Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Firma kurierska

Polecane posty

Którą firmę możecie polecić? W która jest 'w miarę tania'?Przesyłki 2-10kg. Małe gabaryty.

Miło jak będzie strona na której mogę zamówić kuriera podając wszystkie dane i opłacić od razu, bądź zaznaczyć, że ma być za pobraniem.

 

Nie chce usługi najtańszej (nie ma nic za darmo) lecz nie chce też być 'dymany'

 

 

Dzięki :)



Znalazłem https://www.grupaka.pl i wygląda całkiem ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Schenkera. W miarę normalne ceny, osobiście mi się z ich usług korzysta bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dpd, dhl - bardzo dobry kurier, osobiście odradzam OPEKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DPD jest OK, choć zdarzają się zamotani kurierzy - widać taka polityka zatrudnienia. Jeśli chodzi o DHL to nie mieści się on w żaden sposób w kategorii 'w miarę tania', choć rzeczywiście jakość usług, szczególnie przy przesyłkach międzynarodowych mają bezkonkurencyjną. Kilka razy korzystałem z Siódemki, też dawali radę, raz tylko uszkodzili przesyłkę (podobno w czasie drobnej kolizji niezawinionej przez kierowcę), ale bez problemu i szybko udało się załatwić sprawę - przeprosili i wypłacili odszkodowanie bez marudzenia i zwłoki. Odradzam za to kurierów Inpost-u, takiego bałaganu i takich niemot jak u nich to nie ma chyba w żadnej innej firmie. Wspomniany OPEK też kilka razy zawalił sprawę, więc ich też omijam szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź apaczka.pl - można wynegocjować ciekawe stawki i masz dostęp do kilku kurierów.

Za paczkę DHLem do 40Kg płacę około 16zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPS odradzam, kurierzy tragicznie, zamawiałem 2 rzeczy w tym laptopa niósł mi 2 na raz jedno to było duże pudło a na nim drugie laptopem spadł w kałuże lapek pękł, robił wielkie problemy przy próbie spisania protokołu. od września 2012 6 z 10 przesyłek dotarło uszkodzonych z winny kuriera nie szanują przesyłek i rzucają nimi jak piłkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Igorek - to nie kwestia ogólnie UPS tylko sposobu zatrudniania kurierów (głównie umowa zlecenie lub własna firma i rozliczanie z paczki - do tego chyba własny samochód - z resztą jak w większości tych firm).

Po prostu z twoim rejonie działa kiepski pracownik.
Z UPS korzystaliśmy raz, przyszedł do nas spory element samochodu o nieregularnych kształtach (cały słupek boczny razem z progiem do VW transportera o ile dobrze pamiętam). Kurier przy nas pomógł rozpakować paczkę, z nami szukał obić i uszkodzeń i jak byliśmy pewni, ze wszystko jest ok dopiero odjechał. Dlatego pamiętam ich pozytywnie.
Tak samo poczta moim zdaniem działa bardzo dobrze. Czego bym nie zamówił pocztą priorytetem, zawsze jest na drugi dzień i w dobrym stanie.

Raz miałem okazje skorzystać z siódemki - to był pierwszy raz kiedy skorzystałem z kuriera. Paczka została wysłana w czwartek albo środę, a dostałem ją dopiero w poniedziałek. Więcej nie skorzystałem z usług tej firmy.


My wysyłamy paczki przez sendit, DPD. Paczki chyba zawsze dochodzą na drugi dzień. Jednak jak traktowane są po drodze to nie wiem - metalowe części samochodowe raczej się nie zniszczą w transporcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dpd i dhl ok,

ups odradzam, nie dali mi paczki bo jako odbiorca pisało Slawomir zamiast Sławomir,

wkurw... totalny, za ten numer już nigdy nie skorzystam,

Krzysiu, widać ups ma za dużo rejonów z dziwnymi kurierami, bo u mnie to samo,

u mnie dodatkowo nie ma co się zniszczyć bo zwykle to są po prostu dokumenty, więc chyba jedynie pożar, powódź dały by radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

yyy, odmówił ci wydania paczki bo zamiast Sławek pisało Slavko :D ? No, ale to Polska właśnie jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja bym na brak polskiego znaku nawet nie zwrócił uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart: to fiut przebrzydły... Do mnie kurierzy potrafili dostarczyć paczki, na których zamiast diakrytyków były kody UTF (poważnie, Chinole w czasie drukowania etykiet coś popieprzyły). Paczka adresowana do "Łukasza" z miasta "Goleniów" docierała bez problemów. Tyle, że przeważnie był to solidny, niemiecki DHL, a nie hamerykański UPS (oops ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Edart:

Dziwne zachowanie kuriera, jeżeli nie ma dostarczyć do rąk własnych to ma zostawić przesyłkę pod określonym adresem, jeżeli on tak literalnie traktował odbiorcę to pewnie 90% przesyłek nie dostarczał.

Ja bym na niego skargę zgłosił do działu reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My już przerobiliśmy wszystkie kluczowe firmy kurierskie.

Generalnie samo logo firmy nie ma dużego znaczenia, ważni są zatrudnieni kurierzy i to pod ich kontem dokonujemy wyboru. Jeśli kurier się zmienia (odchodzi, zmienia rejon) to już parokrotnie zmienialiśmy firmę, gdyż nowy kurier nie spełniał naszych oczekiwań.

 

Obecnie obsługuje nas DPD, w przeszłości chwaliliśmy UPS, DHL.

Polecam usługi brokerów, bo mają naprawdę dobre warunki. Obecnie najlepszym brokerem jest sendit.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem dup***... Zamówiłem kuriera w grupka.pl podając kod Gliwic 44-100, nie spojrzałem, z automatu zmieniło mi na Glichów i za cholerę teraz nie mogę się z nimi skontaktować - nie ma nawet telefonu. DPD rozkłada ręce bo to nie przez nich zamówione...

24,45 zł poszło w krzaki jak nie uda się zmienić adresu.

 

Przeglądałem teraz sendit i faktycznie - niema taniej już chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś pomyliłem, ale z UPSem. Po 10 minutach zadzwonił dyspozytor UPSu, że w Krakowie nie ma takiej ulicy jak podałem ;-). Sprawę udało się raz dwa załatwić, może w DPD będzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość to tutaj wszystko zależy od osoby, która przyjmuje i oddaje. Czyli od KURIERA. Dlatego warto wybrać tą firmę, w której pracuje fajna osoba. Bo jeżeli nie będzie tak to zawsze mogą być problemy. Ja chwalę sobie UPS - paczki przyjmuje i odbiera zawsze ta sama osoba - już od dłuższego czasu i mamy bardzo dobre relacje. Stąd też nigdy problemów z paczką nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam najczęściej z UPS, dużo razy szły telefony, komputery itd. i nie było żadnych problemów, ale tak jak było wspomniane to zależy od szczęścia na jakiego pracownika się trafi a nie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także przybijam plus dla UPSa - w moim rejonie pracuje bardzo miły gościu, który już pare razy odbierał i dostarczał wysylki - wszystko błyskawicznie i bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Panowie, jak jest z GSL ? :)

 

chyba GLS nie wiem czy dpd ich nie przejęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupaka.pl jednak dostarczyła paczkę lecz patrząc na sendit.pl (moloch allegro) zacznę korzystać z ich usług. Na plus jest nawet to, że wysłałem jedynie pdf z ceidg i od razu mogę rozliczać się z nimi w formie post paid - dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siódemki nie polecam. Kilka razy nie mógł trafić na miejsce i musiałem wyjeżdżać do jakiegoś punktu np. centrum masakra. Ostatnio kupiłem buty na allegro to kurier (siódemka) zostawił paczkę przed drzwiami. Moge polecić ci UPS, nigdy problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam siódemke. Miałem z nimi do czynienia parę razy i za każdym raziem spotkałem się z niezbyt miłą obsługą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×