Skocz do zawartości
Utilaft

UtiModern - Ocena 2 szablonu

Polecane posty

Lepiej niż poprzednio. Jeszcze jakieś 2400 nieudanych prób i możesz się tytułować "noob graphic designer" ;)

 

Poczytaj o typografii, oglądaj dobre projekty, ucz się i... zapamiętuj ;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK już widzę.

 

regdos niezupełnie. Co prawda nie jest to dokładnie to, o czym teraz napiszę, ale ten baranek lekki to taki blogowy styl. Gdyby było to ecru, a reszta strony mocno taka "dizajnerska" to by to dobrze wyglądało.

 

Niestety, ten cień u góry + dziwne ikonki i parę innych pierdółek sprawiają, że tego efektu dizajnerskiego nie ma : /

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tło zmieniłem

 

Cień usunąłem. A ikonki, hmm nie mam na jakie.

 

Takie lepsze ikonki?

3454d4c739c5c650964967716eb52b89.png

 

A co poradzisz jeszcze zmienić w tym szablonie? Cenie sobie Twoje zdanie, bo widzę że znasz się na rzeczy.

Edytowano przez Utilaft (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem mega chory, więc napiszę w punktach na szybko:

 

1. W tym, co dałeś wyżej to tekst wyrównaj do lewej, ew. jeśli będzie więcej znaków w linii to zakombinuj z pełnym justowaniem (ale ostrożnie). Ikonki niestety słabe. Zresztą mam też inną poradę (patrz punkt 9).

2. Zrezygnuj z obramowania strony, uwolnij ją trochę.

3. Logo do przeróby definitywnie...

4. Nawigację główną masz bardzo taką mocną w brzmieniu mniejsza wysokość i może zamiast fioletu co innego... i nie taki mocny szary w tle?

5. Zainteresuj się @font-face, może być z google.com/webfonts - ale stosuj to ostrożnie, że nawigacja + nagłówki, treść zostaw typową Tahomą albo ew. PT Sans.

6. Zaokrąglone rogi musza naprawdę pasować do dizajnu by pasowały... spróbuj na razie olać zaokrąglenia.

7. Ten fiolet mnie niszczy, taki świecący : /

8. Stopka: nie czarne tło, nie białe litery, nie tak duże litery. Staraj się to wyważyć, żeby był mniejszy kontrast.

9. Nie rób grafiki dla grafiki. Najpierw naszkicuj sobie co chcesz mieć na stronie, naszkicuj gdzie nawigacja, gdzie logo, gdzie jakie boksy, itd. itp. potem to stopniowo przenoś. Pomakietuj trochę na kolanie, żeby to miało przede wszystkim sens taki wiesz, funkcjonalny. Grafika to reprezentacja funkcjonalności, a nie grafika dla samej grafiki - w ten sposób tworzenie strony jest trudniejsze (gdy nie wiesz co robisz - w sensie po co, gdzie, jak, dlaczego będzie).

 

To tak na szybko, bo leci mi z nosa na maksa i padam : /

Z reguły nie chce mi się tak podpowiadać, ale mi posłodziłeś, więc... ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×