Skocz do zawartości
GazowanySmalec

Możliwie najmniej prądożerny serwer domowy

Polecane posty

Precyzując: czy rózne zasilacze podłączone pokolei pod jeden komputer pokażą różny porób prądu?

Wszystko zależy od sprawności zasilacza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

( tyle że celeron D 2,5 Ghz )


Porównałeś to tak jakbyś porównał pobór malutkiego smartfona z wydajnym laptopem 17" ;) serio ;)

Celeron D jest ukrojonym Pentiumem D - bardziej nawet Ukrojonym Pentiumem 4 - każdy wie jaki to jest smok - 3ghz, zero wydajności, gigantyczne temperatury i wielki pobór prądu.

przykładowo porównanie:
Pentium D 2x2,8 ghz nawet w spoczynku rozkręca boxowy wentylator intela do 3 tyś obrotów albo i lepiej.
Tymczasem celeron e1400 który ma bodajże 2x2,0ghz zbudowany jest na architekturze core - obroty wentylatora zawsze są niziutko i zjada wydajnościowo Pentiuma d 2x3,7 ;)

 

myślę, że da się zejść (bez dysków licząc) do ~50w z jakimś zasilaczem który ma ze 150 watt mocy (a nie jakieś 500 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

atom ma tdp poniżej 10W więc nie ma co porównywac celerona z tdp 65W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena 579 i

Ilość dysków:1 x 3.5" SATA I/II (serwer oferowany jest bez dysków twardych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można kupić takiego qnapa za 450-500pln. A myśle, że za gotowe rozwiązanie które jest ładne jak na NASa, jest małe bo wielkości książki, zżera mało prądu i ma bardzo rozbudowany soft to całkiem ok cena. A jeśli chcesz takiego QNAPa z większą ilością dysków to lookaj inne modele.

Edytowano przez Rbit (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

WIem że to trochę ponad Twój budżet ale może kogoś zainteresuje: kupiłem kilka tygodni temu z senenetic HP ProLiant Microserver, seria N40L niedługo jest zastępowana nowszą (N54L) dlatego sprzęt jest dobrze przeceniony, a nowa seria wiele nie wnosi.

 

Na prawdę sprzęt pierwsza klasa, obecnie stoi u mnie z 2x2TB + 250GB z którym przyjechał na system, cicho, prądu mało bierze (zasilcz tylko 150W). Więcej na temat zużycia tutaj.

 

Poza tym byłem na prawdę zaskoczony pozytywnie jakością jak go wyjąłem z pudełka, za 800zł trudno o lepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×