zastosować jQuery.noConflict(). Zastosowałem ale nie działa a może coś źle robie.

NIe chce nikt pomóc trudno. Jakoś sobie poradzę. A jak nie to nie będę łączył skryptów i tyle. Kiedyś się naucze.

Dobra jak ktoś pisał czas to pieniądz. Idę szukac gdzie indziej.

 

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie podałeś podstawowych rzeczy, jakie skrypt wgrałeś, jakie błędy javascriptu się pojawiają, nie podałeś strony, na której to testujesz. Myślisz, ze będzie ktoś tworzył sobie samemu odpowiednik tego co Ty masz żeby znaleźć błąd? No wybacz nie jesteśmy tutaj wróżkami, jak chcesz pomocy to podaj chociaż niezbędne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie to wrzucić na serwa jeszcze dziś.

 

To na localu to odpalasz :D nie dziw się , że coś nie działa, nie wiadomo na czym nawet działasz w tym momencie eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie to nie jest normalne. Na innych forach pomagaja w takich sprawach za free. Bo nie piszesz scryptu od podszewki a z tego co wiem wystarczy dpisać 1-2 linijki kodu i pozamieniac znaki. No i może coś usunąć. Naprawde można się napocić. Napisałem tu bo akurat mam konto, ale widzę że trzeba napisać gdzie indziej.

Z resztą Sam do tego dojdę ale minie jakiś czas. A chcialbym miec stronę zrobiona do niedzieli. Ale jeżeli będzie trzeba to poradzę sobie bez tego skryptu a nie będę płacił za to.

Nie pisze od podstaw, ale żeby Ci pomóc musiał jakoś tę wiedzę nabyć. Aby tę wiedzę nabyć potrzebował czasu, a czas to pieniądz. Trzeba szanować czas innych.

 

glanpolnet wyjdź trochę na świeże powietrze bo w każdym temacie się oburzasz i złościsz nawet o bzdury. Wyluzuj.

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pisze od podstaw, ale żeby Ci pomóc musiał jakoś tę wiedzę nabyć.

Aby tę wiedzę nabyć potrzebował czasu, a czas to pieniądz. Trzeba

szanować czas innych.

 

Tak jak napisałem wcześniej. Są ludzie i ludzie. Widziałem na niejednym forum jak w takiej sytuacji ludzie sobie pomagali. Po prostu ktoś komus poprawiał skrypt bezinteresownie i tyle. NIe pisał go od podstaw. Ale tak jak pisze Są ludzie i ludzie.A jak widze teorie typu " Jak chcesz naprawic samochód to oddajesz go do mechanika i płacisz" to mnie trafia. Idąc takim tokiem nikt by niczego sam nie zrobił prócz swojego fachu.

Tak odpalam na lokalu i nie na lokalu. Ale skoro w edytorze wyswietla błąd skryptu , to chyba cos w tym jest. Za niedługo podam co i jak.

 

Oto te 2 skrypty http://teststudio.comze.com/. Jak widac jeden działa a drugi sie nie chce odpalić.

Pierwszy skrypt to Lof JSliderNews 1.0 a drugi to monte-master.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

<script language="javascript" type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>
(...)
<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.7.0/jquery.min.js"></script>

 

Dwa razy dołączasz sobie jquery, w miejsce pierwszego wstaw to drugie bo pierwsze to zabytek (1.3.2) a drugie wywal.



noconflict służy do tego żeby nie gryzły się różne biblioteki JS a nie skrypty/pluginy oparte na jquery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i gra. I w taki krótki sposób wyjaśniłeś mi 2 dni szukania :D Wielkie dzięki .

Narrawdę. Idąc tokiem myślenia niektórych, to będę brał kasę za wskazanie drogi na ulicy :D Jeszcze raz dzięki.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×